راهنمایی برای ساخت آلاچیق در روف گاردن

 ساخت آلاچیق در روف گاردن ایده بسیار جذابی برای بهینه کردن این فضا و زیباسازی بیشتر آن خواهد داشت.

راهنمایی برای ساخت آلاچیق در روف گاردن

به گزارش گروه ساختمانی آبان، امروزه طراحی و اجرای آلاچیق روف گاردن به خاطر کاربرد گسترده و ویژگی های بسیار عالی این سازه بسیار به افراد توصیه می گردد، روف گاردن یک فضای آزاد برای استراحت و لذت بردن از فضای آزاد است که اگر درون آن آلاچیق وجود داشته باشد کاربرد و بهره مندی از روف گاردن هم افزایش می یابد.

آلاچیق روف گاردن در دو دهه اخیر توانسته هواداران بسیاری را جذب خود کند چرا که این سازه برای هر تایم و زمانی کاربرد دارد چه در فصول گرم سال و چه در فصول سر سال می توانید به راحتی از این سازه بهره مند شوید و از چشم انداز اطراف با خیالی آسوده لذت ببرید.

ساخت آلاچیق روف گاردن

طراحی و ساخت آلاچیق برای روف گاردن به عنوان یکی از مجذوب نماینده ترین و برترین المان ها با تقاضای بسیار زیادی همراه است به همین دلیل امروزه هر کسی که قصد طراحی روف گاردن را دارد یک نمونه آلاچیق متناسب با فضای موجود را برای روف گاردن تهیه می نماید.

ساخت آلاچیق روف گاردن در عین سادگی نکاتی دارد که با رعایت آن می توانید شاهد برترین نمونه آن باشید به عنوان مثال طراحی و ساخت آلاچیق برای روف گاردن باید سبک باشد زیرا روف گاردن با محوطه سازی بسیار فرق دارد و هر چه قدر که کف روف گاردن مستحکم باشد باز هم باید به وزن آلاچیق دقت کنید.

آلاچیق به عنوان یکی از زیباترین و برترین المان ها برای روف گاردن هواداران زیادی دارد و تقاضا برای طراحی آن روز به روز افزایش می یابد چرا که هر کسی دوست دارد یک فضا برای استراحت و لذت بردن از منظره ها اطراف را در اختیار داشته باشد که آلاچیق به عنوان یک المان کاربردی برای روف گاردن برترین گزینه است.

طراحی آلاچیق روف گاردن

طراحی آلاچیق روف گاردن شاید به نظر بسیار آسان باشد اما احتیاج است که نکات اجرایی آن را رعایت کنید زیرا این سازه قرار است بر روی پشت بام ساخته گردد و به دور از هر گونه خطا و اشتباه این طراحی باید صورت گیرد به همین خاط لازم است که به یاری افراد مجرب و حرفه ای این کار را انجام دهید.

آلاچیق روف گاردن به همراه یک دیزاین لوکس و زیبا موجب می گردد که هم روف گاردن خانه مجذوب نماینده و دیدنی باشد و هم کاربرد بهتر و بیشتری برای افراد داشته باشد، طراحی آلاچیق برای روف گاردن به همراه گل و گیاهان یک نمونه مجذوب نماینده و دیدنی است که توصیه می کنیم حتما از آن بهره ببرید.

طراحی آلاچیق روف گاردن با کمترین هزینه انجام می گردد و شما دارای یک سازه ای می شوید که در همه فصول سال کاربرد دارد، در فصل بهار و تابستان به عنوان مانعی از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری می نماید و در فصل پاییز و زمستان با ساخت یک آتشکده در وسط آلاچیق می توانید خود را گرم کنید.

انواع سبک آلاچیق روف گاردن

طراحی و ساخت آلاچیق روف گاردن در قدیم فقط به صورت چوبی ساخته میشد اما امروزه سبک های متفاوتی برای طراحی و اجرای این سازه ابداع شده است که می توانید مطابق با سلیقه و احتیاج خود برترین نمونه آن را در اختیار داشته باشید؛ در ادامه با دو سبک رایج طراحی و اجرای ساخت آلاچیق روف گاردن آشنا می شوید.

 1. آلاچیق روف گاردن مدرن
 2. آلاچیق روف گاردن کلاسیک

آلاچیق روف گاردن مدرن

آلاچیق مدرن یکی از زیباترین و نوترین سبک ها برای روف گاردن است که می توانید با استفاده از آن زیبایی و مجذوب نمایندهیت روف گاردن را افزایش دهید زیرا این سبک با ترکیب بسیاری از متریال ساخته می گردد و زیبایی و مجذوب نمایندهیت بی نظیری دارد به همین دلیل تقاضا برای طراحی و ساخت آن هم زیاد است.

آلاچیق مدرن روف گاردن هم زیبایی پشت بام را افزایش می دهد و هم به خاطر کارایی که دارد برای افراد مجذوب نمایندهیت بیشتری هم دارد.

