بازسازی ساختمان و خانه، هزینه خدمات بازسازی و نوسازی منزل، ساختمان اداری، آپارتمان کوچک

Image
خدمات ما

بازسازی ساختمان، خانه، منزل و آپارتمان

بازسازی ساختمان اداری و مسکونی یا تجاری را می‌توان به عنوان عملی برای نگهداری و حفظ ساختمان‌های تاریخی و قدیمی و برگرداندن آنها به وضعیت سابق‌شان، بهبود شرایط ساختمان‌های نسبتا جدیدتر با تعمیر بخش‌هایی که در طول زمان آسیب دیده‌اند و یا حتی تغییرات اساسی به قصد اضافه کردن امکانات جدید و مدرن به یک خانه یا آپارتمان تعریف کرد.

ما در گروه ساختمانی آبان لوکس، با پشتوانه سال‌ها تجربه و مهارت کارکنان توانمند خود می‌توانیم پروژه بازسازی ساختمان و آپارتمان مسکونی و اداری و تجاری شما را در تهران، کردان، نوشهر، شمال، فشم، هشتگرد، دماوند و سایر شهرهای ایران به بهترین شکل انجام دهیم.

پروژه های ما

✅ نمونه پروژه های بازسازی ساختمان گروه ساختمانی آبان

نمونه بازسازی ساختمان

بازسازی ویلای کردان

این پروژه در کردان انجام شده، در مدت 120 روز.

نمونه بازسازی ساختمان

پروژه بازسازی سوئیت

این پروژه در سعادت آباد انجام شده، در مدت 31 روز.

نمونه بازسازی ساختمان

پروژه بازسازی منزل

این پروژه در سعادت آباد انجام شده، در مدت 31 روز.

در هر کدام از این سطوح، باید قبل از هر چیز وضعیت فعلی ساختمان و هدف پروژه مشخص شود تا بهترین رویکردها و روش‌ها برای انجام آن انتخاب شود. با گشت و گذار در شهرهای بزرگ دنیا می‌توانید داستان خارق‌العاده آن‌ها را در افق شهری و ساختمان‌هایشان ببینید. با نوسازی و بازسازی ساختمان های قدیمی، تاریخ، فرهنگ و میراث ما حفظ می‌شود و با بازسازی خانه ها و منازل مسکونی، محیطی ایده‌ال برای زندگی شهروندان به وجود می‌آید. به هر منظوری که باشد، این کار نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق، مهارت، دانش کافی و توانایی بالا برای به ثمر رساندنش است. به همین دلیل شما برای پروژه مورد نظر خود باید به یک مجری مطمئن و خبره مراجعه کنید.

بازسازی ساختمان چیست؟

همانطور که اشاره شد لغت بازسازی به فرایندی اشاره دارد که در آن سعی می‌شود تا چیزی به وضعیتی خوب بعد از تعمیر برگردد. در صنعت ساختمان، بازسازی و نوسازی به فرایند بهبود یا مدرن کردن یک ساختمان قدیمی، آسیب‌دیده یا غیر قابل استفاده اشاره دارد. این فرایند پایه‌ای‌تر و اساسی‌تر از فرایندی مانند بهسازی است، جایی که تمرکز بر بهبود از طریق تمیز کردن، رنگ‌آمیزی، تزئینات و دکوراسیون و اضافه کردن تجهیزات جدید است. غیر از صاحبان خانه‌ها و منازل، خیلی معمول است که سرمایه‌گذاران، یک ملک قدیمی و یا کهنه‌ساز را خریده و آن را بهبود دهند تا به ارزش و قیمت آن افزوده شود. عموما کار بازسازی خانه در دو دسته ساختاری و تزئینی قرار می‌گیرد.

بازسازی ساختمان قبل و بعد

تغییرات ساختاری در بازسازی خانه می‌توانند شامل این‌ها باشند:

 • ساخت و بهبود فضای زیرزمین
 • طراحی مجدد پلان خانه
 • سیم‌کشی و لوله‌کشی مجدد
 • تغییر کاربری اتاق‌ها
 • بازسازی آشپزخانه

تغییرات تزئینی در بازسازی ساختمان می‌توانند شامل این‌ها باشند:

 • دکوراسیون داخلی
 • تعمیرات جزئی
 • کفپوش جدید
 • نورپردازی

★ انواع روش‌های بازسازی خانه

♦ شاید دوست داشته باشید دستی به سر و روی ساختمان خود بکشید اما مطمئن نیستید در میان روش‌های مختلف کدام را انتخاب کنید. آیا باید نوسازی انجام دهید یا هدفی که در سر دارید با تغییر دکوراسیون داخلی محقق می‌شود؟ شما قبل از شروع هر کاری باید تفاوت میان روش‌های مختلف این پروژه را بدانید؛ به این صورت است که می‌توانید آسان‌تر برای پروژه خود برنامه‌ریزی کنید و از افراد حرفه‌ای و ماهر در این زمینه کمک بگیرید. یکی از معمول‌ترین رویکردها در این زمینه، بازگرداندن ساختمان به وضعیت اصلی و اولیه خودش است. ساختمان‌ها و خانه‌های قدیمی و تاریخی، موردهای معمول برای انجام این نوع بازسازی یا نوسازی هستند، اما ساختمان‌های تازه‌ساز هم می‌توانند در این رده قرار بگیرند.

بازسازی ساختمان

♦ در این روش معمولا تعمیرات بدون دست زدن به ساختار اصلی یک ساختمان انجام می‌شود: ترک‌های دیوارها بر طرف و کف بازسازی می‌شود، تزئینات قدیمی تعمیر می‌شوند و یا در صورت نیاز با نمونه‌های مشابه اصلی جایگزین می‌شوند. اگر پایه‌ها و اساس ساختمان مستحکم باشد و یا نیاز به تعمیرات حداقلی داشته باشد، هزینه بازسازی ساختمان در حداقل‌ترین حالت باقی می‌ماند. اگر هدفتان بازگرداندن یک ساختمان به شکل اصلی و سابق خودش است، این نوع رویکرد مناسب شما خواهد بود.

