مزیت استفاده از پلاستر در عملیات بازسازی

پلاستر پوششی است که بر روی دیوارها و معمولا در بیرونی ترین بخش ها اعمال می شود تا لایه ای یک دست و محافظ برای دیوار به وجود آید. یکی از متدوال ترین انواع پلاستر، پوشش گچی است که در تمامی خانه ها به کار برده می شود. برای بازسازی ساختمان باید به توجه به نیازتان پلاستر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مزیت استفاده از پلاستر در عملیات بازسازی

به گزارش گروه ساختمانی آبان، پلاستر نوعی ملات پوششی یک یا چند لایه است که با ضخامت مشخص، روی سطح بیرونی دیوار یا سقف اعمال می‌شود. پلاستر بیرونی که روی سطوح مختلف ساختمان اعمال می‌شود، در افزایش عمر ساختمان تاثیر فراوانی دارد.

پلاسترکاری یکی از روش‌های معمول نماسازی است. وظیفه پلاستر در اینجا محافظت از سطح زیرکار در برابر عوامل آب و هوایی مختلف مانند نفوذ رطوبت، نوسان دمای هوا، باران شدید، عناصر شیمیایی، عوامل مکانیکی، پوشاندن نواقص ساختمان و ایجاد ظاهری خوشایند برای آن است.

پلاستر باید مستحکم و در برابر یخ زدگی و شوره مقاوم باشد. همچنین باید برای رنگ آمیزی، کاشی کاری یا کاغذ دیواری مناسب باشد. استفاده از پلاستر برای بازسازی ساختمان مزایای فراوانی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

البته قبل از هر چیز باید بدانید که خصوصیات یک پلاستر بسته به نوع مصالح به کار رفته در آن تفاوت دارد. خصوصیات پلاستر ساختمان به عواملی مانند پایداری، آب بند بودن و قابلیت نفوذپذیری بخار آب بستگی دارد.

از مزایای پلاستر می توان به این ها اشاره کرد:

  • انعطاف پذیری زیاد
  • عدم ایجاد ترک خوردگی
  • عدم داشتن محدودیت برای اجرا
  • نصب آسان و سریع
  • عمر طولانی
  • قابلیت اجرا به صورت دستی یا با انواع ماشین های پاششی
  • چسبندگی عالی  
  • عدم نیاز به هر گونه مواد افزودنی

استفاده از پلاستر در بازسازی ساختمان، به عنوان یک لایه محافظ عمل کرده و از سطوح خارجی در برابر رطوبت، آب و سایر عوامل محیطی محافظت می کند. این لایه به عنوان یک پوشش برای ایجاد سطحی صاف و نفوذناپذیر در مقابل گرد و خاک استفاده می شود.

پلاستر ساختمان به عنوان یک لایه تزئینی برای دیوارهای ساختمان هم استفاده می شود. علاوه بر این ها پلاستر به عنوان عایقی برای صدا و حرارت در ساختمان ها استفاده می شود.به "مزیت استفاده از پلاستر در عملیات بازسازی" امتیاز دهید

1 کاربر به "مزیت استفاده از پلاستر در عملیات بازسازی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزیت استفاده از پلاستر در عملیات بازسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252