مراحل مختلف بازسازی مجتمع اداری

به گزارش گروه ساختمانی آبان، شاید عنوان بازسازی ساختمان را داشته باشد، اما بازسازی ساختمان اداری تفاوت های اساسی با بازسازی خانه مسکونی یا آپارتمان دارد؛ در نتیجه توجهات بسیاری را در زمینه های گوناگون می طلبد. در ادامه می خواهیم مراحل بازسازی ساختمان اداری را با شما مرور کنیم.

مراحل مختلف بازسازی مجتمع اداری

توصیه می شود بازسازی ساختمان اداری را از کف شروع کنید. در این مرحله بسته به نیاز ساختمان اداری و مقدار فرسودگی، بازسازی کف ساختمان انجام می شود. در بعضی موارد نیاز است که ابتدا تخریب انجام شود و پس از آن کف پوش های جدید نصب شوند. در بعضی موارد هم نیازی به تخریب نیست و می توان روی کفپوش قبلی مانند سنگ یا سرامیک، کفپوش جدید مانند کفپوش لمینت با پی وی سی نصب کرد.

پس از بازسازی کف ساختمان قدیمی، نوبت به مرحله بازسازی دیوار می رسد. بازسازی دیوار بسیار مهم است چرا که تخریب دیوارهای حمال موجب تخریب کل ساختمان می شود؛ به همین خاطر حتما باید در این زمینه از متخصصان مشورت بگیرید. در این مرحله است که می توانید تغییر کاربری و تغییر فضا را انجام داد. با استفاده از پارتیشن بندی یا استفاده از دیوارهای جدید مانند دیوارهای سبز می توان فضاهای جدیدی را بر اساس نیاز کارکنان ایجاد کرد.

پس از مرحله تخریب نوبت به نوسازی بافت های فرسوده می رسد. این مرحله شامل بررسی تجهیزات ساختمان هم هست. شما باید میزان فرسودگی تجهیزات ساختمان مانند برق کشی و شیرآلات را بررسی کنید تا در صورت نیاز آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

نیاز است قبل از شروع کار برآورد هزینه بازسازی ساختمان اداری را انجام دهید تا ببینید تا چه مقدار می‌توانید تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. اگر بودجه محدودی در اختیار دارید، باید به جای اضافه کردن المان‌های جدید، به بازسازی ساختمان تنها با هدف برگرداندن عملکرد صحیح به آن نگاه کنید.

از خودتان بپرسید چه مقدار تغییرات را برای پروژه خود می خواهید؟ در ساده‌ترین حالت شما ظاهر و عملکرد فضاهای ساختمان اداری را بهبود می‌بخشید، با این وجود گاهی در یک پروژه بازسازی ساختمان اداری شما این فرصت را دارید تا ظاهر مدرن‌تری به ساختمان خود بدهید و با به روز کردن بعضی بخش ها  فضاها را کاربردی‌تر کنید.

انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 312

به "مراحل مختلف بازسازی مجتمع اداری" امتیاز دهید

2 کاربر به "مراحل مختلف بازسازی مجتمع اداری" امتیاز داده اند | 2.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل مختلف بازسازی مجتمع اداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید