انتخاب در مناسب برای کمد دیواری

برای اینکه کمد دیواری شما زیباتر و یا حتی کاراتر باشد بهتر است یک درب مناسب برای ان انتخاب کنید.

انتخاب در مناسب برای کمد دیواری

به گزارش گروه ساختمانی آبان، مهم نیست فضای خانه شما برای ساخت کمد دیواری چقدر است و یا کمدتان چه شکلی است. همواره انتخاب یک درب مناسب می تواند به بهبود فضای کمد، عملکرد بهتر و زیبایی آن یاری کند. چه بخواهید به صورت کامل درب کمد خود را عوض کنید یا اینکه به منظور بهبود و مدرنیزه کردن نمای اتاق تغییراتی در درب کمدهایتان به وجود بیاورید، درب های نو حس جدیدی در اتاق را ایجاد خواهند کرد. انتخاب درست و مناسب درب از بین انواع در کمد دیواری موجب بهبود و بهینه شدن عملکرد کمد و اتاق می گردد.

انواع در کمد دیواری

اینکه چه نوع دربی برای کمد شما مناسب است، تا حد زیادی به این بستگی دارد که کمدتان از چه نوعی است و شکل آن چگونه است. کمدهای دیواری نسبت به انواع غیر دیواری گزینه های متنوع تری برای انتخاب درب پیش روی خود دارند. بدون توجه به نوع کمد، همواره یک گزینه مناسب برای درب آن وجود دارد که به اتاق شما ظاهر زیباتر و مجذوب نماینده تری می دهد.

سبک های مختلفی از درب کمد دیواری وجود دارد. از درهای سفارشی سازی شده گرفته تا درب هایی که به راحتی و در بیشتر مغازه ها یافت می شوند. بعلاوه درب های کمد قیمت های متفاوتی دارند که بسته به نوع، جنس، رنگ و … آنها معین می گردد. در ادامه انواع در کمد دیواری را آنالیز نموده ایم تا به شما در انتخاب درب مناسب برای کمدتان یاری کنیم.

درب کمد دیواری بای پس

درب بای پس یکی از انواع درب کمد دیواری است که در دهه هشتاد از محبوبیت و رواج خوبی برخوردار بود، در حالی که امروزه تا حدودی از محبوبیت آن کاسته شده است. این درها سبُک هستند و فضای کمی اشغال می نمایند. دلیل اشغال کم فضا این است که به جای اینکه باز شدن آنها به سمت خارج کمد صورت گیرد، در امتداد آن می لغزند و فضای اضافه ای را هنگام بازشدن به خود اختصاص نمی دهند. این ویژگی باعث می گردد برای کمدهای واقع در اتاق هایی که فضای کوچکی دارند، مناسب باشند. درب های بای پس با انواع فضاها و دیزاین ها تناسب دارند و تنوع آنها سلیقه های مختلف را نیز پوشش می دهد.این درب ها می توانند چوبی، شیشه ای، آینه ای، روکش ساده، روکش جلو و … باشند.

درب های بای پس ویژگی ناخوشایندی دارند و آن هم سخت کردن دسترسی به فضای کمد است. این درب ها به گونه ای هستند که با باز کردن آنها تنها می توانید به یک سمت کمد دسترسی داشته باشید. عملکرد این نوع درب کمد دیواری استفاده کامل از فضای مرکزی کمد را کمی با چالش روبرو می نماید. بعلاوه این درب ها برای حرکت و لغزیدن کنار یکدیگر به فضای مخصوصی احتیاج دارند. فضای مورد نظر برای حرکت آنها طراحی کمد دیواری خاصی دارد که موجب لغزیدن در ب ها می گردد. در صورتی که هر گونه تخریبی در قطعات موجود در راستا حرکت آنها اتفاق بیفتد، درب ها به راحتی باز نمی شوند یا ممکن است از جای اصلی خود جابه جا شده و در خارج ریل قرار گیرند. درب های بای پس در صورتی که در راستا رفت و آمدشان اختلالی به وجود نیاید، یک سبک راحت درب کمد دیواری هستند.

درب بای فولد

درب کمد دیواری بای فولد یکی دیگر از انواع در کمد است که از محبوبیت خوبی برخوردار است. درب های بای فولد از نظر اینکه در امتداد یک راستا حرکت می نمایند، شبیه به درب های بای پس هستند. درب های بای فولد از دو صفحه درب لولا شده ساخته شده اند. این نحوه ساخت موجب می گردد تا با یکدیگر تا شده و به یک سمت باز شوند. این نوع از در به شما اجازه می دهد که به هر دو طرف کمد خود در یک زمان دسترسی داشته باشید و بعلاوه دسترسی به فضای مرکزی کمد دیواری را نیز برای شما آسان می نماید. درب های بای فولد شکل های متفاوتی دارند و می توانند به راحتی با انواع اتاق ها و فضاها سِت شوند. از جمله نقاط ضعف این نوع درب این است که شاخه های آنها تمایل دارند از راستا خارج شوند.

درب بای فولد نیز از جمله درب های کمد دیواری است که به ذخیره کردن فضا یاری می نماید؛ بدین معنی که فضای کمی اشغال می نماید و برای استفاده در مواردی که فضای اتاق کوچک باشد، انتخاب خوبی است. در صورتی که نصب این نوع در به درستی انجام گردد، مشکل خارج شدن درب از راستا به ندرت اتفاق می افتد.

درب اسلایدینگ یا کشویی

یکی از انواع در کمد دیواری که امروزه هواداران خاص خود را دارد، درب انبار کشویی است. با توجه به محبوبیتی که سبک های دکوراسیون روستایی پیدا نموده اند، درب انبار کشویی نیز توجهات زیادی را به خود جلب نموده است. این در خارج از قاب نصب می گردد و شکل ظاهری آن فرد را به یاد درب خانه های روستایی می اندازد. این سبک از درب را می توان در مقدار های متفاوت ساخت و از آنجا که این نوع درب در امتداد دیوار می ماند، فضای اضافه ای اشغال نمی نماید و گزینه جمع وجوری است.

درب انبار کشویی زیبایی خاصی دارد و برای افرادی که به سبک ها و نماهای روستایی علاقه دارند، انتخاب خوبی است. با این وجود همه افراد از چنین درب هایی استقبال نمی نمایند و اگر شما به نماهای روستایی علاقه ندارید، احتمالاً این نوع از درب با سلیقه شما جور در نیاید. این نوع درب را می توان متناسب با شکل های مختلف کمد دیواری تنظیم کرد و از این نظر انعطاف پذیر است.

درب جیبی یا پاکت دُر

درب های جیبی یکی دیگر از انواع در کمد دیواری هستند که طراحی آنها به گونه ای است که برای باز و بسته شدن داخل دیوار می فرایند؛ یعنی درون دیوار فضایی برای آنها تعبیه شده است. درب های جیبی معمولاً در خانه های قدیمی یافت می شوند. ویژگی داخل دیوار رفتن این درب ها موجب می گردد که حداقل فضا را به هنگام باز کردن اشغال نمایند. این نوع درب در عین حال که ظاهری سنتی دارد، نوع پیشرفته ای از انواع در کمد برای انتخاب است. نصب در جیبی چندان ساده نیست. برای این کار احتیاج به سخت افزار خاصی وجود دارد و هم اینکه می بایست داخل دیوار فضایی خالی را برای باز و بسته کردن درب جیبی در نظر گرفت. احتمالاً برای نصب آن احتیاج به یک فرد متخصص خواهید داشت. درب های جیبی ظاهر زیبایی دارند که همزمان که جای کمی اشغال می نمایند، می توانند نمای زیبایی نیز به اتاق خواب شما ببخشند.

درب محوری کمد دیواری

اگر نگران تمیزی درب نیستید و کمی هم به درام علاقه دارید، درب محوری برای شما گزینه خوبی است. درب های محوری یکی از انواع در کمد دیواری هستند که از بالا و پایین متصل شده اند، به گونه ای که نحوه اتصال آنها به آنها اجازه می دهد که کاملاً باز شوند. آنها می توانند مطابق با انواع مقدار ها و سبک های اتاق سفارشی سازی شده و ساخته شوند. البته این درها قیمت بالایی دارند و اگر بودجه کمی دارید، برای شما مناسب نیستند. این نوع درب معمولاً به سفارش خریدار ساخته می گردد. درب محوری برای یک اتاق بزرگ، گزینه ای مناسب و چشمگیر است.

درب کمد دیواری فرانسوی

هیچ یک از انواع در کمد دیواری ظرافت درب های فرانسوی را ندارند. درب های لولایی دوتایی که به طرفین باز می شوند، یک نمونه مجذوب نماینده و زیبا هستند. این نوع درب نمونه ای از سبک کلاسیک را به نمایش می گذارد. درب فرانسوی برای باز شدن به کمی فضا احتیاج دارد. این ویژگی درب فرانسوی را به گزینه ای مناسب برای اتاق های بزرگ تبدیل می نماید.

درب های فرانسوی با توجه به نوع موادی که در آنها به کار رفته و نحوه ساختشان ممکن است کمی گران باشند. این نوع درب اصلاً مناسب اتاق های کوچک نیست. درب فرانسوی با پنل شیشه ای شفاف می تواند یک گزینه بسیار زیبا برای باز شدن در کمد دیواری باشد. درب های فرانسوی که روکش چوبی دارند نیز بسیار چشم نواز هستند و ظاهر سنتی تری را ارائه می دهند. حتی برای زیبایی بیشتر می توانید یک صفحه یا پنل شیشه ای شفاف نیز جلوی آن قرار دهید. درب های فرانسوی از جمله انواع در کمد هستند که در طرح های بسیار ساده تا طرح های بسیار پیچیده و پر نقش ساخته شده اند. این نوع در می تواند با انواع فضاها و مقدار ها متناسب گردد.

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی یکی از ارزان ترین در کمد دیواری است که امروزه در بازار یافت می گردد. آنها از چندین پنل ساخته شده اند که مانند آکاردئون بهم پیچیده می شوند و در امتداد یک قفسه که در بالای دهانه نصب شده است، قرار می گیرند. درهای آکاردئونی سبک هستند و از وینیل یا PVC ساخته شده اند. حتی می توانید نمونه های شیشه ای آنها را نیز پیدا کنید. این درب ها در جاهای مختلفی استفاده می شوند؛ به عنوان مثال می توانید از درب آکاردئونی با روکش اکریلیک به عنوان درب انبار بهره ببرید. این کار ظاهر بسیار زیبایی به انباری می بخشد. از آنجا که درب های آکاردئونی از وینیل ساخته شده اند، تمیز شدن آنها خیلی راحت انجام می گیرد. در صورتی که ترک بخورند یا رنگشان تغییر کند نیز جایگزینی آنها ارزان است.

وقتی تصمیم به انتخاب درب کمد دیواری دارید، نباید فقط سبک در را مد نظر قرار دهید، بلکه به این توجه کنید که در ساده می خواهید یا نقش دار، روکش دار می خواهید یا بدون روکش، کرکره ای می خواهید یا یکپارچه؟ آیا درب های آینه ای را می پسندید؟ این موارد به نظر انتها ناپذیر می رسند. در هر صورت انتخاب با شما است که از بین انواع در کمد دیواری متناسب با سلیقه، امکانات، فضا، بودجه و توانایی تان یکی را انتخاب کنید.به "انتخاب در مناسب برای کمد دیواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب در مناسب برای کمد دیواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252