آشنایی با فنگ شویی خانه

برای فنگ شویی خانه باید نکاتی چون خلاص شدن از آشفتگی ها و استفاده مناسب از نور و عناصر فنگ شویی را به کار برد. این نکات به شما یاری می نمایند تا به ایجاد فضای دلخواهتان در خانه رسیده و انرژی خوبی از فنگ شویی خانه تان دریافت کنید.

آشنایی با فنگ شویی خانه

به گزارش گروه ساختمانی آبان، فنگ شویی در حدود 3000 سال پیش در چین ایجاد شد و به عنوان یک هنر باستانی شناخته می گردد. فنگ شویی یک سیستم هماهنگ کننده افراد با محیط و انرژی های اطرافشان است. برای فنگ شویی خانه، لازم است ابتدا با اصول اولیه فنگ شویی آشنا بوده و کار خود را آغاز کنید و به مرور به سطوح پیچیده تر آن وارد شوید.

ما اینجا شما را با 7 قدم اولیه در فنگ شویی خانه آشنا می کنیم. بعد از اینکه کاملا بر این 7 قدم مسلط شدید، می توانید سطوح عمیق تر فنگ شویی، مثل حرکت سالانه ستاره های فنگ شویی یا انرژی ها را نیز امتحان کنید. چیز های مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که ساده آغاز کنید، خوش بگذرانید و از این فرایند لذت ببرید. این همان فنگ شویی خوب است.

7 قدم برای فنگ شویی خانه و ایجاد هارمونی

1) آشفتگی را از بین ببرید

هرچیزی که در خانه تان وجود دارد و دوستش ندارید را دور بیندازید. پاکسازی آشفتگی یک فرایند وقت گیر است و به انرژی زیادی احتیاج دارد. این فرآیند شبیه به یک فرایند درمانی است. اما به شما یاری می نماید که بارتان را سبک تر کنید. از این مرحله صرف نظر نکنید؛ برای ایجاد انرژی فنگ شویی در خانه این مرحله لازم است.

2) از تهویه و نور خوب مطمئن شوید

هوا و نور دو عنصر مهم هستند که برای انرژی خوب فنگ شویی خانه ضروری هستند. سعی کنید بیشتر وقت ها پنجره ها را باز بگذارید، گیاهان پاک کننده هوا در خانه داشته باشید یا از فیلتر هوا بهره ببرید. تاجایی که ممکن است به نور طبیعی اجازه ورود به خانه را بدهید و یا از لامپ های فول اسپکتروم (فول اسپکتروم، شامل طیف کاملی از نور آبی و قرمز است) در قسمت های مختلف خانه بهره ببرید.

3) نقشه انرژی خود را تعریف کنید

نقشه انرژی خود را تعریف کنید

با استفاده از یکی از دو روش اصلی فنگ شویی، نقشه کلاسیک باگوئا یا BTB، نقشه انرژی فنگ شویی خانه خود را تعریف کنید. بعد از آن خواهید دانست که کدام مناطق منزلتان به بخش های معین زندگیتان مربوط است. برای مثال در فنگ شوی سنتی، جنوبی شرقی مناطق فنگ شویی خانه با جریان انرژی مادی زندگی در ارتباط است.

4) المان های پایه فنگ شویی را بشناسید

از پنج عنصر فنگ شویی (چوب، آتش، زمین، فلز و آب) برای ایجاد تعادل و جریان انرژی پرجنب و جوش در تمام مناطق خانه بهره ببرید. برای مثال اگر بر روی جذب کامیابی تمرکز نموده اید، می توانید عناصر چوب و آب فنگ شویی را در منطقه جنوب شرقی خانه خود قرار دهید. یا اگر برای بهبود سلامتی خود احتیاج به جذب انرژی دارید، می توانید گیاهان سرسبز و پرشاخ و برگ (نماینده عنصر چوب فنگ شویی) و یا مبلمان چوبی در منطقه شرقی خانه تان قرار دهید.

5) المان های تولدتان در فنگ شویی را پیدا کنید

از عناصر تولدتان در فنگ شویی برای تغذیه و ایجاد انرژی در خانه تان بهره ببرید. به عنوان مثال اگر عنصر تولدتان آتش باشد، می توانید از نماینده های عنصر آتش در خانه تان بهره ببرید. مثل اشکال مثلثی شکل یا رنگ های آتش (قرمز، نارنجی، ارغوانی، سرخابی، صورتی و زرد). همچنین در این صورت به یک المان چوبی خیلی قوی نیز در خانه احتیاج خواهید داشت چرا که در چرخه مولد فنگ شویی، چوب آتش را تقویت می نماید.

المان های پایه فنگ شویی

6) عدد کوا و جهت شانس خود را یاد بگیرید

عدد کوا و جهت شانستان را پیدا کنید تا بتوانید از بهترین جهت های شانس انرژی خوب دریافت کنید. از این ها به عنوان راهنما برای تنظیم موقعیت اشیاء مختلف مثل تخت، میز و یا محل نشستن پشت میز غذاخوریتان بهره ببرید. برای مثال اگر عدد کوا شما یک باشد، بهتر است با یکی از جهات زیر روبرو باشید: جنوب شرقی، شرق، جنوب یا شمال.

7) از کیفیت انرژی خانه تان مطلع باشید

برای فنگ شویی خانه، همواره به انرژی خانه و نحوه تاثیر آن بر سلامتی خود دقت کنید. عادت کنید به سه گانه فنگ شویی که عمیقا به سلامتی شما مربوط است، توجه کنید: اتاق خواب، حمام و آشپزخانه تان. هیچ چیز در دنیای انرژی ثابت نیست، بنابراین شما باید از شرایط و تاثیرات آن ها مطلع باشید. جذب و ارتقای انرژی های مناسب می تواند در سالم نگه داشتن شما و خانه تان تاثیر زیادی داشته باشد.به "آشنایی با فنگ شویی خانه" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با فنگ شویی خانه" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با فنگ شویی خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252