♦ نوع دیگری، شامل نوسازی یک ساختمان یا سازه به وسیله تعمیر ساختارهای موجود  و در مواردی اضافه کردن المان‌های جدید می‌شود. برای مثال شاید تصمیم داشته باشید که سرویس‌های بهداشتی یک ساختمان را نوسازی کنید اما در عین حال تمایل دارید حال و هوایی مدرن هم به آن ببخشید؛ در این حالت غیر از بازسازی دیوارها و کف، فضای جدیدی برای قرار دادن یک وان یا یک اتاق دوش هم در نظر گرفته می‌شود. در روش دیگر، طرح و شکل فعلی خانه یا آپارتمان به طور کلی تغییر می‌کند. این تغییرات ساختاری می‌توانند شامل اضافه کردن به زیربنای ساختمان، اضافه کردن، برداشتن و یا کوچکتر کردن دیوارها، بالا بردن سقف خانه یا اضافه کردن سیستم‌های گرمایشی یا سرمایشی سرتاسری باشند. در حالت قبل شما شکل اتاق یا یک فضای مشخص در خانه را بهسازی می‌کنید بدون که آن را تغییر دهید، اما در این حالت شما کاربرد یک فضا را تغییر می‌دهید.

بازسازی خانه

♦ به عنوان مثال ممکن است بخواهید از فضای اتاق نشیمن کاسته و یک اتاق خواب دیگر به آپارتمان خود اضافه کنید. هزینه عملیات در این روش بسیار بالا است و انجام آن نیازمند مصالح و اختصاص زمان زیادی است.

حالا سوال اصلی این است که از این رویکردهای متفاوت کدام یک مناسب شرایط شما است؟ با پاسخ دادن به این سوالات شما می‌توانید مسیر بهتری را برای انجام پروژه خود انتخاب کنید:

 • چه بودجه‌ای دارید؟ در اینجا نیاز است برآورد هزینه را انجام دهید تا ببینید تا چه مقدار می‌توانید تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. اگر بودجه محدودی دارید می‌بایست به جای اضافه کردن المان‌های جدید، به بازسازی ساختمان تنها با هدف برگرداندن عملکرد صحیح به یک فضا یا زیباسازی آن بسنده کنید.
 • چه مقدار تغییرات را برای پروژه خود انتظار دارید؟ در ساده‌ترین حالت شما ظاهر و عملکرد فضاهای خانه خود را بهبود می‌بخشید، با این حال گاهی در یک پروژه شما فرصت این را دارید تا ظاهر مدرن‌تری به ساختمان خود بدهید و برخی از المان‌ها را به‌روز کنید تا فضاها کاربردی‌تر شوند.
 • آیا از طراحی فعلی فضای خانه و منزلتان راضی هستید؟ شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی مانند رنگ‌آمیزی، حال و هوای یک محوطه را عوض کنید اما اگر چیدمان و طراحی یک اتاق را دوست ندارید و می‌خواهید برای مثال برخی از دیوارها را بردارید یا سرویس بهداشتی را به نقطه‌ای دیگر از اتاق منتقل کنید، آن وقت است که باید هزینه بالاتری را برای این کار کنار بگذارید.

بخش‌های مختلف یک پروژه بازسازی منزل

♦ بازسازی خانه روشی محبوب و برای کسانی است که دوست دارند در محیط ایده‌ال‌شان زندگی کنند. شانس پیدا کردن خانه‌ای که از تمامی جوانب، خانه رویایی شما باشد کم است. این روزها صاحبان ملک، بیشتر و بیشتر از هر وقتی دیگر تمایل به ماندن در خانه خودشان دارند، تا این که در جستجویی مداوم و شاید تمام‌نشدنی برای یافتن منزلگاه مورد علاقه‌شان باشند. هزینه در بسیاری از موارد می‌تواند خیلی به‌صرفه‌تر از جابه‌جایی و رفتن به یک مکان جدید باشد. در ضمن به جای کنار آمدن با امکانات و شرایط یک محیط جدید، شما می‌توانید بهترین‌ها را برای خانه خودتان تصور کرده و با سپردن کارها به یک مجموعه حرفه‌ای خانه رویایی خود را خیلی راحت به دست آورید. شرکت ساختمانی آبان لوکس آماده است برای هر نوع پروژه ساختمانی بهترین‌ها را برای شما به ارمغان بیاورد.

★ بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یک از پر جزئیات‌ترین فضاهای خانه است؛ به خصوص در یک خانه خالی، امکانات و ظاهر آشپزخانه بیشتر از هر چیزی به چشم می‌آیند. به همین خاطر است که در میان بخش‌های مختلف این عملیات، بازسازی آشپزخانه یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین کارها است. این کار همچنین یکی از بهترین راه‌ها برای افزودن به ارزش یک خانه است، اگر تمایل دارید بعد از کار نوسازی آن را بفروشید. تغییرات در آشپزخانه می‌تواند با هدف‌های گوناگونی از جمله افزایش فضای قابل استفاده، به روز کردن کابینت‌ها و وسایل الکتریکی و استفاده از شیرآلات و لوله‌کشی‌های جدید انجام شود.

بازسازی آشپزخانه
بازسازی اتاق خواب

★ بازسازی اتاق خواب

اضافه کردن یک اتاق یک گزینه محبوب برای بهبود شرایط خانه است. بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند اتاق‌های جداگانه برای بچه‌ها داشته باشند؛ گاهی می‌توانید با تغییر دادن مکان دیوارها این فضای اضافه را به دست آورید. مقدار تغییرات و هزینه‌ها قابل توجه خواهند بود، چرا که عملا ساختار کلی خانه شما در این پروژه تغییر خواهد کرد.

★ بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به شما این فرصت را می‌دهد تا به حس لوکس و مدرن بودن فضای خانه خود بیافزایید. این بخش می‌تواند استفاده از شیرآلات مدرن تا تغییر کلی لوله‌کشی یا اضافه کردن یک وان و اتاق دوش را شامل شود. در ضمن در بیشتر خانه‌ها تعداد سرویس‌های بهداشتی از حالت ایده‌ال کمتر است؛ در این فرایند شما این فرصت را دارید که یک سرویس بهداشتی به خانه خود اضافه کنید. البته با توجه به نیاز به سیستم جدید فاضلاب و لوله‌کشی، تغییرات خیلی اساسی خواهند بود.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

★ بازسازی اتاق نشیمن

در سوی دیگر اتاق‌های نشیمن و پذیرایی بزرگ به چشم بسیاری از افراد جذاب هستند؛ شما می‌توانید در این فرایند با تغییر دادن دیوارها، یک اتاق را به فضای اتاق پذیرایی خود اضافه کنید. شما همچنین این فرصت را دارید تا با اضافه کردن یا بزرگ کردن پنجره‌ها، نور بیشتری را به داخل خانه هدایت کنید. برخی دیگر از رویکردهای جالب توجه در بازسازی اتاق نشیمن می‌توانند شامل ایجاد دیوار دکوراتیو پشت تلویزیون، نورپردازی‌های خاص یا اضافه کردن سیستم‌های سرگرمی باشند.

بخشهای مختلف بازسازی ساختمان

کارهای پیشنهادی برای پروژه

اتاق خواب

 • نورپردازی
 • اضافه کردن کمد بزرگ رختکن
 • اضافه کردن سرویس بهداشتی
 • تغییر مکان دیوارها (تغییر ابعاد اتاق)

اتاق نشیمن

 • دیوار دکوراتیو پشت تلویزیون
 • نورپردازی مخفی
 • ایجاد آسمان مجازی

آشپزخانه

 • کابینت جدید
 • شیرآلات مدرن
 • نورپردازی
 • ایجاد فضای بیشتر

سرویس بهداشتی

 • اضافه کردن وان
 • اضافه کردن اتاق دوش
 • شیرالات مدرن

توصیه‌هایی برای برنامه‌ریزی یک پروژه بازسازی ساختمان موفق

♦ وقتی نوبت به یک پروژه بازسازی خانه می‌رسد، وسوسه‌ای قوی برای سریع دست به کار شدن و شروع کار وجود دارد. هر چه زودتر شروع کنید، زودتر تمام می‌کنید، این طور نیست؟ متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد، اگر برنامه‌ریزی‌های لازم را از قبل انجام ندهید. عدم برنامه‌ریزی مناسب تنها می‌تواند این فرآیند را زمان‌برتر و پر هزینه‌تر کند؛ در نتیجه شما قبل از شروع هر کاری اول از همه باید یک طراح حرفه‌ای را برای این کار انتخاب کنید. شما به یک معمار یا طراح داخلی حرفه‌ای و باتجربه (و در مواردی هر دوی آن‌ها) نیاز دارید تا یک طرح منسجم و پر جزئیات از کاری که قرار است در طول فرایند صورت بگیرد تهیه کند. گروه ساختمانی آبان لوکس آماده است شما را راهنمایی کند تا بتوانید علاوه بر گرفتن بهترین تصمیم‌ها، این پروژه را در سریع‌ترین زمان و به بهترین شکل انجام دهید.

♦ یکی دیگر از قدم‌های مهم قبل از شروع پروژه، اختصاص یک بودجه واقع‌گرایانه برای آن است. پیدا کردن یک تعادل بین طرح‌های رویایی‌تان و همچنین مقدار پولی که می‌توانید برای این کار کنار بگذارید، همیشه کار ساده‌ای نخواهد بود. به همین دلیل شما باید یک ذهنیت واقعی از هزینه‌ها شامل هزینه‌های مواد اولیه و هم هزینه کار داشته باشید تا بتوانید سطوح انتظارات خود را با توجه به آنها درجه‌بندی کنید. برآورد هزینه در همان ابتدا می‌تواند به شما کمک کند تصویری روشن از ابعاد مختلف پروژه به دست آورده و بودجه خود را به درستی در بخش‌های مختلف خرج کنید. وقتی یک بودجه واقع‌گرایانه برای پروژه مشخص شد، شما باید مشخص کنید چه کارهایی در چه زمان‌هایی انجام شوند. شاید نیاز باشد سوال‌های سخت هم از خودتان بپرسید، در مورد چیزهایی که واقعا به آنها نیاز دارید در مقابل آنهایی که دوست دارید داشته باشید. برای مثال با توجه به بودجه‌تان برای بازسازی آپارتمان، آیا تغییرات اساسی در آشپزخانه مهم‌تر است یا اضافه کردن یک آلاچیق به حیاط؟

هزینه بازسازی ساختمان

♦ شما همچنین باید در مورد کارهای لازم برای انجام این پروژه اولویت‌بندی داشته باشید. در مورد چیزهایی فکر کنید که بیشترین استفاده را از آنها می‌کنید. این‌ها بخش‌هایی هستند که ارزش پرداخت هزینه‌های بالاتر برای به دست آوردن کیفیت عالی را دارند. برای مثال در یک پروژه نوسازی استفاده از شیرآلات با کیفیت می‌توانند شما را تا سال‌ها از دردسرهای لوله‌کشی رها کند. اگر بودجه محدودی برای پروژه خود دارید، تزئینات لوکس را در پایین‌ترین اولویت قرار دهید، چرا که این کارها را می‌توانید در فرصت‌های دیگر به آسانی انجام دهید. از کاشی‌های روی دیوار آشپزخانه تا رنگ اتاق‌ها و یا فضای مخصوص برای قرار دادن وسایل الکتریکی در آشپزخانه، یک تصویر واضح و روشن در ذهن داشته باشید. در طول این فرایند شما باید تصمیم‌های زیادی بگیرید؛ هر چه قدر تصمیم‌های بیشتری را قبل از شروع کار بگیرید در طول مسیر روان‌تر پیش خواهید رفت.

