معماری و عمران

نکات بازسازی بناهای تجاری

همچون بازسازی منزل، بازسازی ساختمان اداری هم با اصولی همراه است و حتی میتواند در تناسب با کسب و کار های مختلف هم این اصول متغیر باشد.

20 مهر 1400

سقف کاذب آسمان مجازی چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟

سقف کاذب آسمان مجازی شیوه ای مدرن در زیباسازی سقف های سنتی است که از ترکیب انواع دیگر سقف کاذب به همراه نورپردازی است که در ادامه بیشتر برایتان از ویژگی هایش خواهیم گفت.

14 مهر 1400

آشنایی با انواع آجر و سفال

آجر و سفال از پرکابردترین و مهمترین مصالح در صنعت ساختمانی است که حتی ممکن است در دکوراسیون داخلی یا در نما هم به کار گرفته گردد.

14 مهر 1400

بتن پاششی (بتن شاتکریت Shotcrete) چیست؟

یکی از تکنیک هایی که برای بتن ریزی در جاهایی مختلف از جمله چاه ها و حفره ها استفاده میشود، بتن شاتکریت (Shotcrete) است که در ادامه با انواع و مزایا و معایب هر یک اشنا خواهیم شد.

14 مهر 1400

دیوار سبز (Green wall) کابلی چیست؟

همانطور برایتان از روف گاردن گفتیم، نوع دیگی از زیباسازی محیطی با گیاهان، دیوار سبز (Green wall) است که در ادامه با نوع کابلی آن آشنا خواهیم شد.

14 مهر 1400

سنگ پرلیت در ساختمان چه کاربردی دارد؟

سنگ پرلیت از جمله مصالحی میباشد که برای سبک سازی سازه جایگزین مناسبی برای انواع دیگر سنگ های ساختمانی میباشد.

14 مهر 1400

کاربردهای لیکا چیست و مزیت های آن کدام است؟

لیکا یکی از مصالحی است که با توجه به ویژگی های آن، می توان از آن برای عایق نمودن زیرسازی و یا در اجزای سازه های باربربرای پی ساختان های کوچک استفاده کرد.

14 مهر 1400

توری سنگی (گابیون) چیست، کاربرد، مزایا و انواع ان کدام است؟

در مهندسی سازه، دارای توصیف و کاربرد متفاوتی هستند. توری گابیون که گاهی به آن توری سنگی گفته می گردد، سبد های سیمی پر از مصالح سنگی است که در زمینه های مختلف عمرانی کاربرد دارد. این سبد ها با به هم پیوستن و در کنار هم قرار گرفتن، سازه هایی با ابعاد بزرگ...

14 مهر 1400

آشنایی با تیرآهن و کاربردهای آن در صنایع ساختمانی

تیرآهن از پرکاربرد ترین آهن آلات در ساخت یک پروژه ساختمانی است که انواع و اقسامی داشته و کاربردهای ان میتواند متفاوت از همدیگر باشد.

14 مهر 1400

آشنایی با سیستم شوتینگ زباله

یکی از سیستم هایی که در ساختمان های بلند مورد استفاده قرار میگیرد، سیستم شوتینگ زباله است، شوتینگ زباله سیستم یکی از فناوری های مدرن ساختمان می باشد که در واقع یک روش مکانـیره جهت جمع آوری زباله ساکنان برج ها است و برای آسایش ساکنان و بعلاوه رعایت بهداشت...

14 مهر 1400

جارو مرکزی چیست و در کجا کاربرد دارد؟

یکی از تکنیک هایی که میتواند به بهبود عملکرد خدمات نظافتی در هتل ها و پانسیون ها منجر گردد، استفاده از سیستم جارو مرکزی است که در ادامه بیشتر برایتان خواهیم گفت.

14 مهر 1400

انتخاب قرنیز و آشنایی با انواع قرنیز

از دیگر مواردی که میتواند در بازسازی آپارتمان انتخابهای ما را گسترده تر کند، بحث قرنیز است که نیاز است در ادامه آن را بررسی کنیم.

13 مهر 1400

کابردهای سنگ گرانیت در ساختمان چیست؟

سنگ گرانیت یا همان سنگ خارا نوعی سنگ اتشفشانی (آذرین) میباشد و به همین علت است که بافت آن دارای دانه های میانه تا درشت می باشد. از سنگین ترین سنگ ها می باشد.

13 مهر 1400

آشنایی با سنگ مرمر و مرمریت، مزایا، معایب و تفاوات آنها

یکی از انواع سنگ در ساختمان ها دیده اید سنگ مرمر است که یک نوع سنگ دگرگونی است که در شرایط دگرگونی ناحیه ای همراه با تبلور مجدد کانی های اولیه سنگ تشکیل می گردد. این کانیها معمولاً کانیهای کربناته مانند کربنات های کلسیم و منیزیم هستند.

13 مهر 1400

ساخت کابین دوش در تغییر دکواسیون

ساخت کابین دوش، اتاقکی است برای تفکیک فضای حمام از دستشویی ساخته میشود، در ادامه از ویژگی ها و انواع آن خواهیم گفت.

13 مهر 1400

آشنایی با کاربرد رابیتس در صنایع ساختمانی

سقف کاذب رابیتس از انواع پیاده سازی سقف است که مزایا و معایب آن را در ادامه برایتان خواهیم گفت.

12 مهر 1400

کاربردهای گچ در صنایع ساختمانی، مزایا، معایب و انواع ان

گچ از پرکاربردترین مصالح در ساخت و ساز ساختمان ها به تعداد میرود و همه با ان اشنا هستیم، اما این ماده ویژگی ها و خواصی دارد که ممکن است انتخاب کاربرد آن در بخشهای مختلف سازه احتیاج به تخصص داشته باشد، در ادامه بیشتر از گچ خواهیم گفت. گچ بر حسب نوع آن کاربردهای...

12 مهر 1400

مزایا و ویژگی های نمای شیشه ای چیست؟

این روزها با رشد فناوری های لازم استفاده از شیشه در نما و زیباسازی ساختمان ها بسیار مرسوم شده است، این نوع نما ویژگی های خاص خود را دارد که بهتر است قبل از انتخاب در خصوص آن خوب بدانید.

12 مهر 1400

پرگولا چیست و چه فرقی با آلاچیق دارد؟

پرگولا سازه ای است که به عنوان سایبان در فضای باز در محوطه سازی خانه، باغ، ویلا و مجتمع و.. مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از افراد پرگولا و آلاچیق را یکسان می دانند ولی در حقیقت این دو تفاوت هایی دارند. پرگولا سازه ای است که اغلب از جنس چوب ساخته می شود...

12 مهر 1400

آشنایی با کاربردهای شیشه در ساختمان

شیشه ماده ای است که به طرق مختلف در صنایع ساختمانی به کار گرفته میشود، ما در ادامه از کاربردهای این ماده برایتان خواهیم گفت.

11 مهر 1400
تعداد: (402)