استفاده از کفپوش لمینت در عملیات بازسازی

وقتی بازسازی خانه خود را انجام می دهید گزینه های متعددی برای کفپوش خانه دارید. یکی از بهترین انتخاب ها کفپوش لمینت است. این نوع کفپوش مزیت های فراوانی دارد که از جمله آنها می توان به دوام و قیمت مناسب اشاره کرد.

استفاده از کفپوش لمینت در عملیات بازسازی

به گزارش گروه ساختمانی آبان، در زمان بازسازی ساختمان، نصب کفپوش لمینت بسیار راحت است؛ شما حتی بدون نصاب و کارگر و به تنهایی هم می توانید این کار را انجام دهید. البته برای سریعتر کردن کار نصب می توانید از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید. این نوع کفپوش احتیاجی به چسب ندارد.

معمولا قبل از نصب کفپوش لمینت، کف زمین را آماده می کنند و لایه ای شبیه فوم را روی کف زمین قرار می دهند. این کار باعث کم شدن فاصله بین لمینت ها شده و به عدم جذب رطوبت و در نهایت عملکرد بهتر عایق برای گرما و صدا کمک می کند. حداقل بین لایه ها فاصله 1 تا 10 میلی متری باید باشد تا بعدا به خاطر تعویض لایه مجبور به تعویض کل کفپوش نباشیم.

لایه های لمینت به صورت نر و ماده هستند که نصب آن را راحت تر می کند. قبل از نصب لمینت، آنها را به مدت 2 روز داخل محیط قرار دهید تا با محیط هم دما شوند. تا یک روز پس از نصب از قرار دادن اجسام سنگین روی کفپوش خودداری کنید. لمینت شبیه چوب و ترکیبی از چوب است اما چوب واقعی نیست. به دلیل ترکیب آن با پلاستیک هنگام راه رفتن، حس چوب را منتقل نمی کند.

به علت ترکیب پلاستیکی لمینت، ممکن است هنگام راه رفتن صدا ایجاد شود، به همین خاطر زیر آن لایه ای شبیه فوم قرار می دهند. هرگز اجازه ندهید که رطوبت یا آب به مدت طولانی روی کفپوش بماند. از شوینده های پایه صابونی برای تمیز کردن استفاده نکنید. مطمئن شوید که کف پوش از صدمات ابزارهای تیز به دور است. از صندلی های چرخدار روی این کفپوش استفاده نکنید. برای تمیز کردن کفپوش لمینت  از جاروبرقی و یا طی نمدار استفاده کنید.

راهنمای نصب پارکت لمینت

در صورتی که قصد دارید کفپوش خانه خود را پارکت نمایید، بهتر است بدانید که نصب پارکت لمینت چندان کار سخت و دشواری به نظر نمی رسد، ولی با این حال در این بخش به پاره ای از اطلاعات در این خصوص پرداخته می گردد چرا که این راهنما می تواند در پیشبرد کیفیتی بهتر و دوام و ماندگاری بیشتر این نوع از کفپوش ها یاری کند.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که نصب پارکت چوبی با لمینت اندکی فرق دارد ولی به طور کلی هر دو آن ها از جنس چوب هستند و در بسیاری از منازل مسکونی، نصب پارکت لمینت رواج پیدا نموده است. یک نصاب می بایست حتما با بهره گیری از تخصص و تجربه خویش به خوبی و با ظرافت خاصی این قطعات کفپوش را به هم بچسباند تا در طولانی مدت هیچ گونه مسئله ای در آن ها رخ ندهد؛ ضمن اینکه در فرایند نصب پارکت بایستی دقت زیادی گردد تا هیچ گونه آسیب، ضربه خوردگی، ترکی برندارد و سایر موارد برای حفظ و نگه داری آن انجام گردد.

مراحل اجرا و نصب پارکت لمینت

پیش از نصب و اجرای این محصول در کفپوش ساختمان ها باید حتما مراحلی انجام گردد تا به هنگام نصب، نصاب با هیچ مسئله ای روبرو نگردد. در این بخش به طور کلی مراحل پیش و پس نصب را مورد شرح و تبیین قرار خواهیم داد:

  • اجرای کفپوش روی تمامی سطوح

یکی از مزیت های قابل توجه کفپوش های لمینت این است که امکان نصب روی تمامی سطوح اعم از کف های بتنی، سنگی، موزائیک و … وجود دارد و می توان از این امکان فوق العاده بیشترین استفاده را کرد.

  • زدودن انواع آلایندگی ها پیش از نصب پارکت لمینت

باید در در نظر داشت که پیش از اجرای هر گونه اقدامی مبنی بر نصب پارکت، حتما بایستی کف آن مکان کاملا هم تراز و هموار باشد و از هر گونه پستی و بلندی به دور باشد تا بتوان اقداماتی در جهت پارکت لمینت را روی آن اجرا کرد. بنابراین اولین اقدامی که پیش از اجرا و نصب پارکت مورد توجه قرار می گیرد؛ هم ترازی سطح مورد نظر است. پس از آن که از هم ترازی کف مطمئن شدید؛ می بایست حتما مکان مورد نظر را از هر گونه آلودگی پاک نموده و کاملا کف آن را تمیز و مرتب کنید، به گونه ای که هیچ گونه گرد و غباری روی کف ساختمان مربوطه نبوده و بتوان به خوبی مراحل مورد نظر نصب را اجرا کرد.

  • خشک بودن کف ساختمان

پیش از نصب پارکت می بایست حتما از خشک بودن کف ساختمان مورد نظر اطمینان یافته و به هیچ عنوان روی سطح خیس نصب پارکت را انجام ندهید.

  • اجرای فوم

یک لایه فوم معمولا پیش از نصب پارکت بایستی اجرا گردد؛ معمولا جنس پلی یورتان و پلی اتیلن از جمله مرغوب ترین نوع جنس های به کار گرفته شده در این فوم ها هستند؛ در هنگام اجرای این فوم ها بایستی حتما نکات زیادی را مورد توجه قرار داد؛ گفتنی است معمولا این نکات احتیاطی را افراد حاذق و توانمند در این حیطه کاری بسته به تخصص و تجربه خویش به خوبی مورد توجه قرار می دهند.

نصب پارکت لمینت پس از نصب فوم

انتها پس از نصب فوم می توان برای پیاده سازی پارکت لمینت اقدام کرد. برای نصب پارکت در ابتدای امر باید سطح روی فوم ها را تمیز و مرتب نموده و از سالم بودن پارکت ها اطمینان پیدا کرد تا هیچ گونه ترک خوردگی و آسیبی در آن ها نباشد. پس از اطمینان از جنس و نوع پارکت ها، می توان رفته رفته مراحل مختلف نصب پارکت ها را به خوبی اجرا نموده تا کفپوشی منحصر به فرد و بی نظیر برای ساختمان های مسکونی ایجاد گردد.

قیمت نصب پارکت لمینت

حال که تا حدودی با نصب و کاربرد آن در زیبایی دکوراسیون منازل مسکونی آشنا شده اید؛ شاید از خود بپرسید که قیمت نصب پارکت لمینت چه قدر است و چه عواملی در قیمت نهایی آن ها تأثیرگذار خواهند بود؟ در این بخش به ذکر بعضی از این عوامل دخیل در قیمت نصب لمینت خواهیم پرداخت تا پیش از تصمیم گیری در خصوص نصب پارکت، بودجه لازم را برای آن کنار بگذارید.

در خصوص مهمترین عوامل تأثیرگذار در قیمت پارکت لمینت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

متراژ کف ساختمان

پیش از هر چیزی مقدار متراژ ساختمان مورد نظر در قیمت پارکت لمینت مورد توجه قرار می گیرد. چرا که هر چه قدر متراژ ساختمان مورد نظر بیشتر باشد؛ طبیعتا قیمت نصب پارکت لمینت نیز بیشتر خواهد شد.

محل نصب پارکت لمینت

محل نصب و سختی کار نیز از جمله عوامل دخیل بر قیمت نصب پارکت لمینت هستند. البته ممکن است این فرآیند چندان در قیمت نهایی تأثیر زیاد و چشم گیری نداشته باشد ولی به طور کلی بعضی از نصاب ها به این عمل نیز توجه دارند.

مقدار حجم استفاده شده در حین کار

هر چقدر از پارکت لمینت بیشتری استفاده شده باشد؛ در قیمت نهایی آن تأثیر خود را خواهد گذاشت.

موارد و تجهیزات مورد کاربست نصاب

بعضی از نصاب ها از مواد و تجهیزات به روز و با کیفیتی استفاده می نمایند که نوع مواد و تجهیزات آن ها با سایر تجهیزات غیر استاندارد و بی کیفیت کاملا متفاوت خواهد بود.

نوع پارکت، لمینت و جنس آن

جنس پارکت و لمینت از جمله اصلی ترین مسائلی است که در قیمت نهایی نصب پارکت لمینت تأثیر مستقیمی خواهد گذاشت. بنابراین به هنگام نصب و اجرای پارکت لمینت علاوه بر اینکه مراحل نصب و اجرای آن را به دست افراد حاذق و کاردان می سپارید، بایستی از مرغوب ترین و باکیفیت ترین نوع و جنس پارکت و لمینت ها نیز بهره ببرید تا در دراز مدت هیچ گونه خلل و مسئله ای برای کفپوش شما رخ نداده و بتوانید از جنس عالی و بی نظیر کفپوش خود و زیبایی منحصر به فرد آن نهایت بهره را ببرید.به "استفاده از کفپوش لمینت در عملیات بازسازی" امتیاز دهید

6 کاربر به "استفاده از کفپوش لمینت در عملیات بازسازی" امتیاز داده اند | 1.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از کفپوش لمینت در عملیات بازسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252