تعویض کفپوش در بازسازی سالن ورزشی

به گزارش گروه ساختمانی آبان، کفپوش ها اهمیت ویژه‌ای در سالن های ورزشی دارند. به چشم نمی آیند اما ورزشکاران بیشترین تعامل را با آنها دارند، به همین دلیل در زمان بازسازی ساختمان سالن ورزشی انتخاب و نصب صحیح کفپوش اهمیت فوق العاده بالایی دارد.

تعویض کفپوش در بازسازی سالن ورزشی

انواع کفپوش برای سالن ورزشی وجود دارد، مانند کفپوش تاتامی، فوم دار، پلی اورتان، لاستیکی، وینیلی و … . هر کدام از این کفپوش ها با توجه به نوع کارکردشان در محیط های مختلف ورزشی استفاده می شوند.

  • به طور کلی کفپوش ورزشی را می توان به چهار نوع تقسیم بندی کرد:
  • کفپوش ورزشی با قابلیت ارتجاعی گسترده (مقاومت زیاد در برابر تغییر حالت و پیچ و خم)
  • کفپوش ورزشی مخلوط شده (دارای حالت فنری و نرم)
  • کفپوش ورزشی ترکیبی (برای توزیع فشار بر روی کف)
  • کفپوش ورزشی با قابلیت ارتجاعی متمرکز (با حالت فنری و نرم و حوزه تغییر شکل محدود، مناسب برای تحمل بارهای متمرکز و باشگاه های ورزشی که وسایل سنگین دارند)

تعویض دوره ای کفپوش ها و انتخاب جنس و کیفیت آن اهمیت فراوانی دارد؛ به همین خاطر باید بازسازی ساختمان سالن ورزشی و کفپوش را جدی بگیرید. یک سالن بزرگ با کفپوش هایی که از جایشان درآمده یا از نظر کیفیت و دوام درجه پایینی دارند و قابلیت ارتجاعی و یا حرکات سنگین بر روی آن ها دیگر ممکن نیست، خطرات فراوانی را برای ورزشکاران ایجاد می کنند.

ممکن است به خاطر یک پرش یا دویدن و افتادن بر روی این کفپوش ها و آسیب به خصوص از ناحیه زانو یک ورزشکار تا آخر عمر خود نتواند ورزش مورد علاقه اش را دنبال کند و از هدف ها و آرزوهایش دور شود. این اتفاق می تواند تنها به خاطر تعویض نکردن یا دیر اقدام کردن برای تعویض کفپوش ها و بازسازی ساختمان سالن ورزشی باشد.

حتی ممکن است به موقع کار بازسازی را انجام دهید اما چون به کیفیت و جنس کفپوش دقت کافی نکرده باشید، موجب ضرر و آسیب های بدنی و یا روحی زیادی شوید.

انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 338

به "تعویض کفپوش در بازسازی سالن ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویض کفپوش در بازسازی سالن ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید