بهینه سازی فضاها در بازسازی ملک

وقتی بازسازی ساختمان را انجام می دهید شاید به فضاهایی از خانه برسید که قبلا بی کاربرد و بی استفاده بوده اند. حالا زمانی خوب است تا آن فضاها را با طراحی مجدد دکوراسیون به فضاهایی کاربردی تبدیل کنید.

بهینه سازی فضاها در بازسازی ملک

به گزارش گروه ساختمانی آبان، از آنجایی که زیر پله ها معمولا فضای کوچکی دارد، مورد بی توجهی قرار می گیرد. در بسیاری از خانه ها فضای زیر پله استفاده نمی شود و قابلیت خاصی برای آن تعریف نشده است. اگر شما چنین فضایی در منزل دارید، می توانید در زمان بازسازی ساختمان به روش های متعدد از آن استفاده کنید. می توانید آن را به دفتر کار، اتاق نشیمن، فضایی برای مطالعه، فضای اضافی برای قرار دادن لباس ها یا سرویس بهداشتی تبدیل کنید.

دیوارها معمولا در بخش های بالایی و نزدیک به سقف آن هم به دلیل دسترسی سخت در اکثر خانه ها خالی می مانند. از دیوارها می توان استفاده کاربردی کرد. از آنها برای قرار دادن قفسه ها یا آویزها استفاده کرد. درها می توانند استفاده کاربردی اضافی داشته باشند به این صورت که از پشت آنها برای رخت آویز استفاده کرد.

اگر در آشپزخانه، فرورفتگی عمیق و عریضی دارید که کاربردی برای آن در نظر گرفته نشده، می‌توانید در زمان بازسازی ساختمان آن را به یک انباری کوچک برای ذخیره مواد غذایی و ظروف تبدیل کنید. این راحت‌ترین روشی است که با کمک آن می‌توانید به این فضای فراموش‌شده ارزش دهید. استفاده از کابینت کشویی که با فشار پا باز می شود ایده خوبی برای استفاده از فضای زیر کابینت و افزایش فضا است.

برخی افراد از ظاهر رادیاتورهای شوفاژ خوش شان نمی آید و از رو شوفاژی استفاده می کنند. این روشوفاژی ها بخشی از فضای خانه را اشغال می کنند و قسمت رویی آن ها بلا استفاده می ماند. شما به راحتی می توانید از قسمت رویه این روشوفاژی ها به عنوان یک میز استفاده کنید.به "بهینه سازی فضاها در بازسازی ملک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهینه سازی فضاها در بازسازی ملک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252