نکته هایی در مورد بازسازی بنا

همه ساختمان ها به بازسازی و مرمت نیاز پیدا می کنند. بازسازی ساختمان کار مهمی است، چرا که بی توجهی به یک بخش کوچک آسیب دیده می تواند تاثیر مخربی بر بخش های سالم هم داشته باشد. چند نکته مهم در بازسازی سقف را با شما مرور می کنیم.

نکته هایی در مورد بازسازی بنا

به گزارش گروه ساختمانی آبان، در فرایند بازسازی ساختمان حتما سقف ها و ستون ها را بررسی کنید. اگر نیاز هست ستون های فلزی را مقاوم سازی کنید. دقت کنید که ترک های ریز سقف به مرور زمان بیشتر نشوند. پس از این که مستحکم سازی را انجام دادید می توانید دوباره از گچ کاری در سقف و ستون ها استفاده کنید. برای گچ کاری و طرح دادن به سقف می توانید از طرح های ساده استفاده کنید. معمولا ستون ها را هم طرح و شکل می دهند.

استفاده از سقف کاذب هم راهی است برای افزودن به زیبایی و همچنین کارایی سقف ساختمان. به این صورت که ارتفاع را از کف تا سقف کمتر در نظر گرفته و به فاصله چند سانتیمتر پایین تر از سقف کناف یا سقف کاذب استفاده کنید. مزیت استفاده از سقف کاذب این است که شما در هر کجای سقف که بخواهید به راحتی می توانید نور و روشنایی تعبیه کنید و در روشن کردن فضای داخل خانه هیچ محدودیتی نخواهید داشت. یکی دیگر از مزیت های سقف کاذب این است که تاسیسات برقی، سیم ها و حتی لوله های گاز در زیر سقف یعنی فضای بین سقف کاذب و سقف اصلی قرار می گیرند.

به این صورت از آشفتگی ظاهری جلوگیری شده و همه چیز در دسترس تان خواهد بود. در زمان خرابی و یا نیاز به تغییرات در تاسیسات به راحتی می توانید سقف کاذب را برداشته و به آن ناحیه دسترسی پیدا کنید و تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید. اندازه تایل های سقف کاذب عموما 40 در 40  است که به بسته به سلیقه شما و محلی که مورد بازسازی قرار می گیرد قابل تغییر خواهد بود. محیط هایی مانند مدرسه ها، دانشگاه ها، ادارات دولتی و مطب پزشکان از سقف کاذب استفاده می کنند.به "نکته هایی در مورد بازسازی بنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته هایی در مورد بازسازی بنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252