بعضی بازسازی ها مظاهر معماری اسلامی را تضعیف کرد ، لزوم استفاده از ظرفیت های دانشگاه آزاد

به گزارش گروه ساختمانی آبان، اعضای کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، بعضی برنامه های بازسازی در شهر ها و روستا های کشور را عامل تضعیف مظاهر معماری اسلامی ایرانی دانستند.

بعضی بازسازی ها مظاهر معماری اسلامی را تضعیف کرد ، لزوم استفاده از ظرفیت های دانشگاه آزاد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 247 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید. در ابتدای این جلسه گزارشی از موضوع ساماندهی معماری و شهرسازی بر اساس موازین اسلامی ارائه شد.

در این گزارش با یادآوری معضلات ساخت وساز در شهر های کشور به بعضی برنامه های بازسازی در شهر ها و روستا ها که مظاهر معماری اسلامی ایرانی را تضعیف می نمایند و مسائل ناشی از فقر در مباحث نظری پیرامون معماری اسلامی ایرانی اشاره نمود.

پس از ارائه این گزارش، اعضای این کمیته به بیان نظرات و پیشنهاد های خود از جمله لزوم به میدان آوردن ظرفیت مردمی و مطالبه مردمی از مسئولان برای ساماندهی معماری و شهرسازی، گنجاندن واحد های درسی مربوط به معماری اسلامی ایرانی در رشته های دانشگاهی مربوطه، رعایت مسائل بهداشتی طب سنتی در ساخت ساختمان ها پرداختند.

بهره گیری از تجربیات سایر کشور ها در این زمینه، استفاده از ظرفیت نهاد هایی مانند دانشگاه آزاد اسلامی، ساخت نماد های و تندیس های مناسب به منظور نصب در مناطقی از کشور که محل تولد مفاخر تمدن اسلام و ایران است، لزوم تصویب قوانین و مقررات لازم در این زمینه و مشارکت تشکل ها و انجمن های معماری و شهرسازی از دیگر نکات مورد تاکید در این جلسه بود.

گفتنی است؛ دستور بعدی جلسه 247 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، ارائه گزارش برگزاری همایش گرامیداشت ابوریحان بیرونی بود که نماینده دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهاد برگزارنماینده این همایش، توضیحاتی ارائه کرد.

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با ما تماس بگیرید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 42

به "بعضی بازسازی ها مظاهر معماری اسلامی را تضعیف کرد ، لزوم استفاده از ظرفیت های دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی بازسازی ها مظاهر معماری اسلامی را تضعیف کرد ، لزوم استفاده از ظرفیت های دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید