انواع سنگ

امروزه بسته به نیاز در صنعت ساختمان سازی، نوع ویژه ای از سنگ به دست بشر نیز ساخته می شود که به اصطلاح به آن سنگ های دست ساز بشر می گویند. این سنگ ها با عنوان سنگ های مصنوعی مورد توجه و مصرف قرار می گیرند و همچنین نوع دیگری از سنگ ها وجود دارند که بعد از استخراج از کوه فرآوری می شود.

انواع سنگ

امروزه با توجه به نیازهای سازه ای و معماری، با توجه به طرح های معماری نوع سنگ و رنگ آن را انتخاب می کنند. البته مورد مهمی که پیوسته در زمینه انتخاب سنگ باید مورد توجه قرار بگیرد نوع جنس سنگ با توجه به محلی است که در آن سنگ نصب می شود. در محل هایی که همیشه در معرض سرما و گرما مستقیم قرار دارند باید از سنگ های با بافت آذرین استفاده کرد که این سنگ ها در بازار با نام های گرانیت و تراورتن در کد رنگ ها و همچنین کیفیت های مختلف عرضه می شود.

سنگ های یاد شده از سنگ های مقاوم در برابر تغییرات دمایی و همچنین رطوبت و آب هستند. دسته دیگری از سنگ ها وجود دارند که ماهیت اصلی آنها آهک است و این سنگ ها به شدت در محیط های که در معرض مستقیم آب و رطوبت قرار دارند آسیب پذیر هستند. از این سنگ ها به علت بافت سفید و یک دست بیشتر در کف سالن ها و دیوار راه پله استفاده می شود.

گروه لوکس آبان با همکاری مستقیم با معادن تهیه انواع سنگ ها بخصوص سنگ های تراورتن، امکان خرید به صرفه و مناسب را برای شما مشتریان عزیز ایجاد می نماید.

انتشار: بروزرسانی: 22 مهر 1398 شناسه مطلب: 23