سقف کاذب آسمان مجازی چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟

سقف کاذب آسمان مجازی شیوه ای مدرن در زیباسازی سقف های سنتی است که از ترکیب انواع دیگر سقف کاذب به همراه نورپردازی است که در ادامه بیشتر برایتان از ویژگی هایش خواهیم گفت.

سقف کاذب آسمان مجازی چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، این روزها مدل و طرح های بسیار متنوعی از سقف های کاذب در بازار وجود دارد. بسیاری از فضاها از خانه گرفته تا محل کار و مکان های عمومی مثل بیمارستان و …کاربرد دارند. سقف کاذب یا آسمان مجازی نوعی سقف کشسان می باشد که بر روی آن علاوه بر طرح های زیبا، نورپردازی هم شکل گرفته است تا به اسم یک سقف زیبا و کاربردی در محل های مختلف از آن استفاده شود.

جنس این سقف کاذب از نوع PVC و یا طلق می باشد که ضخامتی حدود یک میلی متر دارد اما استحکام آن بسیار زیاد است و می توان به خاطر انعطاف پذیری که دارد فرم های مختلفی به آن بخشید.

ساختار اصلی این سقف کاذب به گونه ای بوده که در بافت آن کشسانی و خاصیت ارتجاعی خوبی دیده می شود که اصطلاحا می گویند این سقف به خوبی کش می آید و می توان فرم های مختلفی به آن بخشید و چون مقاومت بسیار بالایی دارد و در برابر فشار و ضربه آسیب پذیر نیست می توان به اسم یک نوع سقف کاذب بسیار زیبا و عالی استفاده کرد.

مزایای استفاده از آسمان مجازی:

 1. قابلیت جابه جایی سقف
 2. امکان تعمیر در سقف و برطرف مشکل آن با دسترسی آسان به فضای پشت سقف کاذب
 3. سبک وزن و امکان حملی آسان
 4. قابلیت نصبی آسان و سریع
 5. به صرفه و مالی بودن آسمان مجازی
 6. ایجاد آرامش درونی
 7. متنوع در طرح و رنگ
 8. ضدآب بودن و ضد گرد و غبار
 9. عدم ایجاد بار اضافی بر سقف ساختمان به علت سبک وزن بودن
 10. خاصیت آنتی باکتریال
 11. متنوع در رنگ و نوع پارچه
 12. قابلیت ترکیب با کناف
 13. ضد اشتعال

اجزای تشکیل دهنده آسمان مجازی:

سقف کاذب و آسمان مجازی از سه قسمت اصلی سازه نور پردازی، تایل ها مخصوص سقف مجازی و سازه سقف کاذب تشکیل می شود.

1-سازه سقف کاذب:

انتخاب سقف کاذب مناسب در اجرای آسمان مجازی ضروری تلقی میشود. سازه سقف دارای تنوع بسیاری است که مشتری می تواند با توجه به بودجه و سلیقه خود نوع آن را انتخاب نماید. گفتنی است که می توان در فضای مورد نظر از انواع دیگر سقف کاذب استفاده کرد و فقط در قسمتی که آسمان مجازی نصب می شود از سازه سقف کاذب استفاده نمود.

2- نور پردازی:

نور پردازی یکی از مهم ترین و اصولی در کیفیت این محصول تاثیر بسزایی دارد. انتخاب مناسب هر یک از متریال در طبیعی جلوه دادن این سقف نقش موثری دارند و اولین بخش سقف مجازی است که به سقف اصلی متصل می شود. لامپ های مصرفی در این سقف بیشتر از لامپ های t5 و t4،LED و FPLانتخاب می شوند.

3- تایل آسمان مجازی:

انتخاب تایل مرحله بعدی در فرایند آسمان مجازی می باشد. تایل دارای کیفیت بالایی بوده و می توان تصاویری با المان های مختلفی از قبیل آسمان، طبیعت، هوایپما، شکوفه های بهاری، بالن ها، برگ های پاییزی، حیوانات و موارد دیگر را بر روی آن چاپ کرد..

تعداد تایل با توجه به بودجه مشتری و فضای مورد نظر بستگی دارد. پس از انتخاب طرح طبق نظر مشتری، طرح انتخاب شده روی تایل ها چاپ می شود و به شکل پازل در سقف جایگذاری می شود.به "سقف کاذب آسمان مجازی چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "سقف کاذب آسمان مجازی چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف کاذب آسمان مجازی چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252