بازسازی ساختمان

وضعیت فعلی یک ساختمان می‌تواند به صورت بنیادی هزینه را تغییر دهد، چرا که گاهی کار ساده‌ای مانند اضافه کردن یک پریز بر روی دیوار می‌تواند به سیم‌کشی مجدد تمام خانه تبدیل شود. برای مثال اگر گه‌گاه برایتان اتفاق افتاده که با روشن کردن سشوار در زمان کار ماشین لباسشویی فیوز پریده است؛ این نشانه‌ای است که به شما می‌گوید در زمان پروژه نوسازی، باید سیستم برقی خانه خود را به روزرسانی کنید. یک توصیه مهم دیگر این است که برای بازسازی خانه خود در مورد کارهایی که خودتان به شخصه می‌توانید انجام دهید خوب فکر کنید. شاید رنگ کردن دیوارهای یک سرویس بهداشتی کوچک کار ساده‌ای برای انجام دادن به نظر بیاید، با این وجود رنگ کردن حدود 400 متر مربع از دیوارهای تمام خانه کاری نیست که به سادگی و بدون کمک قابل انجام باشد. شاید به نظر بیاید در جاهایی اگر خودتان کارها را انجام دهید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده‌اید، اما توجه داشته باشید که اگر این کارها به درستی انجام نشوند انجام دوباره‌شان هزینه بیشتری خواهد داشت، در نتیجه همیشه این پروژه را به دست حرفه‌ای‌ها بسپارید.

بازسازی ساختمان برای فروش بهتر

♦ بازسازی ساختمان و نوسازی آن به هیچ عنوان یک هزینه اضافی برای منزلتان نیست؛ در واقع بعد از پایان فرایند نوسازی، ساختمان و خانه شما ارزش بسیار بیشتری پیدا می‌کند، زمانی که بخواهید آن را برای فروش بگذارید. حتی اگر در همین لحظه قصد فروش خانه خود را نداشته باشید، انجام این کار به شما کمک می‌کند در محیط‌های ایده‌ال‌تر و راحت‌تری زندگی کنید. احتمالا زیاد شنیده‌اید که خرید ملک سرمایه‌گذاری است؛ با انجام این پروژه شما عملا این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت که سرمایه‌‌گذاری خود را بهبود ببخشید و به ارزش آن بیافزایید. یک خانه بازسازی شده بدون اثر دوده بر روی دیوار، کابینت‌های شکسته یا دیوارهای نم‌کشیده مطمئنا ارزش و قیمت بالاتری دارد. یک مسیر استراتژیک برای اضافه کردن ارزش به خانه و منزل‌تان از طریق این عملیات وجود دارد، با این حال شما باید تفاوت‌های روش‌های مختلف این کار را بدانید تا بتوانید بیشترین سود را به دست آورید.

♦ صاحبان ملک و سرمایه‌گذاران رویکردهای متفاوتی در زمینه بازسازی ملک دارند. به‌روزرسانی و ایجاد تغییرات در یک خانه و فروش آن معمولا یک استراتژی مناسب برای کسب سود است، به خصوص اگر این کار درست انجام شود. در این موارد، رویکرد پروژه به دقت برنامه‌ریزی می‌شود و تمرکز اصلی بر جوانبی خواهد بود که بیشترین ارزش را به یک خانه یا آپارتمان اضافه می‌کنند. یک بخش مهم در این فرایند توجه به دیگر خانه‌ها در آن منطقه یا محله است. با بررسی وضعیت این خانه‌ها شما می‌توانید تغییرات مورد نظر را در سطح آنها انجام داده و از بهبود بیش از حد خودداری کنید. داشتن امکانات خیلی خاص بعید است منجر به فروخته شدن خانه با تفاوت قیمت قابل توجه نسبت به دیگر ملک‌ها شود. در سوی دیگر، صاحبان خانه رویکرد کمتر استراتژیک به این کار دارند، در نتیجه ممکن است هزینه‌ای را صرف کنند که لزوما در زمان فروش به آنها بر نخواهد گشت.

برای این که با 4 رویکرد مختلف در بازسازی خانه آشنا شوید با ما همراه باشید:

 • پایه‌ای
 • نمای بیرونی
 • اضافه کردن ارزش
 • علاقه‌مندی‌های شخصی

یکی از معمول‌ترین انواع بازسازی، توجه به المان‌های اساسی است. موارد پایه‌ای در یک خانه حداقل چیزهایی هستند که خریداران از یک واحد مسکونی انتظار دارند: سقفی که چکه نکند، شیرآلات و سیستم لوله‌کشی که به خوبی کار کند، یک زیرزمین خشک و بدون رطوبت، یک سیستم گرمایشی و سرمایشی قابل اطمینان، کف‌پوش مستحکم و خوب، دیوارهای تمیز و این چنین معیارهای اولیه از یک سازه مناسب. در املاک سطح بالا این معیارهای پایه‌ای شامل تعداد مشخصی از اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، وجود پارکینگ و دیگر امکانات معمول در خانه‌های آن محله می‌شوند. در این رویکرد، حتی نیازی نیست که تمام این‌ها را به‌روز کنید؛ شما می‌توانید بر تغییرات کوچک و کم‌خرج و سرویس‌های معمول تمرکز کنید تا همه چیز را در یک وضعیت کاری خوب نگه دارید.

♦ گاهی اوقات اضافه کردن برخی المان‌ها به یک خانه به طور مستقیم به ارزش آن اضافه نمی‌کنند؛ صرفا باعث می‌شوند ملک شما در یک سطح استاندارد نسبت به دیگر خانه‌های یک محله قرار گیرد و شما بتوانید قیمت مشابه را از خریداران طلب کنید. در سوی دیگر، در حالی که شما تمایل دارید خانه یا آپارتمان‌تان در برابر رقیب‌ها به چشم بیاید، باید دقت کنید در پروژه به‌روزرسانی‌های بی‌توجیه را انجام ندهید. کاری نکنید که ساختمان شما با فاصله بسیاری زیادی از دیگر ساختمان‌های محله قرار بگیرد؛ به این صورت شما تنها یک هزینه اضافه می‌کنید در حالی که آن منطقه ظرفیت چنین قیمتی را ندارد. قبل از بالا بردن بی‌دلیل هزینه خود، حتما شرایط املاک دیگر در منطقه را در نظر بگیرید و ببینید خانه‌هایی با قیمت‌های مشابه در چه سطحی قرار دارند و تغییرات و ارتقا احتمالی امکانات ملک خود را بر اساس نیازهای بازار هدفتان انجام دهید.

♦ در نوع دیگری از بازسازی ساختمان، توجه اصلی بر نمای بیرونی و ظاهر ساختمان معطوف می‌شود. در این روش کارهایی انجام می‌شود که ظاهر ساختمان خوشایند و دلچسب به نظر بیاید، وقتی مشتری احتمالی برای اولین بار آن را می‌بیند. در این روش شاید مقدار قابل توجهی به ارزش ساختمان اضافه نشود اما انجام این تغییرات کمک می‌کند خانه یا آپارتمان شما بهتر و سریع‌تر فروش برود. تغییرات ظاهری می‌تواند شامل مرتب کردن باغچه و حیاط ساختمان، نقاشی داخلی و بیرونی و شاید اضافه کردن چند المان تزئینی باشد. شما همچنین می‌توانید با اضافه کردن چراغ‌های ال‌ای‌دی به ساختمان ظاهری مدرن به آن بدهید.

بازسازی نمای بیرونی ساختمان

♦ یک نوع دیگر از روش‌های فوق‌العاده محبوب، اضافه کردن ارزش به ملک است. بازسازی آشپزخانه (شامل کابینت‌ها با طراحی مدرن و شیرآلات جدید) به اضافه پنجره‌های دو جداره، دو تا از معمول‌ترین کارها به شمار می‌روند. هزینه‌ای که برای بهبود این دو بخش صرف می‌شود، به ارزش یک واحد مسکونی اضافه کرده و فروش آن را ساده‌تر و پر سودتر می‌کند. در رده‌های بعدی بازسازی سرویس‌های بهداشتی، نورپردازی جدید با چراغ‌های ال‌ای‌دی و بهبود در بهره‌وری انرژی ساختمان قرار دارند. بخش آخر مربوط به پروژه‌هایی از علاقه‌مندی‌های شخصی می‌شوند؛ گزینه‌های جذابی که شما برای خانه خود می‌خواهید اما دیگران شاید آن را نپسندند و حاضر نباشند برایشان پولی اضافه پرداخت کنند. به همین خاطر می‌بایست در زمان بازسازی ساختمان خود این نوع تغییرات را از کارهای اساسی متمایز کنید. برای مثال وقتی تمام ساختمان های محل جای پارک برای دو اتومبیل دارند، شما بهتر است در مورد ایجاد یک باغچه یا استخر روباز بیشتر فکر کنید.


مراحل مختلف بازسازی ساختمان اداری

ساختمان های اداری مکان هایی هستند که در آنها کارکنان باید بیشترین آرامش را داشته باشند تا بتوانند کار خود را به بهترین شکل و با بهره وری کامل انجام دهند؛ به همین خاطر بازسازی اهمیت فراوانی دارد و نکات مهمی در این زمینه وجود دارند که باید به آنها توجه کرد. در نتیجه توجهات بسیاری را در زمینه های گوناگون می طلبد. در ادامه می خواهیم مراحل بازسازی اداری را با شما مرور کنیم.

مانند هر کار دیگری، بازسازی اداری هم شامل مراحل و مواردی است که اگر به آنها به درستی توجه نشود به موفقیت دست پیدا نخواهید کرد. می خواهیم شما را با بازسازی ساختمان اداری بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید در مسیری درست قرار گرفته و خواسته های خود را از بازسازی به بهترین نحو محقق کنید و در نهایت از نتیجه بازسازی ساختمان قدیمی خود بالاترین میزان رضایت را داشته باشید.

برای بازسازی ساختمان اداری در ابتدای کار باید تمامی فضاهای مورد نیاز را به تفکیک متراژ و موقعیت قرارگیری تقسیم بندی کنید. باید دقیقا مشخص شود که به چند فضای مجزا نیاز است و قرار است این فضاها به چه شکل باشند و البته از همه مهمتر این که بدانیم در هر کدام از این فضاها چه کسانی قرار است قرار بگیرند.

به عنوان نمونه طراحی محلی که منشی در آن مستقر می شود با طراحی اتاق کنفرانس از نظر میزان نور و طرح دیوارها و در کل دکوراسیون بسیار متفاوت است. در وحله اول موقعیت های مکانی را مشخص کنید. در مرحله بعدی باید مشخص شود که نور ورودی محیط از کدام سمت است و نورپردازی داخلی به چه شکلی باید انجام بگیرد. بعد از آن نوبت به چیدمان میز، صندلی و لوازمی از این دست می رسد.

برای این پروژه پیشنهادات به کارفرما داده می شوند و در صورت موافقت او برای انجام آنها در محیط اقدامات لازم انجام خواهد شد. به عنوان نمونه یکی از چیزهایی که در اکثر محیط های اداری باید وجود داشته باشد کتابخانه است. یا به عنوان یک مثال دیگر، در برخی ادارات پیشنهاد می شود برای شادابی و طراوت بخشیدن به فضا از تعدادی گلدان استفاده شود.

توصیه می شود فرایند را از کف شروع کنید. در این مرحله بسته به نیاز ساختمان اداری و مقدار فرسودگی، بازسازی کف ساختمان انجام می شود. در بعضی موارد نیاز است که ابتدا تخریب انجام شود و پس از آن کف پوش های جدید نصب شوند. در بعضی موارد هم نیازی به تخریب نیست و می توان روی کفپوش قبلی مانند سنگ یا سرامیک، کفپوش جدید مانند کفپوش لمینت با پی وی سی نصب کرد.

پس از بازسازی کف ساختمان قدیمی، نوبت به دیوار می رسد. بازسازی دیوار بسیار مهم است چرا که تخریب دیوارهای حمال موجب تخریب کل ساختمان می شود؛ به همین خاطر حتما باید در این زمینه از متخصصان مشورت بگیرید. در این مرحله است که می توانید تغییر کاربری و تغییر فضا را انجام داد. با استفاده از پارتیشن بندی یا استفاده از دیوارهای جدید مانند دیوارهای سبز می توان فضاهای جدیدی را بر اساس نیاز کارکنان ایجاد کرد.

پس از مرحله تخریب نوبت به نوسازی بافت های فرسوده می رسد. این مرحله شامل بررسی تجهیزات ساختمان هم هست. شما باید میزان فرسودگی تجهیزات ساختمان مانند برق کشی و شیرآلات را بررسی کنید تا در صورت نیاز آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

نیاز است قبل از شروع کار برآورد هزینه بازسازی ساختمان اداری را انجام دهید تا ببینید تا چه مقدار می‌توانید تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. اگر بودجه محدودی در اختیار دارید، باید به جای اضافه کردن المان‌های جدید، به بازسازی ساختمان تنها با هدف برگرداندن عملکرد صحیح به آن نگاه کنید.

در بسیاری از ساختمان های اداری قدیمی، اتاق های جدا برای کارمندان در نظر گرفته شده اند یا یک پیشخوان بزرگ، بخش کارمندان را از مراجعه کنندگان جدا می کند. معمولا برای فضای بین کارمندان طراحی خاصی انجام نمی شود و از فضاهای موجود به طرز صحیح استفاده نمی شود. ین فرایند به مدیران این امکان را می دهد که بهره وری بیشتری از فضای موجود داشته باشند.

در بازسازی ساختمان اداری به جای استفاده از اتاق های متعدد که قابلیت تغییر شکل نخواهند داشت، شما می توانید با استفاده از بخش بندی، فضاهای اداری را آماده کنید. یک پارتیشن بندی خوب فضای کافی در اختیار کارمندان قرار می دهد و در عین حال امکان ارتباط کافی بین آنها و مراجعان را فراهم می کند. به این ترتیب در فضا و هزینه ها صرفه جویی می شود و در نهایت بهره وری و بازدهی هم افزایش می یابد.

ساختمان های اداری زیادی چند دهه قبل ساخته شده اند، شما با ورود به فضای این ادارات حس می کنید که وارد یک فضای کاملا قدیمی شده اید. فضاهای اداری جدید و مدرن چشم نوازتر و حس بهتری را به مراجعان خواهد داد. نورپردازی، رنگ و دکوراسیون اداره نیاز به توجه به نکات بسیار مهمی دارد که متاسفانه نادیده گرفته می شوند. استفاده از نور طبیعی در کنار نورپردازی خوب می تواند بر روی بازدهی کارمندان تاثیر بگذارد. پس فراموش نکنید که ساختمان های اداری هم نیاز به تغییر و بهتر شدن دارند. طراحی خوب در داخل هر سازمان و اداره ای تاثیری مستقیم در کاهش یا افزایش عملکرد کارکنان آن اداره ها می گذارد. اگر این کار به درستی انجام شود باعث افزایش راندمان کاری، حس آرامش و حس مشارکت می شود.

از خودتان بپرسید چه مقدار تغییرات را برای پروژه خود می خواهید؟ در ساده‌ترین حالت شما ظاهر و عملکرد فضاهای ساختمان اداری را بهبود می‌بخشید، با این وجود گاهی در یک پروژه بازسازی ساختمان اداری شما این فرصت را دارید تا ظاهر مدرن‌تری به ساختمان خود بدهید و با به روز کردن بعضی بخش ها  فضاها را کاربردی‌تر کنید.


با انواع بازسازی ساختمان آشنا شوید

بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد، اینکه این بنا از ابنیه تاریخی باشد یا منزل شما در یک آپارتمان روش های متفاوتی را مطلبد و حتی متخصصین متفاوتی بر اساس نوع سازه بایست انتخاب نمایید، در ادامه با گروه ساختمانی آبان همراه باشید.

در صورتیکه طراحی قوی و متناسب با فضا انجام شود کافی است مصالح با کیفیت و با سلیقه استفاده شود تا ساختمان زیبا شود. تناسب رنگها، استفاده مفید ازفضاها، در نظر گرفتن فضای کافی و به کار بستن تجربه  از شروط مهم اجرای یک طرح بازسازی موفق است.

برای بازسازی منزل هزینه و زمان بسیار اهمیت دارد. برخی هزینه های بازسازی منازل مانند تعمیر لوله ها و وسایل سرمایش و گرمایش ضروری بوده. اما برخی هزینه ها قابل کاهش میباشد. برای مثال به جای انتخاب سنگ و کاشی درجه یک می‌توان از مصالح درجه دو نیز استفاده کرد. اما به شرطی که کیفیت لازم و زیبایی نیز داشته باشد و بازسازی و تعمیرات ساختمان شما هر چه زیباتر اجرا شود. با توجه به شرایط بازسازی برنامه زمان‌بندی مناسب برای اجرای طرح با توجه به محدودیت هایی نظیر همسایه ها، شهرداری و.. الزامی میباشد. همچنین در بازسازی منازل مسکونی قدیمی بایستی با در نظر گرفتن محدودیت‌های سازه بهینه ترین نحوه بازسازی انتخاب گردد. در این مورد نظر کارشناس در خصوص توجیه بازسازی یا تخریب و نوسازی منازل مسکونی قبل از هرگونه اقدامی الزامی می باشد.

انواع بازسازی ساختمان ها

در حالت کلی (کاربری های عموماً غیر مسکونی، اداری و تجاری) روش های بازسازی ساختمان با کاربری هایی نظیر تاریخی، فرهنگی ،دفاعی و.. شامل هفت دسته می باشد که عبارتند از:

بازسازی سبکی یا آناستیلوزی

به بازسازی سبک فضای معماری بناهای متعلق به زمانهای بسیار دور گویند که میزان ویرانی آنها به حدی زیاد است که از آنها جز عناصر ساختمانی محدود به جای نمانده است. بناهایی مورد مرمت آناستیلوزی قرار میگیرند که نمایانگر وجود سبک یا شیوه معماری خاصی باشد. در این روش بازسازی به این صورت انجام می پذیرد که تیکه گاه های جایگزین تکیه گاه های فرسوده قبلی می شوند اما به گونه ای که بیشترین شباهت را به نمای ابتدایی ساختمان دارد.

مرمت تاریخی

به این ترتیب که نقش تاریخی بنا تعیین کننده چگونگی مرمت خواهد بود. درعمل، این نوع بازسازی از راه در هم آمیختن آناستیلوزی، آزاد کردن بنا از بخشهای غیر اصیل ونیز مرمت تکمیلی شکل میگیرد.

بازسازی استحکامی

اقداماتی که برای استحکام بخشیدن و تضمین پایداری مجموعه های ساختمانی صورت می‌گیرد.

مرمت جامع

در این نوع مرمت اقدامات برای برپایی و حفاظت و باززنده سازی بنا انجام داده میشود و ممکن است تمام سبکها مورد استفاده قرار گیرد. در این نوع مرمت علاوه بر برپایی و نگهداری بنا، عملکرد و احیای آن نیز اهمیت دارد.

بازسازی حفاظتی ساختمان

هدف اصلی آن نگهداری و حفاظت از بنا است. در بازسازی حفاظتی میزان مداخله در شکل و شرایط موجود تا آن اندازه است که بتواند استمرار شباهت بنای مرمت شده را در وضع موجود آن نسبت به وضع پیشین اش به دست دهد. در این روش ادعایی بر انجام تصمیم  فوق العاده ای چه فنی چه هنری فلسفی وجود ندارد.

بازسازی تکمیلی یا الحاقی

بازسازی بخشهای از دست رفته بنای قدیمی به منظور تکمیل موجودیت کالبدی و کاربردی بنا و به خاطر شرکت دادن آن در زندگی عمومی محیط صورت می گیرد.

بازسازی با روش پاک سازی سبکی

گاهی میزان دخالت و تعداد عناصری یا بخشهایی که به بنای اصلی اضافه شده اند، از طرف مرمت کننده بعدی افراطی و یا بیمورد تشخیص داده شود. در پی چنین برداشتی، آزاد کردن بنا از عناصری که نسبت به شکل اصلی ساختمان ناهمگن و اضافی تشخیص داده شود اقدام میگردد. حکم بر این که آنچه بعدها بر پیکره کالبدی بنا افزوده گشته یا از آن برگرفته شده و به شکل دگر با آن ترکیب شده، و باید از بین برود.

خدمات قابل ارائه در این بخش پس از بازدید کارشناس به کارفرما ارائه می گردد.

خدمات قابل ارایه در بخش بازسازی ساختمان ها (آپارتمان ها)

 1. برداشتن تیغه، تیغه چینی و جابجایی فضاها، تخریب، دیوارکشی، مقاوم سازی آپارتمان وساختمان، تعویض پنجره قدیمی با پنجره یوپی وی سی تعویض درب ورودی آپارتمان با درب ضد سرقت ، اضافه کردن آسانسور در آپارتمان قدیمی
 2. ساخت کمد دیواری، آهنگری ساختمان آپارتمان، ساخت درب آهنی، ساخت محافظ بالکن و نرده بازسازی راه پله آپارتمان، تعویض سنگ راه پله آپارتمان، تعویض سنگ نما و پیچ رول پلاک سنگ نما، نوسازی آشپزخانه
 3. اضافه کردن اتاق خواب، ساخت حمام دستشویی توالت فرنگی، سرویس بهداشتی در دیگرجاهای ساختمان، تبدیل سرویس بهداشتی (توالت ایرانی) به فرنگی و تغییر فرنگی به ایرانی
 4. رفع لرزش سقف یا ترک خوردگی اجزای ساختمان و انجام تعمیرات ساختمان
 5. رفع نم سرویس ها و پشت بام
 6. قیرگونی، ایزوگام، اسفالت
 7. لوله کشی سرد و گرم، نصب ابگرمکن نصب پکیج بجای شوفاژقدیمی و..
 8. گچ کاری، گچ بری، سفیدکاری، ایجاد نور مخفی، ابزارگچی، پتینه کاری
 9. موکت، کفپوش، دیوار پوش، لمینت، پارکت، دیوارپوش، سقف کاذب، کناف
 10. نقاشی ساختمان رنگ روغنی رنگ پلاستیک روغنی، لکه گیری
 11. نصب کاغذ دیواری ایرانی و خارجی و ترکیب نقاشی و کاغذ دیواری
 12. سنگ انتیک شیشه تزیینی شیشه میرال
 13. سیم کشی رفع خرابی برق کاری، آیفون تصویری، دوربین مداربسته، آنتن مرکزی
 14. ایجادفضای سبز و روف گاردن در پشت بام
 15. درب ریموت دار پارکینگی و کرکره ای

سوالات پر تکرار بازسازی ساختمان (FAQ)

مدت زمان بازسازی خونه های مختلف چقدره و آیا باهم فرق دارن؟

بله قطعا تفاوت زمانی وجود داره، حدودا زمان بازسازی به صورت معمول از 60 تا 90 روز طول میکشه که اگر تعداد آیتم های بازسازی کمتر باشه این مدت کم میشه یا بالعکس، و همچنین هرچی ساختمان قدیمی تر و دسترسی محدود تر باشه در افزایش زمان پروژه تاثیر گزاره.

