با انواع کفپوش هایی که میتوان در منزل استفاده کرد آشنا شوید

کف ملک را در فرایند های بازسازی ساختمان میتوانید با انواع مختلفی از کفپوش ها بپوشانید، هر یک هزینه متفاوتی دارد و میتواند مزایا و معایبی داشته باشد و عواملی چون دکوراسیون منزل میز میتواند در انتخاب ما موثر باشد، در ادامه بیشتر از انواع کفپوش خواهیم گفت.

با انواع کفپوش هایی که میتوان در منزل استفاده کرد آشنا شوید

به گزارش گروه ساختمانی آبان، انتخاب کفپوش برای یک فضا در اولین مرحله به نوع آن فضا و کاربرد آن بستگی دارد. مسلما نمی توان استفاده از یک کفپوش را برای همه قسمت های منزل توصیه کرد. بسیاری از فضاها با توجه به شرایط کاربردی، میزان رطوبت، اهمیت زیبایی و بسیاری از موارد دیگر احتیاجمند کفپوش منحصر به فردی هستند که با کفپوش دیگر قسمت ها متفاوت است. معمولا در انتخاب کفپوش منزل، زیبایی نیز از جمله معیارهایی در نظر گرفته می شود که اهمیت زیادی دارند. بسیاری از مردم تمایل دارند هر چند وقت یک بار کفپوش محیط زندگی خود را تعویض نموده و با یک جنس یا رنگ جدید جایگزین نمایند و به همین خاطر است که راحتی و سرعت جمع نمودن کفپوش قبلی و نصب کفپوش جدید از دیگر ملاک ها برای انتخاب بهترین نوع از انواع کفپوش به شمار می رود.

برای انتخاب کفپوش برای فضای مورد نظر، بهتر است ابتدا با معیارهایی که برایتان اهمیت بیشتری دارند آشنا شده شوید. بعد از آن باید به انواع کفپوش موجود و ویژگی های آن ها بروید و با آنالیز خصوصیات هر یک، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کاشی و سرامیک

یکیاز رایج ترین انواع کفپوش در ایران سرامیک می باشد. سرامیک هم انواع متفاوتی دارد و با توجه به کیفیت و درجه سختی آن قیمت گذاری می شود. سرامیک ها با انواع لعاب دار و بدون لعاب دسته بندی می شوند. سرامیک لعاب دار نیز دو نوعاست؛ سرامیک با لعاب مات یا لعاب براق. این که انتخاب کدامیک بهتر است تا حد زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد اما انواع براق سرامیک به راحتی می توانند آثار لکه یا تماس های سطحی را بازتاب دهند. بدترین ایراد کفپوش های سرامیکی مقاومت پایین آنها در مقابل ضربه است. کفپوش سرامیکی می تواند با ضربه های سنگین یا حتی رفت و آمد مکرر بشکند یا ترک بردارد. ایراد دیگر، درزهای بین شبکه سرامیکی است. این درزها با گذشت زمان جرم می گیرد و تمیز کردن این اجرام به سادگی ممکن نیست.

کفپوش pvc

کفپوش از جنسPVC است و یا به عبارتی پلاستیکی می باشد و از امتیازات آن قابل شستشو بودن آن است، کفپوش در ابعاد مستطیلی تقریبا درابعا 15 سانتیمتر عرض و 90 سانتیمتر طول در بازار موجود می باشد، کفپوش را برای نصب به کف می چسبانند، کفپوش ها دارای ضخامت 2 و 3 میلیمتر می باشند، نسبت به لمینت زمان بیشتری می برد، کفپوش ها را معمولا در فضاهای اداری و تجاری استفاده می نمایند که احتیاج به شستشوی مداوم است، در منازل مسکونی معمولا فقط در آشپزخانه ها که احتمال ریزش آب همواره وجود دارد نصب می شود، بلافاصله پس از نصب کفپوش میتوان اسباب را روی آن چید، از نظر قیمت کفپوش از لمینت ارزان تر است اما به دلیل گران تر بودن اجرت نصب و زیر سازی،نهایتا قیمت تمام شده کفپوش و لمینت بسیار به هم نزدیک است، البته باتوجه به این نکته که کفپوش کف زیرین خود را خراب میکند و قابلیت کندن و نصب مجدد در فضایی دیگر را ندارد و همچنین در مقایسه با لمینت از نظر زیبایی کمتری برخورد دار می باشد.

کفپوش اپوکسی

پوشش های کف بنا بر پایه اپوکسی یک زیبایی و رنگ به کف های بتنی از قبیل کف گاراژها و پارکینگ ها می دهد. کف های بتنی می تواند توسط کفپوش های مختلفی از جمله کفپوش اپوکسی، رنگ، کفپوش پلی یورتان، کف بتن سخت و … پوشش شود که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. ارزیابی مزایا و معایب هر یک از مواد یا فرایندهای کفپوش، به شما این امکان را می دهد که بهترین گزینه کفپوش را با توجه به بودجه و خواسته های خود از کفپوش مربوطه انتخاب کنید.

پارکت و لمینت

پارکت به کفپوش های چوبی گفته می شود که معمولا از درختانی مثل صنوبر یا افرا و کاج استفاده می شود. براساس انتخاب نوع چوب و طرح آن , مشخص نماینده قیمت نیز می باشد. پارکتها از انواع قدیمی کفپوش بوده که همواره زیبایی را از طبیعت به خانه شما می آورد. را به کف اتاق می چسبانند و بعد از نصب روی آن را سابیده و سپس لاک میزنند تا صاف و صیقلی شود.

لمینیت که از عمر آ« بیش از 30 سال نمی گذرد. یکی از دلایل فراوری پائین آوردن هزینه فراوری و نیز ملاحظات زیست محیطی و احتیاج جوامع و کره زمین به حفظ و نگهداری جنگل ها بوده است از جنس HDF یا الیاف فشرده چوب می باشد که بسیار به پارکت شبیه است ولی مستقیما از چوب درخت ساخته و فراوری نمی شود. برای نصب بر خلاف پارکت بجای چسب از شیارهائی استفاده میشود که به آن کلیک می گویند. کلیکها که بصورت نر و ماده برش خورده, در هم چفت شده و به آسانیی از هم جدا نمی شوند. بر خلاف پارکت که نسبت به رطوبت حساساست و در درازمدت ممکن است دچار باصطلاح تاب شود، رویه در مقابل رطوبت مقاومت معینی داشته و به این ترتیب راحت تر میتوان آنرا تمیز کرد.

موزاییک

قدمت در میان انواع کفپوش های موجود از بیشتر موارد دیگر بیشتر است. موزاییک سال هاست که به عنوان کفپوش کاربرد داشته و هنوز هم کاربرد خودرا در طراحی داخلی بسیاری از فضاها حفظ نموده است. این متریال از لحاظ مالی بسیار مقرون به صرفه است. موزاییک یک کفپوش متراکم است که می توان آن را هم خانواده بتن دانست. نصب موزاییک معمولا با سرعت بالایی انجام می شود که می توان آنرا به عنوان یکی دیگر از ویژگی های مثبت این متریال به حساب آورد. مقاومت موزاییک بالا بوده و از این رو کاربرد آن در بسیاری از فضاها مناسب خواهد بود.

موکت

در دکوراسیون منزل از کف پوشهای متنوعی در نوع های مختلف استفاده می شد. که یکی از این کف پوش ها نام دارد که امروزها در رنگ ها و نوع های مختلف فراوری می شود و عرضه می شود. موکت ها از الیاف طبیعی یا مصنوعی ساخته میشوند که جهت عایق کردن فضا، ایجاد سطح کف گرم و راحت، کاهش صدا و اضافه کردن رنگ استفاده می شوند.موکت

سنگ

کف پوش های سنگی به زیبایی خاصی در ساختمان بوجود می آوردن که به نسبت سایر کفپوش ها عمر بسیار طولانی دارند و می توانند تا زمانی که مورد استفاده است زیبایی خود را حفظ کند؛ مثال های تاریخی بسیاری هستند که این موضوع را نمایان می نمایند. عمر سنگ طبیعی به ویژه گرانیت، مرمر و اسلیت را با شرط نگهداری مناسب، در حدود 100 سال پیش بینی می نماید.به "با انواع کفپوش هایی که میتوان در منزل استفاده کرد آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با انواع کفپوش هایی که میتوان در منزل استفاده کرد آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252