بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)

بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی به دلیل ماهیت خاص این ساختمان‌ها بسیار حائز اهمیت است. افراد زیادی با احوالات و روحیات متفاوت از این محیط‌ها استفاده می‌کنند. مراجعان کلینیک‌ها افرادی هستند که در زمان ناراحتی و نیاز به درمان، به دکترها و پرستاران روی می‌آورند. بنابراین، محیط کلینیک و درمانگاه باید برای آنها دلنشین و آرامش‌بخش باشد و اطمینان را در آنها ایجاد کند که در محیطی امن و سالم قرار دارند.

به همین خاطر، نکات مهمی وجود دارند که در بازسازی درمانگاه و کلینیک باید به آن‌ها توجه کرد. انتظار ما از بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی این است که پس از انجام مراحل موردنظر، به محیطی امن، شاد و دل‌انگیز برای بیماران و کادر پزشکی تبدیل شود.

ما در گروه ساختمانی آبان لوکس، با پشتوانه سال‌ها تجربه و مهارت کارکنان توانمند خود می‌توانیم پروژه بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی شما را در تهران، کردان، نوشهر، شمال، فشم، هشتگرد، دماوند و دیگر شهرهای ایران به بهترین شکل انجام دهیم.

بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)

به گزارش گروه ساختمانی آبان، در بازسازی کلینیک و مطب پزشک، سعی کنید در بخش سالن انتظار از نورهای ملایم استفاده کنید تا بیماران به طور روانی آرامش بیابند. استفاده از رنگ‌های بسیار روشن و پرنور می‌تواند ذهن را آشفته و درهم برهنهد. همچنین باید توجه داشت که اگر فرد قبلاً به استرس و اضطراب درونی مستعد باشد، این نورها استرس او را چندین برابر می‌کنند. از طرف دیگر، برای اتاق معاینه که پزشک در آن ارتباط مستقیمی با بیمار دارد و برای بهتر دیدن وضعیت بیمار، باید نور و روشنایی کافی وجود داشته باشد.

علاوه بر اجزای مهمی مانند دیوارها، نورپردازی و طراحی داخلی، کف کلینیک نیز یکی از بخش‌هایی است که اگر به آن توجه نشود، می‌تواند به تنهایی ظاهر و نظم کلی کلینیک را بهم بریزد.

برای منتقل کردن حس آرامش به مراجعه‌کنندگان، می‌توانید در زمان بازسازی ساختمان کلینیک از کفپوش چوبی یا طرح چوب استفاده کنید. کاشی‌های سفید یا کاشی‌هایی با انعکاس نور بالا می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند.

قبل از بازسازی ساختمان قدیمی، به خصوص مکانی که مراجعه کننده های فراوانی در طول روز دارد استفاده از مصالحی با رنگ و کیفیت بالا در جذب مشتری تاثیر مثبت زیادی دارد، چرا که کلینیک ها از آن دست مکان هایی هستند که با کوچک ترین کم توجهی به موارد اصلی اتاق، می تواند باعث آشفتگی ذهن مراجعه کننده شود.

پس برای بازسازی کلینیک عجله نکنید و کارها را به متخصص حرفه ای در زمینه دکوراسیون و بازسازی بسپارید تا بهترین نتیجه را بگیرید. شما همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت گروه ساختمانی آبان با نحوه بازسازی ساختمان در تهران آشنا شوید و به اطلاعات خود بیافزایید.

عملیات بازسازی کلینیک پزشکی شامل موارد زیر است:

 1. کاربری کلینیک پزشکی: در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی، ابتدا باید به کاربری آن توجه کرد. نوع مراجعه کنندگان و بیماران مشخص کننده محیط مورد نیاز است. به عنوان مثال، اگر بیماران اکثراً کودکان هستند، باید یک محیط شاد و سرگرم کننده برای آنها فراهم شود. در صورتی که کلینیک مخصوص نابینایان باشد، باید مسیری آسان برای آنها در نظر گرفته شود. همچنین، در صورت عدم وجود تسهیلات لازم برای افراد معلول، در بازسازی ساختمان به این مورد نیز توجه کنید.

 2. بررسی نیازهای کلینیک: در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی، باید به نیازها و توقعات کادر پزشکی توجه کنید. همچنین، با اضافه کردن بخش پذیرش در ورودی کلینیک، می‌توانید از سردرگمی بیماران جلوگیری کنید.

 3. معماری کلینیک پزشکی: در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی، به معماری آن نیز توجه کنید. در فضای پذیرش کلینیک، می‌توانید صندلی‌های انتظار را قرار دهید تا مراجعه کنندگان بتوانند استراحت کنند. معماری داخلی کلینیک باید فضای مناسبی برای قرارگیری وسایل کلینیک داشته باشد و جداسازی فضاها به زیبایی کلینیک کمک کرده و همچنین از آلودگی صوتی جلوگیری می‌کند.

 4. ایجاد محیط شاد: یکی از نکات مهم در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی، ایجاد فضای شاد و آرامش‌بخش است. سیستم تهویه هوا در اتاق‌ها می‌تواند به افزایش احساس آرامش در بیماران کمک کند. اگر تا به حال کلینیک شما دارای سیستم مناسبی برای تهویه هوا نبوده است، در مرحله بازسازی به این مورد توجه کنید. همچنین، با استفاده از سقف کاذب با طرح‌های مجازی و ایجاد فضای سبز، می‌توان زیبایی معماری کلینیک را افزایش داد.

اهمیت بازسازی کلینیک پزشکی برای ایجاد یک محیط آرام، امن و مناسب برای بیماران و کادر پزشکی قابل توجه است. با توجه به نکات فوق، می‌توانید در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی خود به عنوان یک مرکز درمانی بهتر عمل کنید.

چگونه بازسازی مطب پزشک را انجام دهیم؟

اگر برای بسیاری از ساختمان ها، بازسازی جنبه زیباسازی و تغییر حال و هوای یک فضا را داشته باشد، برای کلینیک ها و مطب های پزشکی وجود ساختمان هایی تمیز، نو و بدون آسیب از واجب‌های فعالیت است. به همین خاطر است که بازسازی ساختمان های پزشکی مانند مطب ها و کلینیک ها اهمیت بسیاری دارد.

به سؤال اینطور جواب داده میشود که، برای بازسازی یک مطب پزشکی یا کلینیک، اول باید بفهمید چه کاری انجام بدید. تغییر و تحول ظاهری و محیطی از اون معرفی میشه. برای مکان های درمانی مثل این، ساختمون های تمیز و نو و بدون ترک و خراش خیلی مهمه. دقت کنید که طراحی و دکوراسیون مطب یا کلینیک از دید بیماران خیلی مهمه. فروشگاه شما نشون میده چقدر حرفه ای هستید. زیبایی و تمیزی فضای درمانگاه یا مطب باعث میشه بیمارا احساس آرامش کنن و مطمئن باشن که جایی پاسخگو و بهداشتی هست.

استفاده مناسب از فضاهای موجود در مطب بستگی به تعداد بیمارا و نوع خدماتی که در هر کلینیک ارائه میشه داره. ما با یک تیم متخصص در زمینه بازسازی ساختمون آماده خدمت به مردم و جامعه پزشکی و بازسازی کلینیک، مطب پزشک و مکان های درمانی هستیم.

تو بازسازی یک ساختمون یا حتی تعمیر کلی یا جزئی، خیلی عوامل دخیل هستن؛ بعضی از اونها شامل:

 • متراژ ساختمون
 • دیوارهای بیرونی ساختمون و نوع ساختشون
 • کاربری ساختمون
 • سبک و نوع سازه
 • فضاهای جانبی ساختمون مثل پله ها، پشت بام، انبار و غیره
 • فضاهای داخلی
 • تعداد اتاق ها

تو بازسازی کلینیک و مطب پزشکی یا به طور کلی همه ساختمون ها، مهمترین مرحله قبل از هر چیز، فکر کردن به ایده و طرح اولیه کاره. این طرح نشون میده که چه تغییراتی لازمه انجام بدیم و در نهایت از فرآیند بازسازی چه نتیجه ای میخوایم بگیریم.

تیم متخصص بازسازی ساختمان در مجموعه آبان، با توجه به مهارت و تجربه کسب شده طی پروژه های متعدد، در بازسازی کلینیک و مطب، از نیازها، علایق و خصوصیات شما مطلع شده تا بتواند در ارائه طرح اولیه برای نوسازی ساختمان، بهترین طرح را ارائه دهد. اولویت بندی نیازها به شما کمک می کند بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید و در آخر به آن چه که می خواهید دست پیدا کنید.

نکاتی مهم در مورد بازسازی کلینیک و مطب پزشکی

اهمیت تمیزی و محیط کلینیک و عملکرد درست بخش های مختلف آن از هر جای دیگری بیشتر است، چرا که ناسالم بودن این محیط می تواند جان افراد را به خطر بیاندازد. در ادامه می خواهیم نکاتی مهم در مورد بازسازی ساختمان کلینیک را با شما در میان بگذاریم.

مشکلات متداولی که در مطب ها و کلینیک ها وجود دارند، شامل مسائل لوله کشی، خرابی رادیاتور و کولر، و نم زدگی و پوسیدگی رنگ دیوارها هستند. برای حل این مشکلات، نیاز به بازسازی کلینیک وجود دارد.

منظره کلینیک پزشکی و مطب دندانپزشکی باید طوری باشد که بیماران حس کنند به یک فضای گرم و دلپذیر وارد شده اند. بچه ها و نوجوانان اغلب از محیط مطب و کلینیک میترسند و استفاده از رنگ های سرد در این مکان ها نگرانی و ترس آنها را بیشتر میکند.

برای بازسازی ساختمان، بهتر است شروع به ساخت و تغییر دکوراسیون را بدون دقت و بررسی کافی نکنید. ابتدا باید برای خودتان یک لیست تهیه کنید تا بدانید به چه موضوعی باید پرداخته شود، چه هدفی را دنبال میکنید و چقدر هزینه بازسازی ساختمان خواهد بود.

بهتر است ابتدا با متخصصان در زمینه بازسازی ساختمان های قدیمی مشورت کنید و عیوب را شناسایی کرده و با توجه به بودجه خود لیستی از ابزارها و مصالحی که در طول بازسازی نیاز خواهید داشت را ثبت کنید. پس از انجام برآورد اولیه، میتوانید به بازسازی کلینیک بپردازید.

استفاده از مصالحی مانند چوب و شیشه در سالن انتظار کلینیک، فضا را زنده، پرانرژی و دلپذیر می‌کند. به علاوه، تمرکز بر رنگ آمیزی، به ویژه استفاده از رنگ‌های آبی، سبز مات و کمرنگ، یا رنگ سفید یکنواخت، محیط را کم انرژی و بی روح میکند.

بعضی از افراد برای بازسازی ساختمان کلینیک و استفاده از کاغذ دیواری برای دیوارها اقدام میکنند که به طرز خاصی زیبایی به محیط میبخشد.به "بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)" امتیاز دهید

24 کاربر به "بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)" امتیاز داده اند | 3.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252