استفاده از کفپوش لمینت در بازسازی خانه

به گزارش گروه ساختمانی آبان، وقتی بازسازی خانه خود را انجام می دهید گزینه های متعددی برای کفپوش خانه دارید. یکی از بهترین انتخاب ها کفپوش لمینت است. این نوع کفپوش مزیت های فراوانی دارد که از جمله آنها می توان به دوام و قیمت مناسب اشاره کرد.

استفاده از کفپوش لمینت در بازسازی خانه

در زمان بازسازی ساختمان، نصب کفپوش لمینت بسیار راحت است؛ شما حتی بدون نصاب و کارگر و به تنهایی هم می توانید این کار را انجام دهید. البته برای سریعتر کردن کار نصب می توانید از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید. این نوع کفپوش احتیاجی به چسب ندارد.

معمولا قبل از نصب کفپوش لمینت، کف زمین را آماده می کنند و لایه ای شبیه فوم را روی کف زمین قرار می دهند. این کار باعث کم شدن فاصله بین لمینت ها شده و به عدم جذب رطوبت و در نهایت عملکرد بهتر عایق برای گرما و صدا کمک می کند. حداقل بین لایه ها فاصله 1 تا 10 میلی متری باید باشد تا بعدا به خاطر تعویض لایه مجبور به تعویض کل کفپوش نباشیم.

لایه های لمینت به صورت نر و ماده هستند که نصب آن را راحت تر می کند. قبل از نصب لمینت، آنها را به مدت 2 روز داخل محیط قرار دهید تا با محیط هم دما شوند. تا یک روز پس از نصب از قرار دادن اجسام سنگین روی کفپوش خودداری کنید. لمینت شبیه چوب و ترکیبی از چوب است اما چوب واقعی نیست. به دلیل ترکیب آن با پلاستیک هنگام راه رفتن، حس چوب را منتقل نمی کند.

به علت ترکیب پلاستیکی لمینت، ممکن است هنگام راه رفتن صدا ایجاد شود، به همین خاطر زیر آن لایه ای شبیه فوم قرار می دهند. هرگز اجازه ندهید که رطوبت یا آب به مدت طولانی روی کفپوش بماند. از شوینده های پایه صابونی برای تمیز کردن استفاده نکنید. مطمئن شوید که کف پوش از صدمات ابزارهای تیز به دور است. از صندلی های چرخدار روی این کفپوش استفاده نکنید. برای تمیز کردن کفپوش لمینت  از جاروبرقی و یا طی نمدار استفاده کنید.

انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 283

به "استفاده از کفپوش لمینت در بازسازی خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از کفپوش لمینت در بازسازی خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید