اخبار و رویدادها

تعطیلی کاخ موزه سبز سعدآباد به منظور بازسازی

مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی گفت: موزه سبز مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به منظور انجام عملیات بازسازی از روز پنجشنبه 15 خرداد 99 تعطیل شد.

20 خرداد 1399

بافت تاریخی میامی در سمنان بازسازی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمناناز بازسازی بافت تاریخی میامی اطلاع داد.

6 خرداد 1399

ضرورت بازسازی پل قدیم دزفول

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول با تأکید بر لزوم ادامه بازسازی پل قدیم، ضوابط این بازسازی را تشریح کرد.

6 خرداد 1399

شروع مرحله جدید بازسازی آب انبار سردار قزوین

معاون میراث فرهنگی استان قزوین از اجرای مرحله جدید ساماندهی و بازسازی آب انبار سردارمحله قُملاق (سردار کوچک) اطلاع داد.

6 خرداد 1399

عمارت رفیعی بوشهر بازسازی خواهد شد

فرزانه اسپرغم مدیر پایگاه ملی بافت تاریخی بوشهر گفت: مقاوم سازی و بازسازی عمارت رفیعی بوشهر به زودی در دستور کار اداره کل استان قرار می گیرد.

6 خرداد 1399

تبدیل تهدید کرونا به فرصت در بازسازی و سامان دهی برخی مجموعه های تاریخی فرهنگی

محدودیت های کرونا فرصتی برای برنامه ریزی و اقدامات مرمتی در تخت جمشید، مجموعه های حافظیه و سعدیه و... فراهم آورد که به دلیل تعداد زیاد بازدیدکنندگان روزانه در روزهای عادی سال به سختی پیش می رفت.

6 خرداد 1399

هفتمین مرحله مرمت و بازسازی پل تاریخی بریم باشت انجام می گردد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز آدینه 2 خرداد ماه 99 در بازدید از پل تاریخی بریم شهرستان باشت گفت: عملیات اجرایی هفتمین مرحله مرمت بنای تاریخی پل بریم در شهرستان باشت در جنوب این استان به زودی شروع می گردد.

5 خرداد 1399

توزیع 680 هزار تن سیمان رایگان برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل و زلزله

مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس وابسته به بنیاد مستضعفان از توزیع 680 هزار تن سیمان رایگان برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل و زلزله توسط این بنیاد اطلاع داد.

27 اردیبهشت 1399

دومین کتابخانه قدیمی آذربایجان غربی در گیر و دار تخریب و بازسازی!

اقصی نخشی پور، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سردشت، در اولین جلسه این انجمن در امسال، گفت: کتابخانه عمومی ابن سینا که زمان تاسیس آن به سال 1342 برمی شود، دومین کتابخانه قدیمی استان آذربایجان غربی است بوده و این نشان از توجه مردم فرهیخته...

27 اردیبهشت 1399

خانه تاریخی فاتح نی ریز بازسازی میشود

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نی ریز گفت: بازسازی خانه تاریخی فاتح در این شهرستان شروع خواهد شد.

20 اردیبهشت 1399

اتمام فاز اول محوطه سازی ساختمان تاریخی دانش کاشمر

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی از اتمام فاز اول محوطه سازی خانه تاریخی دانش کاشمر اطلاع داد.

20 اردیبهشت 1399

خنک کردن ساختمان ها با پوشش رنگی جدید ، کولر ها به تاریخ می پیوندند

دانشمندان با لایه ای از پلیمر رنگی را اختراع نموده اند که نور مادون قرمز را منعکس می نماید و باعث سرد شدن اشیاء می گردد.

20 اردیبهشت 1399

صرف 9 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و احیای ساختمان طب ارومیه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: تا به امروز 9میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و احیای پناهگاه و ساختمان طب ارومیه هزینه شده است.

20 اردیبهشت 1399

بام های سبز (روف گاردن) در ساختمان های قزوین گسترش می یابد

رئیس نظام مهندسی استان قزوین گفت: در راستای فراوری هوای پاک با طراحی های اجرا شده در مراحل اولیه ساخت آپارتمان ها جایگاهی برای ساخت بام های سبز در این ساختمان ها تعبیه شده و گسترش می یابد.

20 اردیبهشت 1399

نوسازی بافت فرسوده تنها خانه ساختن نیست

بافت های فرسوده در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه در محله ها، آسیب ها و خسارت های بیشتری به بار می آورند. به همین دلیل، سال های اخیر برای برطرف این آسیب و کاهش خطر این بافت ها، تخریب و نوسازی ساختمان گزینه ای بود که پیش روی مدیران شهری و البته شهروندان نهاده...

20 اردیبهشت 1399

تدوین آئین نامه های ویژه احداث ساختمان در کردستان برای مقابله با حوادث

معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: به منظور مقابله با حوادث و بلایای طبیعی باید آئین نامه های ویژه احداث ساختمان در کردستان تدوین شده و ساخت بناهای مسکونی با لحاظ شرایط طبیعی استان انجام گردد.

19 اردیبهشت 1399

امنیت سازه های ساختمانی در قزوین ارتقا می یابد

استاندار قزوین گفت: به منظور افزایش امنیت و سلامت مردم در راستای استفاده از آسانسور حداقل 10 شرکت بازرسی نصب آسانسور در قزوین راه اندازی گردد تا امنیت ساختمان های مسکونی و عمومی در قزوین ارتقا یابد.

19 اردیبهشت 1399

طراحی ساختمان های سبز مأموریتی برای مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی رشت گفت: آنالیز و توسعه تکنولوژی های نوین در فراوری انرژی، مطالعه و تحقیق در حوزه انرژی ساختمان و طراحی ساختمان های سبز ازجمله وظایف این مرکز تحقیقات است.

18 اردیبهشت 1399

اثرات زیست محیطی بلوک های بتنی

فراوری و استخراج سیمان و فراوری بلوک های بتونی از احتیاجهای اساسی صنایه ساختمانی است اما این برآورده سازی احتیاج بشر با اثرات زیست محیلی نیز همراه است در ادامه بیشتر در خصوص این اثرات برایتان خواهیم گفت.

10 اردیبهشت 1399

نکات ایمنی در سیم کشی ساختمان

سیم کشی ساختمان یکی از کارهایی است که باید در مراحل اولیه ساخت بنا و قبل از گچ کاری، نقاشی و … انجام گردد. با توجه به اینکه سیم کشی ساختمان یک کار حساس است، قبل از آغاز به کار باید نکات ایمنی خاصی را رعایت کرد. این نکات، خطرهای احتمالی ناشی از کار با برق...

2 اردیبهشت 1399
تعداد: (26)