معماری و عمران

آشنایی با کفپوش پلی یورتان (پلی اورتان)

کفپوش پلی یورتان کاربرد کمتری در ساختمان های مسکونی دارد ولی کفپوش مناسبی در ساختمان های صنعتی دارد.

9 مرداد 1400

آشنایی با کف کاذب، انواع و مزایا

یکی از موارد که میتوانید در بازسازی ویلا و ساختمان از آن استفاده کرد، کف کاذب است، کف کاذب به کفی گفته میگردد که بروی کف سازه ای نصب و اجرا می گردد و به منظور افزایش ارتفاع محل تردد به یاری پایه هایی بر کف اصلی طبقات نصب می گردد. علت اجرا و نصب آن عموماً...

9 مرداد 1400

استفاده از کفپوش موزاییک در بازسازی

موزاییک از جمله مصالح پرکاربرد در بازسازی ساختمان می باشد. اما استفاده از موزاییک چه مزایا و معایبی دارد؟

9 مرداد 1400

کاربرد کاشی در بازسازی بنا، مزایا و معایب آن

از جمله دیوارپوشهای رایج که میتواند در بازسازی بسیار استفاده گردد، کاشی است در ادامه بیشتر در خصوص آن خواهیم خواند.

9 مرداد 1400

برای نمای ساختمان چه کنیم؟

اولین جلوه گر زیبایی در هر ساختمانی نمای بیرونی است که با طراحی مناسب میتواند جذابیت معماری بنا را به برترین شکل نمایان کند، در ادامه با انواع سبک نماها، عوامل موثر در انتخاب نما، عناصر تشکیل دهنده نما و انواع متریال ها آشنا خواهیم شد.

9 مرداد 1400

کاربرد شن و ماسه در ساخت بنا چیست؟

همانطور که میدانید شن و ماسه از مصالح مورد احتیاج در ساخت و ساز ساختمان میباشد، اما میدانید چه کاربردهایی دارند؟

8 مرداد 1400

با انواع کفپوش آشنا شویم

یکی از مواردی که میتوانید در بازسازی ساختمان تغییر دهید کفپوش است که در واقع به پوششی گفته می گردد که از آن برای کف ساختمان استفاده می گردد، کفپوش می گویند.

6 مرداد 1400

سنگ مصنوعی کوارتز چیست و چه کاربردهایی در بازسازی دارد

کوارتز نوعی سنگ مصنوعی است که در نمای داخلی استفاده میشود در ادامه بیشتر از آن برایتان خواهیم گفت.

19 تیر 1400

ویلای پیش ساخته چیست؟

ویلا پیش ساخته یک سازه است که قابلیت اسکان دارد، تفاوت اصلی ویلای پیش ساخته با یک ویلای معمولی در این است که این سازه قابلیت حرکت و انتقال دارد و به همین دلیل آن را در خارج از مکانی که قرار است در آن نصب گردد می سازند و پس از ساخت در مکان مورد نظر نصبش می...

18 تیر 1400

دیوار کاذب چیست و چه کاربردی در بازسازی دارد؟

دیوار کاذب از جدا کننده های فضای داخلی و از المان های پرکاربرد در بازسازی ساختمان محسوب میگردد. این دیوارها را می توان بعد از اتمام کار ساخت و ساز نیز اعمال کرد و در مکان مورد نظر اجرا نمود. دیوار کاذب که با نام دیوار کناف نیز شناخته می گردد نسبت به پارتیشن...

17 تیر 1400

از چه فلزاتی در صنعت ساختمان استفاده میشود؟

فلزات این روزها در بخش های مختلفی از یک ساختمان به کار میروند، اما ما بیشتر از این سه نوع فلز که در ادامه بحث خواهیم کرد استفاده میکنیم.

14 تیر 1400

آشنایی با انواع سیمان در ساخت و ساز

همانطور که میدانید سیمان از مصالح پر کاربرد در بازسازی یا ساخت بنا ها میباشد، اما ممکن است ندانید سیمان نیز انواع دارد و در هر جایی از عملیات ساخت و بازسازی ممکن است نوع متفاوتی استفاده شود.

6 تیر 1400

آشنایی با مزیت های درب ضد حریق

همانطور که از نام درب ضد حریق مشخص است، این نوع درب مقاومت بالایی در برابر اتش دارد، اما کاربرد آن چیست و مزایا و معایب ان کدام است؟

5 تیر 1400

بخش های تشکیل دهنده کابین آسانسور

در ادامه با کابین یا اتاقک اسانسور آشنا خواهیم شد، در مورد ایمنی آن خواهیم دانست و بخش های مختلف آن را بررسی خواهیم کرد.

4 تیر 1400

آشنایی با انواع شیر آلات برای بازسازی ملک

تعویض شیرآلات میتواند بخش مهمی از فرایند بازسازی باشد زیرا هم اهمیت بهداشت و سلامتی باید لحاظ شود هم زیبایی و همخوانی با طرح بازسازی را داشته باشد.

30 خرداد 1400

آشنایی با نرده پلکسی گلس

اگر در فرایند بازسازی ساختمان تمایل به جایگزینی نرده ها دارید پلکسی گلس میتواند از گزینه های خوب شما باشد.

29 خرداد 1400

استفاده از آینه کاری در بازسازی

آینه کاری از گذشته جز هنرهای شاخص معماری ایرانی به شمار می رفته است. به نوعی می توان گفته ایرانی ها در این زمینه در دنیا پیشرو و استاد بوده اند. اجرای آینه کاری نوعی از تزیین در بازسازی ساختمان است که با استفاده از چسباندن قطعات مختلف آینه که می تواند در...

28 خرداد 1400

آشنایی با موارد استفاده از سنگ مصنوعی در نمای ساختمان

سنگ مصنوعی از متریال های استفاده شده در نمای درونی و بیرونی ساختمان است که میتواند در فرایند بازسازی خانه به زیباسازی بیشتر کمک نماید.

26 خرداد 1400

نمای خشک چیست و مزایا و معایب آن کدام است؟

نمای خشک به عنوان سیستم های به روز نماسازی که با نصب سنگ به روش خشک در دهه هفتاد میلادی برای اولین بار در کشور آمریکا جهت برج های بلند طراحی و مورد استفاده قرار گرفت یکی از روش های نوین و منطبق با استانداردهای جدید ساختمانی بود که این روش ها در دهه هفتاد...

25 خرداد 1400

آشنایی با پوشش بلکا در بازسازی ملک

یکی از پوشش هایی که میتوانید به جای رنگ آمیزی ساده در فرانید بازسازی در نظر بگیرید، بلکا (belka) میباشد، در ادامه با انواع بلکا نیز آشنا خواهیم شد.

14 خرداد 1400
تعداد: (350)