نکته های مهم در طراحی ویلا و بازسازی آن

به گزارش گروه ساختمانی آبان، ویلاها مقصدهایی هستند برای کسب آرامش و کمی دور شدن از روزمرگی شهرهای شلوغ. به همین خاطر طراحی ویلا اهمیت فوق‌العاده ای دارد. در زمان بازسازی شما می توانید انتخاب هایی را انجام دهید که این محیط بیرون شهری را بیشتر از همیشه دلپذیر و جذاب کند.

نکته های مهم در طراحی ویلا و بازسازی آن

برای شروع کار طراحی ویلا و یا نوسازی آن در اولین مرحله نوبت به کشیدن یک طرح اولیه و آوردن آن چه که می خواهید بر روی کاغذ است. پس از آن باید با یک طراح حرفه ای مشورت کنید؛ کسی که به اصول ساخت و ساز و قوانین بازسازی ساختمان آشنایی کامل دارد. طرح تان را به او نشان دهید و در موردش با او مشورت کنید.

معمارها، نقشه بردارها و مهندسان متخصص و حرفه ای را انتخاب کنید. انتخاب متخصص حرفه ای و کار کشته باعث جلو رفتن سریعتر کار بر طبق اصول بازسازی ساختمان خواهد شد. با استخدام متخصص برای طراحی ویلا می توان پیگیری امور مربوط به دریافت گواهینامه ها و مجوزها را شروع کرد تا پس از آماده شدن مجوزها، روند بازسازی ویلا و یا نوسازی آن آغاز شود.

در این مرحله از طراحی ویلا و بازسازی آن باید به کمک تیم متخصص و مدیر پروژه، هزینه های مختلف  (با در نظر گرفتن نرخ تورم) شامل هزینه مواد و مصالح، دستمزد کارگران، هزینه های نوسازی، هزینه های ثابت، هزینه های بیمه کارگران، مشخص کردن نوع مواد و مصالح و همچنین تعیین میزان بودجه را برای چگونگی پیشرفت پروژه مشخص کنید.

مانند دیگر پروژه های ساختمانی، برنامه ریزی نقش خیلی مهمی در طراحی ویلا و ساخت آن دارد. با برنامه ریزی می توان روند پیشرفت پروژه را کنترل و مدیریت کرد. مشخص کردن زمان لازم برای اخذ مجوزها بدون اتلاف وقت، تعیین زمان بندی برای اعلام گزارش کار تیم استخدامی پروژه ساخت ویلا و زمان بندی اتمام کار در زمان مقرر بر اساس برنامه ریزی انجام شده از مواردی هستند که برنامه ریزی برای آنها باید صورت بگیرد.

انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 198

به "نکته های مهم در طراحی ویلا و بازسازی آن" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکته های مهم در طراحی ویلا و بازسازی آن" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته های مهم در طراحی ویلا و بازسازی آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید