استفاده از کناف برای بازسازی دیوارها

کناف قابلیت های زیادی دارد که شما می توانید در بازسازی ساختمان خود از آنها استفاده کنید. یکی از آنها طراحی و ساخت دیوار دکوراتیو یا دیوارهای جدا کننده است. در ادامه می خواهیم در مورد استفاده از کناف برای طراحی دیوارها بیشتر صحبت کنیم.

استفاده از کناف برای بازسازی دیوارها

به گزارش گروه ساختمانی آبان، کناف نام یک شرکت و برند آلمانی تولید کننده دیوارهای پیش ساخته شبه گچی است. کناف نسل جدیدی از گچ است، اما مزایای بیشتری نسبت به گچ دارد. امروزه از انواع دیوارپوش های کناف برای بازسازی ساختمان، دکوراسیون یا تغییر کاربری محیط های مسکونی یا اداری استفاده می شود.

از مزایای مهم استفاده از انواع دیوارپوش کناف برای بازسازی ساختمان، مقرون به صرفه بودن آن نسبت به گچ است. سرعت بیشتر در طراحی، نصب و اجرا، دیگر ویژگی بسیار عالی کناف است. اما مهم ترین ویژگی آن شاید امنیت بالاتر کناف در زمان زلزله باشد، چرا که کناف می تواند از وزن مرده ساختمان بکاهد و حداقل 10 برابر نسبت به سازه گچی سبک تر است. علاوه بر سبکی پنل های کناف، نحوه اتصال انعطاف پذیر پنل ها به پروفیل ها هم به گونه ای است که باعث کاهش نیروی زلزله می شود.

با استفاده از نور پردازی در میان پنل های کناف می توان جلوه زیبایی به دیوارهای خانه داد. کناف طرح ها و رنگ های متفاوتی دارد. کناف همچنین قابلیت رنگ آمیزی و اجرای انواع قوس و برش را دارد و برای هر سلیقه و هر کاربردی مناسب است. کناف در برابر آتش سوزی مقاومتی در حدود 3 ساعت دارد.

با استفاده از این پوشش به راحتی می توان در صورت نیاز به تاسیسات ساختمان دسترسی پیدا کرد. نظافت کناف هم با استفاده از دستمال خشک بسیار راحت است. سهولت در اجرا و حداقل استفاده از نیروی انسانی و هزینه حمل و نقل کم سبب کاهش هزینه بازسازی ساختمان می شود.

در مرحله اجرا و نصب کناف احتیاجی به استفاده از ملات گچ و خاک نیست. با استفاده از دیوارپوش کناف می توان عایقی خوب برای صدا و با استفاده از پشم سنگ میان کناف عایقی برای گرما هم ایجاد کرد.به "استفاده از کناف برای بازسازی دیوارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از کناف برای بازسازی دیوارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252