تفاوت آینه کاری سنتی و آینه کاری مدرن

در آینه کاری مدرن قطعات آینه ها بسیار بزرگتر بوده و در اشکال مختلف طراحی و فراوری می گردد در صورتیکه در آینه کاری سنتی قطعات کوچکتر بوده و توسط دست بریده می شوند.

تفاوت آینه کاری سنتی و آینه کاری مدرن

به گزارش گروه ساختمانی آبان، تفاوت آینه کاری سنتی و آینه کاری مدرن

آینه کاری از ایام قدیم در طراحی خانه ها و محیط مورد استفاده قرار می گرفته است، به مرور زمان آینه کاری مدرن جایگزین آینه کاری سنتی شد که تفاوت هایی را با هم دارند. آینه کاری سنتی از قطعات کوچکتر که قطعات هندسی را تشکیل می دهند، ایجاد می شود که تمامی قطعات توسط دست بریده می شود و به نوعی هنر دست محسوب می شود. از همین رو قیمت آینه کاری سنتی بسیار گرانتر و پرهزینه تر از آینه کاری مدرن است.

در آینه کاری مدرن قطعات آینه ها بسیار عظیمتر است و در اشکال مختلف طراحی و فراوری می شود. تمامی قطعات توسط دستگاه طراحی و بریده می شود؛ هر چه قطعات در آینه کاری مدرن کمتر باشد طرح نهایی بهتری خواهیم داشت.

خاصیت آینه در خانه:

  1. باعث انعکاس نور در محیط می شود.
  2. باعث عظیم نشان دادن فضای محیط میشه (به خصوص در فضاهای کوچک)

چه مدلی برای چه فضایی؟

آینه کاری در هر قسمت خانه و محیط خاصیتی منحصر به فرد دارد. مثلاً اگر در اتاق خواب قصد آینه کاری داریم بهتر است در بالای سرویس خواب آینه کاری کنیم یا به طور کلی آیینه کاری دیوار کنیم.

اگر آینه کاری در محیط پذیرایی انجام بگیرد، برای خانه هایی که عرض اتاق پذیرایی کم است (پذیرایی به صورت راهرویی است) بهتر است انتهای راهرو نصب شود چرا که فضای محیط را عظیمتر نشان می دهد. در اتاق های پذیرایی عظیمتر، آینه کاری وسط عظیمترین دیوار مناسب است.

اگر آینه کاری کنار پنجره انجام شود یعنی یکی از دیوارهای منتهی به آن دیوار پنجره دار باشد، این باعث انعکاس نور به محیط می شود.

یکی دیگر از نقاط مهم برای آینه کاری راهروهای ورودی به ساختمان هاست که می توان از آن آینه ها به عنوان آینه های قدی استفاده کرد و باعث عظیمتر شدن آن محیط می شود.

نکته: آینه خاصیت انعکاسی دارد، لذا اگر در قسمتی از راهرو آینه نصب کنیم که داخل اتاق ها را بازتاب کند، این شاید خوشایند و مورد پسند نباشد لذا باید در انتخاب محل دقیق نصب بسیار دقت کنیم.

انتخاب رنگ آینه: اگر در آینه کاری رنگ تیره انتخاب کنیم، نور محیط رو کم می کنیم. رنگ تیره آینه کاری مناسب محیط هاییست که نور فوق العاده زیادی دارد. مانند فروشگاه ها و لابی ساختمان ها که نور بسیار زیادی دارند.

در میان رنگ هایی که وجود دارد پرفروش ترین رنگ، رنگ مسی است. دلیل این امر، این است که تاریکی و روشنایی در این رنگ رعایت شده نه کم رنگ است و نه روشن. رنگیست که به طلایی شبیه است و تقریباً زیباترین رنگ از نظر مشتریان برای آینه کاریست.

مدل آینه کاری: فراگیرترین و پرفروش ترین مدل آینه کاری طرح لوزی است. امّا این مدل، کلاسیک ترین طرح هم هست. از سوی دیگر ارزانترین مدل هم همین طرح لوزی است. اما شما دنبال آینه کاری با طرح جدید و به روز هستید، طرح هایی مثل طرح الماس، شفق، خشتی، ساویس، سه وجهی، حجمی، نامنظم، کلاسیک و اریب به شما پیشنهاد می شود.

در طرح نیزه ای، نیزه ای جدید، و طرح رویال از آنجایی که قطعات آینه عظیم است و به صورت کشیده نصب می شود، برای فضاهایی که می خواهیم از آینه به عنوان آینه قدی استفاده کنیم، بسیار مناسب است. مثل راهرو خانه ها، باشگاه ها و فروشگاه های لباس. طرح نیزه ای و نیزه ای جدید در بلند نشان دادن ارتفاع دیوار در نظر بیننده، موثر است.

اگر قصد استفاده از طرح های فانتزی در آینه کاری دارید، طرح گل، درخت و ماندلا در دسته طرح های فانتزی دسته بندی می شوند.

طرح لوزی منحنی، شکسته و ماهور جز طرح های مدرن هستند و اگر با دکوراسیون محیط ست بشوند، بسیار جلوه زیبایی پیدا می نمایند.

طرح خورشیدی، برای دیوار و فضاهای عظیم مناسب است. این طرح به دلیل پیچیدگی در فراوری و نصب در دسته طرح های گران و بسیار زیبا قرار می گیرد.به "تفاوت آینه کاری سنتی و آینه کاری مدرن" امتیاز دهید

1 کاربر به "تفاوت آینه کاری سنتی و آینه کاری مدرن" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت آینه کاری سنتی و آینه کاری مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252