بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)

بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی به دلیل ماهیت این ساختمان ها بسیار پر اهمیت است چرا که افراد زیادی با روحیه های مختلف قرار است از این محیط استفاده کنند. مراجعان کلینیک ها کسانی هستند که در زمان ناخوشی مجبور به کمک گرفتن از دکترها و پرستارها می شوند، در نتیجه محیط کلینیک و درمانگاه باید برای آنها دلنشین و آرامش دهنده باشد و اطمینان را در آنها ایجاد کند که در محیطی ایمن و سلامت هستند. به همین خاطر نکته های مهمی وجود دارند که باید در بازسازی درمانگاه و کلینیک به آنها توجه کرد. این توقع در مورد بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی وجود دارد که بعد از انجام مراحل، به محیطی امن، شاد و سرزنده برای بیماران و کادر پزشکی تبدیل شود.

ما در گروه ساختمانی آبان لوکس، با پشتوانه سال‌ها تجربه و مهارت کارکنان توانمند خود می‌توانیم پروژه بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی شما را در تهران، کردان، نوشهر، شمال، فشم، هشتگرد، دماوند و دیگر شهرهای ایران به بهترین شکل انجام دهیم.

بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)

به گزارش گروه ساختمانی آبان، در بازسازی کلینیک و مطب پزشک و در بخش سالن انتظار باید از نورهای ملایم استفاده کرد تا بیماران از لحاظ روانی آرامش پیدا کنند. استفاده از رنگ های خیلی روشن و پر نور ذهن را آشفته و درهم می کند. در ضمن توجه کنید که اگر فرد از قبل مستعد استرس و اضطراب درونی باشد، این نورها استرس او را چندین برابر می کنند. در عوض برای اتاق معاینه، جایی که پزشک ارتباط مستقیم با مراجعه کننده دارد، برای بهتر دیدن وضعیت بیمار، باید نور و روشنایی کافی وجود داشته باشد.

غیر از قسمت های مهم یک مطب مانند دیوارها، نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی که از اهمیت زیادی برخوردار هستند، کف کلینیک هم از جمله بخش هایی است که اگر به آن اهمیت داده نشود خود به تنهایی می تواند ظاهر و نظم کلی کلینیک را به هم بزند.

برای منتقل کردن حس آرامش به مراجعه کننده ها استفاده از کفپوش چوبی یا طرح چوب در زمان بازسازی ساختمان کلینیک گزینه بسیار خوبی است. کاشی هایی با طرح تمام سفید یا کاشی هایی با انعکاس نوری بالا بسیار آزاردهنده هستند.

قبل از بازسازی ساختمان قدیمی، به خصوص مکانی که مراجعه کننده های فراوانی در طول روز دارد استفاده از مصالحی با رنگ و کیفیت بالا در جذب مشتری تاثیر مثبت زیادی دارد، چرا که کلینیک ها از آن دست مکان هایی هستند که با کوچک ترین کم توجهی به موارد اصلی اتاق، می تواند باعث آشفتگی ذهن مراجعه کننده شود.

پس برای بازسازی کلینیک عجله نکنید و کارها را به متخصص حرفه ای در زمینه دکوراسیون و بازسازی بسپارید تا بهترین نتیجه را بگیرید. شما همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت گروه ساختمانی آبان با نحوه بازسازی ساختمان در تهران آشنا شوید و به اطلاعات خود بیافزایید.

عملیات بازسازی کلینیک پزشکی

زمانی که نیاز بازسازی ساختمان حس می شود قیمت تمام شده و مدت زمان مورد نیاز برای اجرا از اولین سوالاتی هستند که ذهن ما را به خود مشغول می کنند. اما جدا از این مسائل باید به نکات زیر نیز توجه نمایید:

کاربری کلینیک پزشکی

برای بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی اول باید به کاربری آن دقت نمود و یا حتی به سنین مراجعه کنندگان و یا نوع بیمارانی که قرار است در این کلینیک تخصصی حضور یابند نیز دقت نمود. اگر بیماران این کلینیک کودکان هستند باید محیطی شاد و سرگرم کننده برای آنها بسازید. اگر کلینیک مخصوص نابینایان است حتما برای ورود این بیماران باید مسیری آسان  برای رفت و آمد در نظر بگیرید. اگر امکان رفت و آمد معلولین نیز در این ساختمان تعبیه نشده است باید در بازسازی ساختمان آن را نیز در نظر بگیرید.

بررسی نیازهای کلینیک

در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی باید به نیازها و توقعات کادر پزشکی نیز توجه نمایید. در مورد بیماران نیز با اضافه کردن بخش پذیرش در ورودی کلینیک از سردرگمی آنها جلوگیری کنید.

معماری کلینیک پزشکی

در بازسازی ساختمان کلینیک پزسکی باید به معماری آن نیز توجه نمود. به طور مثال در فضای پذیرش کلینیک بتوان صندلی‌های انتظار قرار داد تا مراجعه کنندگان بتوانند استراحت کنند. معماری داخلی کلینیک‌های پزشکی باید فضای مناسبی برای قرارگیری وسایل کلینیک داشته باشند. جداسازی این فضاها هم نمای زیبایی به کلینیک داده و هم باعث جلوگیری از آلودگی صوتی می شود.

ایجاد محیطی شاد

یکی از نکاتی که در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی بسیار مهم است ایجاد فضایی شاد و پر از آرامش است. سیستم تهویه اتاق‌ها یکی از این موارد است که باعث افزایش احساس آرامش در بیماران می شود. اگر تا به امروز کلینیک شما دارای سیستم مناسبی برای تهویه هوا نیست، در مرحله بازسازی ساختمان به این مورد حتما توجه نمایید. همچنین برای افزایش زیبایی کلینیک می توانید از سقف های کاذب با طرح هایی مجازی نیز استفاده نمایید. ایجاد فضای سبز نیز می تواند یکی از ایده ها برای افزایش زیبایی معماری کلینیک در بازسازی ساختمان باشد.

چگونه بازسازی مطب پزشک را انجام دهیم؟

اگر برای بسیاری از ساختمان ها، بازسازی جنبه زیباسازی و تغییر حال و هوای یک فضا را داشته باشد، برای کلینیک ها و مطب های پزشکی وجود ساختمان هایی تمیز، نو و بدون آسیب از واجب‌های فعالیت است. به همین خاطر است که بازسازی ساختمان های پزشکی مانند مطب ها و کلینیک ها اهمیت بسیاری دارد.

معماری و دکوراسیون یک مطب یا کلینیک درمانی از دید مراجعه‌کننده اهمیت بسیاری دارد. توجه کنید که  ویترین کار شما، نشان دهنده حرفه ای بودن شما است. زیبایی و تمیزی فضای یک درمانگاه یا مطب باعث می شود تا بیمار احساس آرامش کند و اطمینان حاصل کند که در جایی قابل اتکا و بهداشتی قرار دارد.

کاربردی کردن فضاهای موجود در مطب بسته به تعداد مراجعان و همچنین خدمات خاص ارائه شده در هر کلینیک، از مسائل مهم در طراحی کلینیک ها است. گروه ما با داشتن تیمی متخصص در زمینه بازسازی ساختمان، آماده خدمت رسانی به مردم و جامعه پزشکی و بازسازی کلینیک ها، مطب های پزشک و اماکن درمانی است.

در بازسازی یک ساختمان، و یا حتی تعمیرات کلی و جزئی، عوامل بسیاری دخیل هستند؛ برخی از آنها عبارتند از:

  • متراژ ساختمان
  • دیوارهای بیرونی ساختمان و نوع ساخت آنها
  • کاربری ساختمان
  • سبک و مدل سازه
  • فضاهای جانبی ساختمان مانند راه پله، پشت بام، انباری و غیره
  • فضاهای داخلی
  • تعداد اتاق ها

در بازسازی کلینیک و مطب پزشکی و یا به طور کلی تمامی ساختمان ها، مهمترین مرحله قبل از هر چیز  ایده و طرح اولیه کار است. در این طرح مشخص می شود که چه تغییراتی باید اعمال شود و در نهایت از پروسه بازسازی ساختمان چه می خواهیم؟

تیم متخصص بازسازی ساختمان در مجموعه آبان، با توجه به مهارت و تجربه کسب شده طی پروژه های متعدد، در بازسازی کلینیک و مطب، از نیازها، علایق و خصوصیات شما مطلع شده تا بتواند در ارائه طرح اولیه برای نوسازی ساختمان، بهترین طرح را ارائه دهد. اولویت بندی نیازها به شما کمک می کند بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید و در آخر به آن چه که می خواهید دست پیدا کنید.

نکاتی مهم در مورد بازسازی کلینیک و مطب پزشکی

اهمیت تمیزی و محیط کلینیک و عملکرد درست بخش های مختلف آن از هر جای دیگری بیشتر است، چرا که ناسالم بودن این محیط می تواند جان افراد را به خطر بیاندازد. در ادامه می خواهیم نکاتی مهم در مورد بازسازی ساختمان کلینیک را با شما در میان بگذاریم.

برخی از رایج ترین مشکلات مطب ها و کلینیک ها عبارت اند از مشکلات لوله کشی، خرابی رادیاتورها و کولرها، نم زدگی و کهنه شدن رنگ دیوارها. باید با بازسازی کلینیک برای رفع این مشکلات اقدام کرد.

کلینیک پزشکی و مطب دندانپزشکی باید به گونه ای باشند که مراجعه کنندگان حس ورود به یک فضای گرم و دلپذیر را داشته باشند. اکثر بچه ها و نوجوان ها از محیط هایی مانند مطب و کلینیک واهمه دارند و رنگ های سرد به کار رفته در این مکان ها این واهمه و ترس را دو چندان می کند.

برای بازسازی ساختمان نباید سریع و بدون فکر شروع به انجام عملیات ساخت و ساز و تغییر دکوراسیون کرد. در ابتدا باید لیستی برای خودتان تهیه کنید تا بدانید روی چه موضوعی باید کار کنید، به چه نتیجه ای می خواهید برسید و هزینه بازسازی ساختمان چه قدر خواهد شد.

برای شروع باید با متخصصان در امور بازسازی ساختمان قدیمی مشورت کنید، ابتدا نواقص را پیدا کرده و با توجه به میزان بودجه تان لیستی از ابزارآلات و مصالحی که در طول بازسازی به آن احتیاج پیدا می کنید را یادداشت کنید. بعد از برآورد اولیه، اقدام به بازسازی کلینیک کنید.

استفاده از مصالحی مانند چوب و شیشه در سالن انتظار کلینیک، فضا را زنده، پر انرژی و گرم نشان می دهد. در عوض هر چه رو به رنگ آمیزی بیاورید، به خصوص رنگ های آبی، سبز مات و کمرنگ و یا سفید یکنواخت، محیط را کم انرژی و بی حال نشان می دهید.

برخی برای بازسازی ساختمان کلینیک و برای دیوارها از کاغذ دیواری استفاده می کنند که به نوبه خود زیبایی خاصی به محیط می بخشد.به "بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)" امتیاز دهید

16 کاربر به "بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)" امتیاز داده اند | 2.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی کلینیک پزشکی و بازسازی مطب پزشک و دندانپزشکی (خدمات و راهنمای بازسازی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252