سبک معماری روستیک و المان های آن را بشناسیم

سبک معماری روستیک، از آن سبک های ساده و بی غل و غش است که به دل هرکسی می نشیند. با اضافه کردن المان های معماری روستیک خانه ای گرم و صمیمی خواهید داشت. با هم این المان ها را آنالیز می کنیم.

سبک معماری روستیک و المان های آن را بشناسیم

به گزارش گروه ساختمانی آبان، سبک معماری یا دکوراسیون روستیک یا روستایی، بر زیبایی های طبیعی و سرسخت تاکید می نماید. این سبک شامل بافت هایی با الهام از طبیعت، رنگ های ساده و خاکی و در نهایت گرم و ارگانیک است. سبک معماری روستیک سنتی ممکن است کمی سنگین و تاریک به نظر برسد، اما سبک روستیک امروزه به گونه ای ترکیب شده که روشن تر، خاکی و کمی با طراوت تر است. این سبک معمولا برای طراحی کافی شاپ مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به این سبک علاقه دارید؛ در اینجا چند مورد المان های معماری روستیک که هم زیبا و هم اصیل هستند لیست شده اند.

المان های سبک معماری روستیک چیست؟

1 - مصالح طبیعی و خام

یکی از مهم ترین المان های معماری روستیک، استفاده از مواد و مصالح طبیعی خام در معماری و دکوراسیون است. هرچه مصالح مورد استفاده در دکوراسیون شما ساده تر و طبیعی تر به نظر برسد، ایجاد و حفظ سبک روستایی امروزی در کل فضا، آسان تر خواهد بود.

2 - کفپوش تخته چوب

به دلیل ظاهر ساده آن ها، تخته چوب های پهن و کاملا طبیعی بر روی زمین، یکی از اساسی ترین و ساده ترین المان ها برای تزئین و دکوراسیون روستیک است.

کفپوش تخته چوب

3 - شومینه

درست همانطور که کمپ زدن در طبیعت بدون آتش غیرممکن است؛ یک خانه روستیک نیز بدون یک شومینه گرم و صمیمی ناقص است. یک شومینه ساخته شده از مصالح سنگین طبیعی مثل سنگ، آجر و... به همراه یک طاقچه، در یک خانه روستیک کاملا ایده آل است.

فرم های ارگانیک در معماری روستیک

فراوریات ساختمانی امروزی که به صورت انبوه فراوری می شوند، از آنجا که معمولا ماشینی هستند بسیار متقارن، متناسب و اصطلاحا اتو کشیده هستند. اما همانطور که گفتیم معماری روستیک هوادار هرچیزی است که طبیعی باشد؛ بنابراین فرم های نرم و نامتقارن ارگانیک مانند سینک در تصویر زیر، می توانند خانه شما را به سبک روستایی بیشتر نزدیک نمایند.

مصالح قدیمی

معماری روستیک به مصالح و موادی که قدیمی و حتی کهنه هستند بسیار علاقه مند است. برای مثال چوب های ترک خورده یا لایه لایه، فلز چکش خورده، شیشه های نه چندان صاف و صیقلی و... حس و حال روستیک را به خوبی در خانه ایجاد می نماید.

مصالح قدیمی

رنگ های گرم و خاکی

سبک روستیک همانطور که از نامش پیداست به گونه ای طراحی می گردد که نزدیک ترین حالت به طبیعت باشد؛ بنابراین رنگ هایی که در طبیعت می بینید، بسیار مناسب معماری روستیک هستند. نگران این نباشید که پالت رنگیتان محدود به قهوه ای یا سبز گردد. شما می توانید از تنالیته های روشن این رنگ ها و قرمز، فیروزه ای و... بهره ببرید.

ترکیب فضای داخلی با فضای بیرون

همانطور که گفتیم معماری روستیک بسیار به طبیعت علاقه مند است. به گونه ای که گویی فضای بیرونی را در داخل خانه اجرا نموده باشیم و داخل خانه ادامه بیرون خانه باشد؛ بنابراین همه چیز باید در معماری خارجی و داخلی در سبک روستیک هماهنگ باشند. اگر در داخل خانه از عناصر چوبی استفاده می کنید، بهتر است در حیاط خانه نیز باغچه ای با المان های چوبی داشته باشید. البته به یاد داشته باشید چوب های تراش نخورده...

اشیاء بازیافتی و قدیمی

در معماری روستیک تا می توانید از وسایل قدیمی که در زیرزمین یا انبار پیدا می گردد بهره ببرید. سبد های قدیمی، نورپردازی هایی که با المان های قدیمی کار شده اند و...

باهم المان ها و اولویت های سبک معماری روستیک را شناختیم. ایجاد سبک روستیک به نظر کار سختی نمی آید. فقط کافیست از هرآنچه که در دست دارید بهره ببرید. سبک روستیک در واقع سادگی و طبیعی بودن را برای شما به ارمغان می آورد که می توانید در هر چیز غیر از معماری و دکوراسیون نیز از آن بهره ببرید.به "سبک معماری روستیک و المان های آن را بشناسیم" امتیاز دهید

3 کاربر به "سبک معماری روستیک و المان های آن را بشناسیم" امتیاز داده اند | 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبک معماری روستیک و المان های آن را بشناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252