آشنایی با معماری دیدنی از نورمن فاستر در مرکز تجاری بوند شانگهای

طراحی منحصر به فرد نمای ساختمان مرکز تجاری بوند در شانگهای، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب نموده است. برای آشنایی بیشتر با معماری جالب این ساختمان با خبرنگاران همراه باشید.

آشنایی با معماری دیدنی از نورمن فاستر در مرکز تجاری بوند شانگهای

به گزارش گروه ساختمانی آبان، موسسه فسون (Fosun)، بخشی از مرکز تجاری بوند (Bund)، یک مجتمع چند کاربردی است که توسط شرکت معماری نورمن فاستر و استودیوی طراحی توماس هیترویک طراحی شده که محل آن انتهای خیابان معروف شانگهای، بوند است.

یک مرکز تجاری جدید در نزدیکی خط ساحلی شهر قدیمی شانگهای ساخته می گردد. این ساختمان توسط شرکت های معماری بریتانیایی از جمله فاستر و شرکا (Foster+ Partner) و استودیوی هیترویک (Heatherwick Studio) طراحی شده است.

طرح توسعه این ساختمان، 420هزار مترمربع و شامل دو برج بلند به ارتفاع 180 متر است که درون آنها دفاتر، یک هتل بوتیک و انواع مختلفی از مغازه های لوکس وجود دارد.

در قلب این طرح، مرکز فرهنگ و هنر با یک نمای تغییرپذیر وجود دارد که می تواند به طرز چشمگیری ظاهر ساختمان را تغییر دهد.

این ساختمان سه طبقه با الهام پذیری از تئاترهای سنتی چین، نمایی مانند پرده از جنس لوله های برنزی دارد که شبیه به بامبو است.

این لوله ها که به صورت سه لایه و آویزان هستند، پرده ای نیمه شفاف در مقابل پنجره ها و بالکن ها ایجاد نموده است.

زمانی که طراحی این ساختمان برای اولین بار اعلام شد، معماران این طرح را مانند پرده متحرکی توصیف کردند، که با تغییر کاربرد ساختمان سازگار می گردد و صحنه بالکن و مناظر سمت منطقه پودونگ را آشکار می نماید.

در حال حاضر، جزئیات اندکی در خصوص این ساختمان در دست است.به "آشنایی با معماری دیدنی از نورمن فاستر در مرکز تجاری بوند شانگهای" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با معماری دیدنی از نورمن فاستر در مرکز تجاری بوند شانگهای" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با معماری دیدنی از نورمن فاستر در مرکز تجاری بوند شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252