بازسازی آشپزخانه چه مراحلی دارد؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است؛ بخشی که زمان زیادی در آن سپری شده و تاثیری مهم بر آسایش و آرامش ساکنان یک خانه دارد. بازسازی آشپزخانه به شما این فرصت بی نظیر را می دهد تا این فضا را مطابق با سلیقه و نیازهایتان تغییر داده و یکی از پر کاربردترین بخشهای خانه خود را به بهترین شکل ممکن در آورید.

بازسازی آشپزخانه چه مراحلی دارد؟

رنگ المانی است که می تواند فضای یک خانه یا آشپزخانه را به کل دگرگون کند. استفاده از رنگ سفید در طراحی و اجرای کابینت ها و استفاده از ویترین هایی در دو طرف آشپزخانه (با پوشش شیشه ای) یک چهره متفاوت به هر آشپزخانه ای می دهد. همخوانی ویترین ها با کابینت های داخلی که در طراحی آنها هم از شیشه استفاده شده، یک همگونی تماشایی را ایجاد می کنند. وجود پنجره در یک آشپزخانه، نور طبیعی را به داخل انتقال می دهد که یک نکته مثبت در بازسازی آشپزخانه است.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، جزیره به یک کابینت یا مجموعه ای از کابینت ها گفته می شود که با دیگر کابینت های آشپزخانه تماسی ندارند و عموما در مرکز آشپزخانه قرار دارند. طراحی جزیره طوری انجام می شود که در عین جدا بودن، یکپارچگی طراحی دکوراسیون آشپزخانه حفظ شود. طراحی جزیره در زمان بازسازی آشپزخانه می تواند به صورتی انجام شود که در دو طرف آن برای قرار دادن وسایل کوچک مثل ظروف دکوراتیو کوچک هم فضا وجود داشته باشد.

در بازسازی آشپزخانه قسمت هایی برای قرار دادن یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و دیگر وسایل برقی در نظر گرفته می شود. بهتر است کابینت بالای یخچال (که وسایل سبکی در آن قرار داده می شود)، فشار زیادی به یخچال وارد نکند. یک ایده این است که در  کنار یخچال ها کابینت های بلند و عمودی یک تکه طراحی شود که بتوانند برخی از  وسایل برقی بزرگ مانند ماشین ظرفشویی و لباسشویی را از دید پنهان کنند. گاهی با توجه به درخواست صاحبخانه، این درها که از جنس کابینت ها هستند، برای یخچال هم طراحی می شوند؛ به این صورت تمامی وسایل بزرگ از دید پنهان می شوند.

انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 84

به "بازسازی آشپزخانه چه مراحلی دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازسازی آشپزخانه چه مراحلی دارد؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی آشپزخانه چه مراحلی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید