بازسازی سالن اجتماعات چگونه است؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، سالن اجتماعات محل رفت و آمد همزمان افراد زیادی است، در نتیجه این فضا باید به بهترین نحو طراحی شود. نکته های فراوان زیادی هم در مورد طراحی و ساخت سیستم های  صمعی و بصری سالن وجود دارد. در ادامه می خواهیم نکته هایی مهم در مورد بازسازی ساختمان سالن اجتماعات را با هم مرور کنیم.

بازسازی سالن اجتماعات چگونه است؟

سالن اجتماعات از نظر فضا به سه بخش مختلف تقسیم بندی می شود؛ بخش اول، ورودی سالن اجتماعات است. این بخش باید به نحوی طراحی شود که افراد ورود و خروج راحتی داشته باشند و به مشکلی بر نخورند. در ضمن فضای مناسب برای انجام بررسی های امنیتی و حتی شاید گیشه ی فروش بلیت هم فراهم باشد.

نکته دیگر در بازسازی ساختمان سالن اجتماعات مربوط به این بخش، جایگیری افراد در فضای سالن است. طراحی باید به گونه ای باشد که در هر متر مربع حداکثر 6 نفر جای بگیرند. اگر افراد به صورت خطی یعنی در صف قرار بگیرند، برای هر 4 نفر 1.87 متر فضا به صورت طولی نیاز است.

دومین بخش مورد توجه در بازسازی ساختمان سالن اجتماعات، سالن انتظار است. به عنوان یک نمونه اگر سالن اجتماعات 240 نفر گنجایش داشته باشد و به ازای هر 6 نفر 1 متر مربع فضا برای سالن انتظار نیاز باشد، برای 240 نفر، حداقل 40 متر مربع فضا برای سالن انتظار احتیاج هست. برای آرامش بیشتر مهمانان، می توان ابعاد فوق را در 2 یا 3 ضرب کرد و سالن انتظار 80 یا 120 متری طراحی کرد.

مهم ترین بخش در طراحی و بازسازی ساختمان سالن اجتماعات، سالن اجرا است. طراحی و تجهیز سالن اجتماعات باید به گونه ای باشد که مراجعه کنندگان در آسایش کامل، زمان خود را سپری کنند. در این بخش باید به طراحی سیستم های صوتی و تصویری، آکوستیک سالن، تهویه مطبوع، نورپردازی، خط دید و شکل و اندازه صحنه نمایش دقت کرد.

به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان چنین سالن هایی علاوه بر مسائل زیبایی شناختی، در زمینه معماری، رنگ و نورپردازی، موارد فنی، نمایشگرها، سیستم کنترل مرکزی، استانداردهای سیستم های صوتی، صحنه، مبلمان، کفپوش و دیوارپوش های آکوستیک باید توجه فراوانی صورت بگیرد.

انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 328

به "بازسازی سالن اجتماعات چگونه است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازسازی سالن اجتماعات چگونه است؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی سالن اجتماعات چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید