نکاتی در مورد بازسازی خانه چوبی

محبوبیت ساختمان های چوبی در ایران هر روز بیشتر و بیشتر می شود. خانه های چوبی بیشتر به عنوان کابین ها و خانه های کوچک در ویلاها و مناطق بیرون شهری دیده می شوند. این نوع خانه ها هم مانند دیگر انواع سازه ها به بازسازی نیاز خواهند داشت.

نکاتی در مورد بازسازی خانه چوبی

به گزارش گروه ساختمانی آبان، هر سازه ای عمر مفیدی دارد، در نتیجه با گذشت زمان باید به فکر بازسازی خانه بود. رفع ایرادهای اصلی و بازسازی ساختمان از دغدغه های صاحبان خانه های قدیمی است. چوب به خاطر مقاومت و دیگر ویژگی های کاربردیش، با دیگر مصالح ساختمانی تفاوت دارد. اگر در ساخت خانه با چوب، اصول رعایت شوند خانه چوبی می تواند بین 100 تا 150 سال عمر داشته باشد. پیشرفت فناوری تولید چوب، باعث جلوگیری و حتی به وجود نیامدن برخی اتفاقات منفی مثل تاب برداشتن، ترک خوردن، پوسیدگی و تغییر رنگ چوب شده است.

از جمله ویژگی های عالی چوب برای ساخت یا بازسازی خانه می توان به انبساط حرارتی صفر، مقاومت در برابر اسید و عملکرد خوب آن در برابر زلزله اشاره کرد. البته چوب در مجاورت طولانی با آب ساکن، مقاومتی ندارد، به خصوص وقتی آب روی چوب و دقیقا جایی که رشته ها باز هستند جمع شود. وجود همزمان آب و اکسیژن در مجاورت چوب، محیط مطلوبی برای رشد قارچ، کپک پدید می آورد و این ها می توانند در زمانی کوتاه بخش های اصلی چوبی ساختمان را از بین ببرند.

چوب یکی از مصالح ساختمانی اکولوژیک است که دارای جذابیت و زیبایی است. بسیاری از مردم باور دارند که چوب نماد گرمی و راحتی است. چوب همچنین می تواند یک خانه را به محلی جذاب برای خانواده و دوستان تبدیل کند. در بازسازی خانه چوبی باید به قدمت خانه، نوع سازه، تاسیسات و میزان فرسودگی آن در ساختمان خانه توجه کرد.

قبل از انجام هر اقدامی برای بازسازی خانه موارد یاد شده باید به درستی بررسی شوند و راهکارهای مناسب برای آنها توسط گروه و شرکت طرف قرارداد بازسازی خانه چوبی ارائه شود. نوع بازسازی و میزان آن توسط شرکت بازسازی خانه و بسته به متراژ و مساحت ساختمان و همین طور خواسته های کارفرما و هدف او از بازسازی خانه چوبی مشخص می شود.به "نکاتی در مورد بازسازی خانه چوبی" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکاتی در مورد بازسازی خانه چوبی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی در مورد بازسازی خانه چوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252