استفاده از سرامیک در بازسازی خانه

به گزارش گروه ساختمانی آبان، سرامیک یکی از مصالح پر کاربرد در ساخت یا بازسازی خانه است. این ماده مزیت های زیادی دارد و از آن به عنوان کفپوشی قابل اعتماد استفاده می کنند. در ادامه می خواهیم انواع سرامیک را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در زمان بازسازی خانه خود بهترین تصمیم را بگیرید.

استفاده از سرامیک در بازسازی خانه

انواع سرامیک

سرامیک پرسلان یکی از انواع سرامیک هایی است که در دمای بسیار بالا تهیه می شود. پخت در دمای بالا باعث می شود این نوع از سرامیک ظاهری شیشه ای داشته باشد. سرامیک پرسلان نسبت به سرامیک های دیگر ضخامت بیشتری دارد و جذب آب آن بسیار پایین است. ساخت این نوع سرامیک به دو روش لعاب دار و بدون لعاب انجام می شود.

در ساخت سرامیک گرانیتی از خاک رس بدون کربنات استفاده می شود. این نوع سرامیک در دسته سرامیک های بدون لعاب قرار می گیرد. در طول ساخت سرامیک گرانیتی از رنگدانه های مختلف برای ایجاد سرامیک های رنگی استفاده می شود. از آن جایی که سرامیک گرانیتی بدون لعاب است، در مرحله نهایی برای صیقلی کردن سطح آن، از دستگاه سنگ ساب استفاده می شود.

مزیت ها و معایب سرامیک

از جمله مزیت های استفاده از سرامیک در بازسازی خانه می توان به مقاومت بالای آن در مقایسه با سایر کفپوش ها اشاره کرد. سرامیک همچنین در برابر رطوبت تا اندازه بسیار زیادی مقاوم است. به همین خاطر استفاده از انواع کاشی و سرامیک به عنوان کفپوش در سرویس بهداشتی می تواند گزینه مناسبی باشد.

سطح سرامیک سرد است و به همین خاطر می توان گفت استفاده از آن به عنوان کفپوش در مناطق سردسیر چندان مناسب نیست. نصب سرامیک تا حدی زمان بر بوده و برخی نمونه های آن از قیمت های بالایی برخوردار هستند.

کاربرد سرامیک در بازسازی خانه

سرامیک با رنگ روشن برای اتاق پذیرایی با متراژ کوچک مناسب است و باعث بزرگ تر به نظر آمدن فضای پذیرایی می شود. اگر فضای پذیرایی منزل شما بزرگ است می توانید در زمان بازسازی خانه خود هم از سرامیک با رنگ روشن و هم تیره استفاده کنید. سرامیک با رنگ تیره دیرتر از سرامیک با رنگ روشن یا سفید کثیف می شود.

کاشی و سرامیک بر اساس ابعاد و همچنین درجه 1 یا 2 بودن قیمت های متفاوتی دارند. از جمله موارد دیگری که در قیمت کاشی و سرامیک موثر هستند، می توان به جنس خاک، ضخامت، نوع پخت، نوع طرح، برجستگی، کالیبره و لیزری بودن آنها، اندازه و نوع بسته بندی آن اشاره کرد.

انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 357

به "استفاده از سرامیک در بازسازی خانه" امتیاز دهید

2 کاربر به "استفاده از سرامیک در بازسازی خانه" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از سرامیک در بازسازی خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید