اتمام فاز اول محوطه سازی ساختمان تاریخی دانش کاشمر

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی از اتمام فاز اول محوطه سازی خانه تاریخی دانش کاشمر اطلاع داد.

اتمام فاز اول محوطه سازی ساختمان تاریخی دانش کاشمر

به گزارش گروه ساختمانی آبان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مرجان اکبری امروز شنبه 13 اردیبهشت ماه 1399 با اعلام این خبر اظهار کرد: خانه تاریخی دانش یا دانش احمدی شهرستان کاشمر نزدیک به 90 سال قدمت دارد و در سال 88 با شماره ثبت 28209 ثبت ملی شده است. این خانه دوطبقه بوده و هر طبقه آن 440 مترمربع مساحت دارد و محوطه اطراف این اثر دو هزار متر است که در سال 97 حدود 800 متر آن با استفاده از اعتبارات حوزه میراث فرهنگی، کف سازی و محوطه سازی شد.

او اضافه نمود: در سال 98 حدود 1300 مترمربع دیگر از این بنا محوطه سازی شد و برای این محوطه سازی اعتباری حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات حوزه سرمایه گذاری دریافت شد و برای محوطه سازی این بنا مسائلی از جمله رفت وآمد، حضور و استراحت بازدیدکنندگان و همچنین فضای سبز در نظر گرفته شد.

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: این طرح ها در شورای فنی معاونت میراث فرهنگی تأیید، ابلاغ و اجرا شد و در آن ها از ترکیب آجر سنتی و سنگ قلوه استفاده شد.

او گفت: در محوطه این خانه تاریخی گونه درخت سرو به عنوان درخت اصلی به علت سابقه تاریخی این درخت در شهرستان کاشمر انتخاب شده است و در اسفندماه سال 98 حدود 23 نهال سرو به نام مفاخر این شهر در محوطه خانه تاریخی دانش کاشته شد.

اکبری در مورد طرح موزه شهرستان کاشمر که در خانه تاریخی دانش طرح ریزی شده است، اعلام کرد: طرح محتوایی این موزه آماده شده و مراحل نهایی آماده سازی فضا در حال اجرا است و در نیمه اول امسال به بهره برداری خواهد رسید.به "اتمام فاز اول محوطه سازی ساختمان تاریخی دانش کاشمر" امتیاز دهید

3 کاربر به "اتمام فاز اول محوطه سازی ساختمان تاریخی دانش کاشمر" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام فاز اول محوطه سازی ساختمان تاریخی دانش کاشمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252