آلاچیق روف گاردن کلاسیک

طراحی و ساخت آلاچیق برای روف گاردن به سبک کلاسیک یکی از رایج ترین نوع آن است که از قدیم هم وجود داشت بنابراین یک سبک نو نیست و به خوبی با آن آشنا هستید.

سبک کلاسیک برای آلاچیق روف گاردن در قدیم بیشتر از چوب ساخته میشد اما امروزه طراحی و اجرای آن با متریال گوناگون دیگر هم صورت می گیرد.

انواع متریال آلاچیق روف گاردن

طراحی و ساخت آلاچیق برای روف گاردن علاوه بر اینکه سبک های متفاوتی دارد دارای متریال مختلفی است یعنی برای طراحی و اجرای این سازه با متریال مختلفی رو به رو می شوید که می توانید برترین نمونه آن را برای روف گاردن خود بسازید؛ در ادامه با انواع متریال آلاچیق برای روف گاردن آشنا می شوید.

 1. آلاچیق روف گاردن چوبی
 2. آلاچیق روف گاردن فلزی
 3. آلاچیق روف گاردن شیشه ای
 4. آلاچیق روف گاردن پارچه ای

آلاچیق روف گاردن چوبی

آلاچیق چوبی یکی از مقرون به صرفه ترین و آسان ترین نوع آلاچیق ها است به همین دلیل امروزه طراحی و ساخت این مدل آلاچیق بسیار پرطرفدار است زیرا هم وزن مناسبی دارد و هم برای هر مکانی قابل استفاده است؛ ساخت آلاچیق روف گاردن با متریال چوبی یکی از برترین گزینه ها برای روف گاردن است.

طراحی و ساخت آلاچیق چوبی برای روف گاردن با ترکیبی از گیاهان موجب ایجاد حس و حال بی نظیری می گردد زیرا وجود گل و گیاهان طبیعی در هر جایی زیبایی و مجذوب نمایندهیت آن محیط را بیشتر می نماید و طراوت و تازگی محیط را افزایش می دهد به همین دلیل بهره مندی از آلاچیق چوبی بسیار بیشتر از بقیه الاچیق ها صورت می گیرد.

آلاچیق روف گاردن فلزی

آلاچیق روف گاردن فلزی نوع دیگری از آلاچیق های مدرن است این نوع آلاچیق به علت بهره مندی از فلز آهن کمی سنگین تر از بقیه آلاچیق ها است به همین دلیل به صورت ترکیبی ساخته می گردد تا وزن قابل قبولی برای روف گاردن داشته باشد و با خیالی آسوده بتوان از آن استفاده کرد.

آلاچیق فلزی برای روف گاردن به وسیله چهار ستون و یا حتی بیشتر از 4 ستون ساخته می گردد که این کاملا سلیقه ای است و به تحمل وزن روف گاردن هم بستگی دارد زیرا بعضی روف گاردن ها تحمل وزن بالایی را دارند و بعضی دیگر تحمل بسیار کمتری دارند.

آلاچیق روف گاردن شیشه ای

آلاچیق شیشه ای برای روف گاردن نمونه دیگری از آلاچیق ها است که به عنوان آلاچیق مدرن از آن استفاده می گردد بنابراین اگر ویلا یا ساختمان شما به سبک مدرن ساخته شده است می توانید از آلاچیق شیشه ای بهره ببرید، این نوع آلاچیق به صورت پوشیده است یعنی امنیت بسیاری خوبی در مقابل همه نوع شرایط جوی دارد.

بعضی افراد با ساخت آلاچیق شیشه ای اقدام به طراحی و ایجاد یک سیستم گرمایش و سرمایشی می نمایند تا این نوع آلاچیق روف گاردن در همه فصول سال کاربرد داشته باشد؛ در فصول گرم سال با وجود سیستم سرمایشی محیط داخلی آن خنک می گردد و در فصول سرد سال هم با وجود سیستم گرمایشی محیط داخلی آن گرم می گردد.

آلاچیق روف گاردن پارچه ای

آلاچیق پارچه ای به عنوان یکی از نمونه های سبک و آسان آلاچیق های روف گاردن شناخته شده است زیرا هم وزن سبکی دارد و هم به آسانی ساخته می گردد، این نوع آلاچیق ها این قابلیت را دارند که به آسانی جا به جا شوند.

اگر در پی یک آلاچیق سبک و ساده برای روف گاردن خود هستید بهتر است به سمت طراحی و اجرای آلاچیق پارچه ای برای روف گاردن بروید.

مزیت ساخت آلاچیق پشت بام

 • این سازه برای استراحت و لذت بردن از طبیعت اطراف برترین گزینه است
 • موجب افزایش ارزش ملک می گردد
 • برترین فضا برای برگزاری دورهمی
 • اگر آلاچیق پوشیده باشد موجب ایجاد فضای امن و راحت می گردد
 • مانعی در برابر تابش مستقیم نور آفتاب
 • مانعی در برابر باد و باران
 • و…


به "راهنمایی برای ساخت آلاچیق در روف گاردن" امتیاز دهید

1 کاربر به "راهنمایی برای ساخت آلاچیق در روف گاردن" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایی برای ساخت آلاچیق در روف گاردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252