کدوم بخش از پروژه بازسازی بیشترین زمان رو میگیره؟

اصلاح و تعویض تاسیسات اعم از لوله کشی های آب سرد، گرم و شوفاز و همچنین بحث کابینت و کمد دیواری ها میتونه از عوامل زمان بر باشه.

چه تحولاتی تو بازسازی میتونه با هزینه و زمان کمتر خونه رو بیشتر عوض کنه؟

نمیشه به طور کلی گفت اما تعویض کاشی ها و شیرآلات و کاغذ دیواری یا نقاشی و همچنین کابینت ها میتونه از نظر بصری تفاوت های زیادی رو ایجاد کنه

حتما باید توی بازسازی، کل خونه رو کاغذ دیواری کنیم؟

قطعا خیر، امروزه ترکیب کاغذ دیواری و نقاشی و حتی پارچه کوبی در قاب ها (در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی تماس بگیرید) میتونه به مراتب زیباتر و متفاوت تر باشه. حتی بعضا با ایجاد نقاشی های سقفی و یا پتینه سقف و دیوار حتی کاغذ دیواری هم میتونه کم رنگ تر در ساختمان باشه.

به "بازسازی ساختمان، خانه، منزل و آپارتمان" امتیاز دهید

129 کاربر به "بازسازی ساختمان، خانه، منزل و آپارتمان" امتیاز داده اند | امتیاز: 3.4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ساختمان، خانه، منزل و آپارتمان"

16 دیدگاه

ایمان 25 مرداد 1400

سلام . خانه ی ویلایی قدیمی ای که استحکام لازم را ندارد ، و پی ریزی نداشته ، توصیه شما برای بازسازی چی هست ؟ ضمنا بودجه برای ساخت مجدد اقلا تا دو سال اینده وجود ندارد فقط قصد کمی بازسازی را داریم

پاسخ به ایمان

نازنین 11 بهمن 1399

شما کار کلاسیک انجام میدید یا بیشتر کارتون مدرنه؟

پاسخ به نازنین

کارشناس گروه آبان11 بهمن 1399

بستگی به کارفرما داره هر دو سبک رو انجام میدیم

پاسخ به کارشناس گروه آبان

فریبا مقدم 3 تیر 1399

آیا امکان بازسازی در خانه با وجود سکونت وجود داره؟

پاسخ به فریبا مقدم

کارشناس گروه آبان3 تیر 1399

در برخی از موارد جزئی مثلا تغییرات قرنیز یا نقاشی یا کاغذ دیواری و همچنین تعویض کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی که به صورت موقت امکان بهره برداری از منزل را متوقف میکند وجود داره، اما در بازسازی های کلی این امکان وجود نداره.

پاسخ به کارشناس گروه آبان

علیرضا 3 تیر 1399

در بازسازی ساختمان حتما لازمه کل لوله کشی های آب و سیم کشی برق عوض بشه؟

پاسخ به علیرضا

کارشناس گروه آبان3 تیر 1399

این سوالی که خیلی از مشتریان در هنگام تمایل به بازسازی براشون ایجاد میشه که این مطلب کاملا بستگی به دیدن و وضعیت لوله ها و تاسیسات ساختمانی در هنگام بازدید داره. بارها شده حتی یک منزل با قدمت حدودا 15 - 18 سال نیاز به تعویض کامل داره اما ساختمان 25 ساله مشکل و اجبار خاصی نداشته.

پاسخ به کارشناس گروه آبان

فرحراز 13 خرداد 1399

ببینم حتما باید توی بازسازی، کل خونه رو کاغذ دیواری کنیم؟

پاسخ به فرحراز

کارشناس گروه آبان13 خرداد 1399

قطعا خیر، امروزه ترکیب کاغذ دیواری و نقاشی و حتی پارچه کوبی در قاب ها (در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی تماس بگیرید) میتونه به مراتب زیباتر و متفاوت تر باشه. حتی بعضا با ایجاد نقاشی های سقفی و یا پتینه سقف و دیوار حتی کاغذ دیواری هم میتونه کم رنگ تر در ساختمان باشه.

پاسخ به کارشناس گروه آبان

محمدی 25 اردیبهشت 1399

چه تحولاتی تو بازسازی میتونه با هزینه و زمان کمتر خونه رو بیشتر عوض کنه؟

پاسخ به محمدی

کارشناس گروه آبان25 اردیبهشت 1399

نمیشه به طور کلی گفت اما تعویض کاشی ها و شیرآلات و کاغذ دیواری یا نقاشی و همچنین کابینت ها میتونه از نظر بصری تفاوت های زیادی رو ایجاد کنه

پاسخ به کارشناس گروه آبان

مرتضی تقوی 23 اردیبهشت 1399

کدوم بخش از پروژه بازسازی بیشترین زمان رو میگیره؟

پاسخ به مرتضی تقوی

کارشناس گروه آبان23 اردیبهشت 1399

اصلاح و تعویض تاسیسات اعم از لوله کشی های آب سرد، گرم و شوفاز و همچنین بحث کابینت و کمد دیواری ها میتونه از عوامل زمان بر باشه.

پاسخ به کارشناس گروه آبان

فرهادی 20 اردیبهشت 1399

مدت زمان بازسازی خونه های مختلف چقدره و آیا باهم فرق دارن؟

پاسخ به فرهادی

کارشناس گروه آبان20 اردیبهشت 1399

بله قطعا تفاوت زمانی وجود داره، حدودا زمان بازسازی به صورت معمول از 60 تا 90 روز طول میکشه که اگر تعداد آیتم های بازسازی کمتر باشه این مدت کم میشه یا بالعکس، و همچنین هرچی ساختمان قدیمی تر و دسترسی محدود تر باشه در افزایش زمان پروژه تاثیر گزاره.

پاسخ به کارشناس گروه آبان

عرفان 28 آذر 1398

نحوه قیمتگذاری روی خدمات بازسازی رو برام میگید؟

پاسخ به عرفان
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252