معرفی انواع کفپوش چوبی (بخش اول)

وقتی در حال بازسازی ساختمان خود هستید و نوبت به بازسازی کف خانه می رسد، با انبوهی از انتخاب ها رو به رو خواهید شد. یکی از انواع محبوب کفپوش برای بازسازی خانه، کفپوش چوبی است. این کفپوش انواع گوناگونی دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

معرفی انواع کفپوش چوبی (بخش اول)

به گزارش گروه ساختمانی آبان، یکی از انواع کفپوش ها کفپوش لمینت است. کفپوش لمینت از چند لایه چوب متراکم ساخته می شود که لایه رویی آن را با طرح چوب رنگ آمیزی می کنند. کفپوش لمینت یکی از کفپوش های پر فروش بازار است. از مزایای انتخاب این نوع کفپوش برای بازسازی ساختمان نصب آسان آن است که بدون نیاز به هیچ گونه چسب و ماله ای انجام می شود. چنان چه این کفپوش را روی سنگ و سرامیک نصب کنید هیچ آسیبی به کفپوش زیری نخواهد رسید.

لبه های تکه های کفپوش لمینت خطوطی با نام کلیک وجود دارد که به صورت نر و ماده داخل هم می روند و به این صورت کفپوش نصب می شود. برای عایق کردن لمینت زیر آن یک لایه فوم به ضخامت حداقل 2 میلیمتر قرار می گیرد. از جمله معایب کفپوش لمینت می توان به ایجاد صدا در زمان راه رفتن اشاره کرد. یکی دیگر از معایب لمینت، ضد آب نبودن است، در نتیجه آب به راحتی داخل خطوط میان تکه ها می رود.

یکی دیگر از انواع کفپوش چوبی مناسب برای بازسازی خانه، کفپوش بامبو است. این کفپوش از چوب بامبو ساخته می شود و به کفپوش دوستدار طبیعت هم مشهور است، چرا که عمر مفید بالای 30 سال دارد و بعد از آن هم قابل تعمیر و بازیافت است.

از معایب این کفپوش آسیب پذیری آن در مقابل نور خورشید است کفپوش در نور مستقیم به راحتی رنگ خود را از دست می دهد، در نتیجه در فضای داخلی بیشترین استفاده را دارد. نصب کفپوش بامبو به دو صورت انجام می شود: اگر سطح نصب از جنس چوب باشد با استفاده از میخ نصب می شود. اگر که هر سطحی غیر از چوب باشد با استفاده از چسب مخصوص نصب می شود.به "معرفی انواع کفپوش چوبی (بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی انواع کفپوش چوبی (بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252