نکته هایی مهم در مورد بازسازی سالن اجتماعات

به گزارش گروه ساختمانی آبان، در بخش قبلی توضیحاتی در مورد بازسازی ساختمان سالن اجتماعات دادیم؛ در ادامه می خواهیم نکته های بیشتری را در این باره توضیح دهیم. توجه به این نکات باعث می شود سالن اجتماعات ساختمان شما به بهترین شکل پاسخگوی نیاز مراجعان باشد.

نکته هایی مهم در مورد بازسازی سالن اجتماعات

یک نکته مهم در بازسازی ساختمان سالن اجتماعات، طراحی صحیح مسیرها و محل استقرار مخاطبان است، چرا که هدف از ایجاد چنین فضایی، ارائه خدمات به حاضران است. در نتیجه اختلاف ارتفاع ردیف ها نسبت به همدیگر باید به گونه ای باشد تا مسیر دید هر تماشاچی مطلوب باشد.

نکته مهم بعدی، نورپردازی است که باید به بهترین شکل انجام شود تا تمام حضار در زمان سخنرانی یا اجراهای روی صحنه، تصویر واضحی از صحنه داشته باشند. به طور کلی برای داشتن جلسه ای با کیفیت و مفید برای حاضران، طراحی باید به گونه ای باشد که فضایی اعتماد بخش و صمیمی فراهم شود.

یکی از مسائل مهم در مورد داشتن دید خوب از صحنه، اختلاف ارتفاع صندلی های سالن اجتماعات نسبت به هم است. زمان کف سازی سالن نیاز است که به این مسئله توجه ویژه ای شود. برای این که دید افرادی نشسته در عقب خوب باشد، نیاز است که اختلاف ارتفاع ردیف ها بین 10 تا 12 سانتیمتر باشد.

عرض راهروهای سالن و تعداد صندلی ها باید به گونه ای باشد که تردد در میان آن ها به راحتی انجام شود. ورود و خروج برای حضار سخت نباشد و همچنین فاصله بین ردیف های صندلی ها به گونه ای باشد که برای رسیدن به صندلی مورد نظر مهمانان با مشکل مواجه نشوند.

زاویه دید باید به گونه ای باشد که شرایط مناسبی برای دید حاضران فراهم شود، چرا که اگر حضار روی صندلی همایش، صندلی سینما یا صندلی آمفی تئاتر دید مناسبی نداشته باشند، نارضایتی آن ها را در پی خواهد داشت، حتی اگر بهترین صندلی ها را تهیه کنید.

برای طراحی کف سالن روش های مختلفی وجود دارند، شامل:

  • ایجاد اختلاف ارتفاع در ردیف ها با استفاده از شیب بندی کف سالن
  • ایجاد اختلاف ارتفاع در ردیف ها با استفاده از ترکیبی از پلکانی کردن کف و چیدمان صندلی
  • ایجاد اختلاف ارتفاع در ردیف ها از طریق پلکانی کردن کف سالن
  • ایجاد اختلاف با ترکیبی که از شیب بندی با چیدمان صندلی ها
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 329

به "نکته هایی مهم در مورد بازسازی سالن اجتماعات" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکته هایی مهم در مورد بازسازی سالن اجتماعات" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته هایی مهم در مورد بازسازی سالن اجتماعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید