چه عواملی بر هزینه بازسازی ساختمان موثر است

بازسازی ساختمان تغییری است که می تواند ارزش ریالی خانه را بالا ببرد، کیفیت زندگی روزمره ساکنان آن را بهبود ببخشد و در بسیاری از موارد فضای کاربردی خانه را بهبودبخشد و افزایش دهد. سالانه تعداد زیادی از خانواده ها اقدام به بازسازی فضای محل سکونت خود می نمایند. شاید یکی از رایج ترین بازسازی ها، بازسازی و طراحی دوباره آشپزخانه ها مثل بازکردن آنها یا تغییر کاشی و کابینت باشد. البته توجه داشته باشید که در بازسازی ساختمان گاهی فقط نوسازی بخش هایی از خانه و بدون اتفاق افتادن تغییرات مهم انجام می گردد.

چه عواملی بر هزینه بازسازی ساختمان موثر است

کارهای جزیی تر هم در پروژه های بازسازی ساختمان به چشم می خورند:

  • کاغذ دیواری
  • کاشی و سرامیک کف
  • گچکاری
  • پارکت
  • کناف
  • سقف کاذب

قیمت بازسازی خانه بر اساس مترمربع

قیمت بازسازی خانه بر اساس مترمربع به با گستره بزرگی روبرو است. چرا که میزان تغییرات و مواد و متریال به کاررفته و کیفیت و سطح کار در این مورد بسیار موثر است. گاهی تغییرات آنقدر زیاد است که متخصصین حرفه های مختلف مثل بنا و نجار و الکنریکی و تاسیساتی و نقاش به کار گرفته می شوند. طبیعتا محله و اینکه در کدامیک از مناطق تهران باشید در قیمت گذاری پیمانکاران و متخصصین تاثیرگذار است.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه از رایج ترین محل هایی است که در پروژ ه های خانگی بازسازی می شوند. برداشتن دیوار آشپزخانه های قدیمی تر و تبدیل فضای بسته به فضای باز پیشخوان دار، تعویض کاشی و سرامیک و سینک و شیرآلات ظرفشویی و همچنین طراحی و ساخت کابینت از جمله ها خدماتی است که در بازسازی آشپزخانه انجام می گردد.

بازسازی سرویس بهداشتی

گاهی هزینه های تعمیرات مواردی مثل برطرف نم و رطوبت یا ترکیدگی و نصب لوله، با سرشکن شدن روی موارد کلی تری مثل نصب کاشی و سرامیک باعث می گردد بسیاری از مشتریان تصمیم به تغییرات بزرگتری بگیرند. تعویض لوازم بهداشتی، شیرآلات، کاشی و سرامیک و یا بازسازی قیرگونی و عایق رطوبتی از جمله این موارد هستند.

بازسازی کلی ساختمان

به دو مورد بالا می توان سایر فضاهای خانه را هم اضافه نمود و بازسازی را بصورت کامل انجام داد. در این صورت معمولا احتیاج به نقاشی ساختمان و تغییر نوع کفپوش و نصب آن هم وجوددارد. ضمناً برداشتن و جابجاکردن دیوارهای حایل و نه حامل چون معمولا منجر به تغییرات مثبت در فضای خانه می شوند بسیار پرطرفدار هستند.

فصل های کاری

بعضی از کارهای مرتبط با بازسازی ساختمان و بنایی در فصول مختلف صورت گرفته و فصل خاص بر قیمت آن اثرمی گذارد. یکی از این موارد عایق بندی و قیرگونی است که به عنوان مثال در فصل های بارش به دلیل مشغله بیشتر متخصصان ممکن است پیداکردن یک متخصص کاربلد به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد و هزینه بیشتری هم نسبت به فصل دیگری مثل تابستان طلب کند. نقاشی ساختمان هم که در این دسته بندی قرارمی گیرد در روزهای پایانی سال گران تر و شاید با زحمت بیشتر انجام گردد.

نیروهای مورد احتیاج

گاهی پیمانکار هزینه نیروهای کار را بصورت روزمزد در قیمت گذاری اعمال نموده و به همراه سایر موارد مورد احتیاج بصورت تفکیک شده قیمت گذاری می نماید. مدل دیگر که در اغلب موارد به صرفه تر است قیمت گذاری بصورت کلی و پروژه ای است.

انتشار: بروزرسانی: 19 آبان 1398 شناسه مطلب: 68

به "چه عواملی بر هزینه بازسازی ساختمان موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه عواملی بر هزینه بازسازی ساختمان موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید