بازسازی رستوران و فست فود و دکوراسیون داخلی آن

بازسازی رستوران یا فست فود به شما این امکان را می دهد جذابیت را به رستوران و فست فود خود بر گردانید. مردم رفتن به رستوران را دوست دارند چرا که در محیطی جذاب می توانند بدون زحمت غذای مورد نظرشان را نوش جان کنند. کیفیت غذا در رستوران اهمیت فراوانی دارد اما اگر رستوران محیط جذابی نداشته باشد، نمی توان انتظار مخاطب زیادی را داشت. مانند هر ساختمان دیگری رستوران ها و کافی شاپ ها هم نیاز به بازسازی و تعمیر دارند. شاید در مورد آنها مسئله خیلی جدی تر باشد، چرا که داشتن یک فضای مناسب و شیک، باعث رونق کسب و کار شده و محیطی عالی برای مشتری ها را فراهم می آورد. در نتیجه بازسازی رستوران یا کافی شاپ یک تصمیم مهم برای صاحبان این نوع کسب و کار است.

ما در گروه ساختمانی آبان لوکس، با پشتوانه سال‌ها تجربه و مهارت کارکنان توانمند خود می‌توانیم پروژه بازسازی رستوران یا فست فود شما را در تهران، کردان، نوشهر، شمال، فشم، هشتگرد، دماوند و دیگر شهرهای ایران به بهترین شکل انجام دهیم.

بازسازی رستوران و فست فود و دکوراسیون داخلی آن

به گزارش گروه ساختمانی آبان، اگر شما به کیفیت غذاها، چیدمان غذا، چیدمان وسایل رستوران، دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان اهمیت دهید، می توانید علاوه بر حفظ مشتریان ثابت، افراد دیگری که به دنبال بهترین مکان برای وقت گذراندن با کسانی که دوستشان دارند هستند را هم به رستوران شیک و مجلل خود جذب کنید.

در گذشته رستوران ها فرم سنتی بیشتری داشتند و این حالت را حفظ می کردند اما امروزه این فرم سنتی تنها در رستوران هایی خواهان دارد که قرار است یاد آن روزها را در ذهن افراد زنده کند. این نوع سبک در بازسازی رستوران می تواند افراد زیادی را مجذوب آلاچیق ها و آب نماها و فضای سنتی رستوران کند.

باید برای بازسازی ساختمان به تک تک جزییات رستوران که می خواهید تغییر در آن ایجاد کنید دقت کنید. مهم ترین نکته ای که قبل از بازسازی باید آن را در نظر بگیرید، این است که هر چه قدر هم برای نمای کلی ساختمان و فضای داخلی آن تلاش کنید و آن را به بهترین شکل ممکن بازسازی کنید، اما اگر در کیفیت غذاها کوتاهی کنید رستوران شما مشتری زیادی نخواهد داشت.

دکوراسیون داخلی رستوران مهم ترین بخش عملیات بازسازی ساختمان است. حتی اگر بهترین مصالح  را برای دیوار و سقف و کفپوش انتخاب کنید اما نتوانید این موارد را به خوبی در کنار هم قرار دهید هیچ کدام جلوه بصری خوبی نخواهد داشت.

چگونه بازسازی رستوران را انجام دهیم؟

در تعریف بازسازی ساختمان یعنی تازه کردن و جایگزین کردن المان های جدید به جای بخش های فرسوده و قدیمی. بازسازی رستوران و کافی شاپ هم در این دسته تغییرات قرار می گیرد. این نوع بازسازی می تواند شامل افزایش ارتفاع سقف رستوران، تقویت و یا اجرای فنداسیون جدید، دیوارچینی، ساخت سقف کاذب، کاغذ دیواری کردن و ایجاد پارکت و یا لمینت باشد.

فضای طراحی شده برای یک رستوران و یا یک کافی شاپ باید فضایی با حس و حال متفاوت از فضای بیرون و محیط زندگی شهری باشد. استفاده از رنگ های پر هیجان و مبلمان و المان هایی که به ایجاد محیطی نشاط آور کمک کنند، از بایدهای طراحی این گونه فضاها هستند. عنصر زیبایی شناسی یکی از اصلی ترین اصول در طراحی و همچنین بازسازی رستوران و کافی شاپ است تا جایی که در بعضی مواقع کاربردی بودن فضا را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. توجه کنید که با انجام بازسازی، شما حداکثر توان جذب مشتری را در رستوران و کافی شاپ خود خواهید داشت.

تغییر نمای بیرونی به صورت کلی و یا حتی جزئی در زمان بازسازی رستوران و کافی شاپ، تاثیر به سزایی در جذب مشتری دارد. زمانی که برای اولین بار به یک رستوران و یا یک کافی شاپ می روید، شما از طعم غذاهای آن اطلاعی ندارید. پس دقت کنید که المان هایی که باعث جذب مشتری برای خوردن یک وعده غذا در رستوران شما می شوند، علاوه بر دکوراسیون داخلی، شامل ساختار ساختمان و نمای بیرونی آن نیز هستند. شیک و مدرن بودن، بسیاری از مشتری ها را به رفتن به آنجا تحریک می کند. همین موضوع می تواند اهمیت دکوراسیون و بازسازی ساختمان هم در داخل و هم در بیرون را مشخص کند.

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان رستوران ها، این است که بتوانند با توجه به افزایش رقبا همچنان در صدر و پر مشتری بمانند. در ضمن با توجه به این که بازار رو به پیشرفت است و تمایل مردم به حرکت به سمت زندگی لوکس و مدرن بیشتر شده است. ممکن است بودجه کافی برای تغییرات کلی و یا تغییر مکان رستوران‌تان نداشته باشید، اما با بازسازی رستوران و کافی شاپ خود، حتی با تغییری در نمای بیرون و یا در فضای داخلی و دکوراسیون داخلی، می توانید تغییراتی اساسی را ایجاد کرده و کسب و کارتان را رونق دهید.

مرحله تخریب در بازسازی رستوران چگونه است؟

اگر فضای رستوران شما قدیمی و کهنه به نظر می آید، باید خیلی زود دست به کار شوید و بازسازی رستوران خود را انجام دهید؛ چرا که هیچ مشتری علاقه ندارد در یک محیط ناخوشایند غذایش را بخورد. بازسازی ساختمان همواره به عنوان یک سرمایه گذاری حساب می شود، اما در مورد رستوران می توانید بازپرداخت این سرمایه گذاری را با مشتری های بیشتر و رونق رستوران تان ببینید.

در مرحله اول از بازسازی رستوران باید بخش های فرسوده تخریب شوند تا بتوان تغییرات لازم را انجام داد. البته به این نکته دقت کنید که تمام ساختمان ها نیاز به تخریب و تغییر اساسی ندارند و در مورد هر ساختمان این موضوع متفاوت است. برای اطمینان از روند صحیح کار، شما می توانید با متخصصان شرکت آبان در زمینه بازسازی ساختمان در تهران مشورت کنید تا ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهیم.

تخریب یک مرحله حساس و مهم در کل فرایند بازسازی رستوران قدیمی است، چرا که در این مرحله اگر ملاحظات و دقت لازم وجود نداشته باشد و به خصوص اگر از کارگران ماهر و با تجربه در این زمینه استفاده نشود، این احتمال وجود دارد که مخاطرات جدی جانی و مالی متوجه ساکنان و کارکنان حاضر در آن ساختمان شود.

در ضمن دقت کنید که عملیات بازسازی ساختمان عموما موجب ایجاد زحمت و آزار و اذیت همسایه ها می شود و در برخی موارد ممکن است باعث ایجاد صدمات و خسارات به واحدهای بالایی یا پایینی همان ساختمان و یا ساختمان های مجاور شود. این قبیل صدمات می تواند از نوع روحی و عصبی و یا سلب آسایش و یا حتی در بعضی موارد موجب آسیب های جانی و لطمات جبران ناپذیر شود. در نتیجه کار تخریب باید خیلی جدی گرفته شود و شما باید از متخصصان حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

در مرحله بعدی از کار بازسازی ساختمان بیشتر به حوزه طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته می شود. شما برای این کار به گزینه های بسیاری دسترسی دارید و می توانید برای پوشش دیوارها گزینه مورد نظرتان را  انتخاب کنید. پنل دکوراتیو سه بعدی، پوستر سه بعدی، دیوار پوش، سنگ دکوراتیو، شیشه تزئینی، تایل آلومینیومی، کاغذ دیواری و بسیاری از گزینه های دیگر، همه از جمله انتخاب هایتان برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران هستند.

نکته هایی قابل توجه در بازسازی رستوران

فضای طراحی شده برای یک رستوران و یا یک کافی شاپ می بایست فضایی با حس و حال متفاوت از فضای بیرون و محیط زندگی شهری باشد. در بازسازی رستوران دقت کنید که استفاده از رنگ های پر هیجان و مبلمان و المان هایی که به محیط نشاط وارد کنند، از بایدهای طراحی این گونه فضاها هستند.

عنصر زیبایی شناسی یکی از اصلی ترین اصول در طراحی و بازسازی رستوران و کافی شاپ است. این اصل آن قدر مهم است که گاهی کاربردی بودن فضا را هم تحت تاثیر قرار می دهد. توجه کنید که با انجام بازسازی ساختمان رستوران خود، شما حداکثر توان جذب مشتری را به تجارت تان اضافه خواهید کرد.

شما باید دقت کنید که نقش طراحی داخلی در بازسازی رستوران بسیار کلیدی است، چرا که این محیط داخلی رستوران است که می تواند حس خوبی را به دیگران منتقل کند و باعث ایجاد انگیزه برای بازگشت مشتری ها به رستوران شود. اگر یک محیط جذاب و خاص برای مشتریان ایجاد کنید، مشتریان درباره شما با دیگران صحبت خواهند کرد.

به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده که طراحی فضای بیرونی یک رستوران توانسته شما را به داخل جذب کند، در حالی که شما هیچ اطلاع قبلی از کیفیت غذای آن رستوران نداشته اید. پس در نظر بگیرید که طراحی بیرونی هم می تواند نقش تبلیغاتی و برندسازی مهم و موثری را ایفا کند.

بهتر است قبل از انتخاب نوع پوشش داخلی رستوران، حتما نمونه کارهای اجرا شده مختلف و متنوعی را به دقت بررسی کنید و با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم گیری کنید. چنان چه یک سبک خاص را مد نظر دارید، باید از قبل برای آن برنامه ریزی کنید و یک طرح برای آن تهیه کنید تا بتوانید ایده های خود را بیشتر به واقعیت نزدیک کنید.به "بازسازی رستوران و فست فود و دکوراسیون داخلی آن" امتیاز دهید

27 کاربر به "بازسازی رستوران و فست فود و دکوراسیون داخلی آن" امتیاز داده اند | 3.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی رستوران و فست فود و دکوراسیون داخلی آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252