نکاتی مهم در مورد بازسازی باشگاه ورزشی

به گزارش گروه ساختمانی آبان، عملکرد صحیح بخش های مختلف باشگاه و ظاهر خوب احتمالا اولین چیزی است که ورزشکار در یک باشگاه به آن توجه می کند، به همین خاطر مهم است شما قبل از این که مشتری های قدیمی و مشتری های احتمالی آینده خود را از دست بدهید، بازسازی باشگاه ورزشی خود را انجام دهید.

نکاتی مهم در مورد بازسازی باشگاه ورزشی

یک سالن بدنسازی باید آن قدر هیجان انگیز و الهام بخش باشد که شما را به رفتن به باشگاه ترغیب کند. مثلا باشگاهی که یک سالن مستطیل شکل بزرگ و پر از دستگاه دارد، در همان نگاه اول، باعث اضطراب و استرس در ورزشکار می شود؛ در صورتی که اگر همین فضا یک طراحی اصولی داشته باشد و شما سالن را به صورت حرفه ای تفکیک کرده باشید، آن وقت آرامش و انگیزه بیشتری برای ورزش ایجاد خواهید کرد. طراحی و بازسازی سالن بدنسازی به ابعاد، نوع فضا، کاربرد، رشته های ورزشی مورد نظر و بودجه شما برای بازسازی بستگی دارد.

فضای مناسب برای رشته های مختلف ورزشی تفاوت زیادی با هم دارند. برای نمونه فضای مناسب ورزش های کششی و آرام مانند یوگا یک فضای خلوت و آرامش بخش با رنگ های ملایم سفید، کرم، بژ، رنگ های چوبی است. یک سالن مناسب این ورزش باید پنجره های بزرگ داشته باشد تا نور کافی به داخل بیاید و تهویه هوا هم به طور مناسب انجام شود.

رعایت اصول نورپردازی در سالن های ورزشی اهمیت فراوانی دارد. نورپردازی سالن بدنسازی باید مناسب باشد و تا حد امکان از نور طبیعی برای روشنایی فضای داخلی در روز استفاده شود. وجود پنجره های بزرگ و نورگیر به تعداد زیاد، روشن شدن سالن های ورزشی را سبب می شود و علاوه بر آن به کاهش هزینه مصرف برق کمک می کند.

رعایت تعادل در پخش نور مصنوعی هم اهمیت ویژه ای دارد که در طراحی و بازسازی ساختمان باشگاه باید به آن توجه شود. دقت کنید که مناسب ترین رنگ برای فضا، سفید یا کرم است که هیچ آسیبی به چشم ها وارد نمی کند.

انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 322

به "نکاتی مهم در مورد بازسازی باشگاه ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی مهم در مورد بازسازی باشگاه ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید