جارو مرکزی چیست و در کجا کاربرد دارد؟

یکی از تکنیک هایی که میتواند به بهبود عملکرد خدمات نظافتی در هتل ها و پانسیون ها منجر گردد، استفاده از سیستم جارو مرکزی است که در ادامه بیشتر برایتان خواهیم گفت.

جارو مرکزی چیست و در کجا کاربرد دارد؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، جارو مرکزی دارای سیستم لوله کشی در کل منزل می باشد و راحتی و آرامش را برای ساکنین به همراه دارد. کارکردن با جاروی مرکزی راحت بوده و بدون جابجا کردن دستگاه، فقط با استفاده از خرطومی فنری (استرچ) می توان تمام خانه را نظافت نمود. برای استفاده از جارو مرکزی می توان به راحتی لوله خرطومی را به پریز آن وصل کرد و بدون هیچگونه سر و صدا از نظافت منزل لذت برد.

جارو مرکزی نوعی از مکنده یا جاروبرقی می باشد که بصورت یک تجهیز دائم و ثابت در محیط های مسکونی، تجاری و صنعتی نصب می گردد. سیستم های مکنده یا جاروی مرکزی به منظور حذف آلودگی و پسماندها و انتقال آنها از طریق لوله های ثابت به یک مخزن جمع آوری واقع در مکان بهینه، طراحی شده اند.

بعبارت ساده تر یک جاروی مرکزی شبکه ای از لوله ها، اتصالات و زانویی ها با طراحی خاص است که همگی به یک واحد مکش مرکزی و مخزن متصل شده اند. بدین ترتیب قدرت مکش در سرتاسر ساختمان یا تاسیسات توزیع می گردد

مزایای جارو مرکزی:

  1. دارای عملکرد فوق العاده ای است که هوای درون خانه را بهبود می بخشد.
  2. کاملا بی صدا بوده و بنابراین می توان به محیط اطراف توجه داشت.
  3. دست سبکی دارد که دستگیری و حمل آسانی دارد.
  4. جاروبرقی مرکزی قدرت مکش بسیار بالایی برای جمع آوری انواع ذرات دارد.
  5. جارو مرکزی قابلیت مبارزه با آسم، اگزما و انواع آلرژی را دارد.
  6. سبب صرفه جویی در زمان می گردد.
  7. با داشتن خرطومی 9 متری مسئله ای برای نظافت گوشه و کنارها وجود ندارد.
  8. از طریق آن می توان پله ها را هم به راحتی تمیز نمود.
  9. عدم احتیاج به تخیله مخزن جارو

در یک ساختمان مسکونی، تجاری و اداری؛ واحد مکش دستگاه به شکل یک تجهیز دائمی همراه با مخزن جمع آوری زباله معمولا در فضایی همچون زیرزمین، گاراژ یا انبار نصب می گردد. دهانه های مکش در دیوارها در سرتاسر ساختمان قرار می گیرند و به خرطومی ها و سایر تجهیزات مکش جمع کننده گرد و خاک، ذرات آلودگی و زباله ها و پسماندهای کوچک از فضای داخلی؛ متصل می شوند.

لوله ها و داکت های رابط بین دهانه مکش و واحد مکش و مخزن به منظور حفظ زیبایی و نظم محیط قابل مشاهده نبوده و در بخش های داخلی دیوارها نصب می گردند.

در محیط های صنعتی همچون کارخانه ها به علت اهمیت بیشتر کاربردپذیری دستگاه و سودمندی آن، تأکیدی بر نصب واحد مکنده، مخزن و انشعابات دستگاه در فضایی پرت و دور از چشم وجود ندارد.

کاربرد جارو مرکزی:

جاروی مرکزی در اماکن مسکونی کوچک و بزرگ، برج ها، هتل ها، محل های عمومی کارخانه ها، کارواش ها، نمایشگاه ها، سینماها، بیمارستان ها، پایانه ها، آزمایشگاه ها، درمانگاه ها، دندانپزشکی و دیگر محل ها به کار می رود.به "جارو مرکزی چیست و در کجا کاربرد دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "جارو مرکزی چیست و در کجا کاربرد دارد؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جارو مرکزی چیست و در کجا کاربرد دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252