نکات مهم در بازسازی آشپزخانه

به گزارش گروه ساختمانی آبان، آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است. بازسازی آشپزخانه می تواند فضای کلی یک آپارتمان یا خانه را تغییر داده و به آن روحی تازه ببخشد. البته برای این بازسازی شما باید به نکته های فراوانی توجه کنید تا کار به بهترین نحو انجام شود.

نکات مهم در بازسازی آشپزخانه

اولین نکته ای که در بازسازی آشپزخانه باید به آن توجه کنید، اهمیت نور است. یک آشپزخانه پر نور، علاوه بر انتقال انرژی، به حفظ بهداشت داخل خانه هم کمک می کند. زمانی که دسترسی کافی به نور طبیعی و مصنوعی وجود داشته باشد، جذابیت و کارآیی محیط افزایش خواهد داشت. در بازسازی و طراحی آشپزخانه مدرن، وجود حداکثر میزان نور از طریق بزرگ کردن پنجره ها، نصب درها و پنجره های شیشه ای و نصب لنگرگاه گزینه های مناسبی هستند.

در زمان بازسازی آشپزخانه به خصوص برای بناهای قدیمی، نشت سیستم لوله کشی پشت دیوارها یکی از مسائل معمول است. بهتر است تیم متخصص کل ساختار و لوله کشی را بررسی کنند تا مشکلات احتمالی برطرف شوند. سپس برای دیوار طراحی جدیدی انتخاب کنید، مانند طراحی بتنی، آجری و یا خشتی. یک دیوار جدید فضایی نو را ایجاد می کند. از کاشی های سرامیکی برای تزئین استفاده کنید که مشکلات رطوبتی دیوارها را هم مرتفع می کند. کاشی های سرامیکی در رنگ های متنوع و با قیمت های مقرون به صرفه در دسترس هستند. برداشتن دیوار و تبدیل آن به آشپزخانه باز از مواردی است که باعث باز شدن فضا و بزرگ تر به نظر آمدن محیط می شود.

در بازسازی آشپزخانه، استفاده مناسب از فضا و مدیریت آن بسیار مهم است. تغییر کابینت ها گزینه خوبی برای این نوسازی است. قبل از نصب کابینت های جدید، اشکالات دیوار را برطرف کنید و کاشی ها را عوض کنید. انتخاب رنگ های روشن برای آشپزخانه به پر نور شدن و بزرگ نشان داده شدن فضا کمک می کند و ظاهر آن را تمیز و مرتب نشان می دهد. جاهایی که امکان افزایش ارتفاع سقف و یا امکان نصب سقف کاذب وجود دارد، می توان تغییراتی اساسی در آشپزخانه ایجاد کرد.

انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 167

به "نکات مهم در بازسازی آشپزخانه" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکات مهم در بازسازی آشپزخانه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم در بازسازی آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید