اجرای صحیح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه

اجرای صحیح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه تصمیم بزرگی است! برای این موضوع تنظیم مقدار بودجه و آنالیز احتیاجها باعث ایجاد بعضی پرسش‌های مهم می‌شود، برای مثال، بازسازی خانه شامل چه فضایی است؟ آیا تنها احتیاج به بازسازی آشپزخانه دارید و یا کل فضای خانه؟ آیا تأسیسات منزل نیز به تعمیرات اساسی دارند یا خیر؟

اجرای صحیح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه

به گزارش گروه ساختمانی آبان، بنابراین، نخست باید احتیاجهای اساسی را به همراه ایده‌آل‌های فکری ترکیب کرد، احتیاجهای اساسی می‌توانند تعمیرات مهم و ایده‌آل‌های فکری می‌توانند به تغییر دکوراسیون و ظاهر خانه مرتبط باشند. با این حال، هدف و احتیاجهای‌تان هر چه که باشد، مراحل بازسازی خانه باید در نهایت دقت انجام گیرد.

مراحل بازسازی خانه

فرآیند صفر تا صد بازسازی خانه شامل دو مرحله کلی است:

 1. بازسازی زیرساختی: اعم از تعویض یا تعمیر قسمت‌های حیاتی خانه همانند لوله کشی و برق که به زندگی روزانه وابسته است.
 2. بازسازی دکوراسیون: مواردی که به ظاهر و زیبایی طرح داخلی کلیه فضاهای خانه مرتبط هستند.

حال ما به تشریح هر دو این مراحل می‌پردازیم:

داشتن طراحی و برنامه‌ریزی در بازسازی خانه

مطمئن شوید که بودجه خود را برای بازسازی اختصاص داده‌اید. یک لیست ساده برای بخش‌هایی که می‌خواهید انجام دهید ایجاد کنید و مقدار هزینه هر کدام را برآورد کنید. به زمان‌بندی نیز توجه کنید، هر بخش چقدر زمان احتیاج دارد. در هر مرحله ضروری است با کارشناسان و متخصصان بحث و مشورت کنید. هزینه‌های شما می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • هزینه مصالح
 • هزینه حمل و نقل زباله
 • هزینه تعمیرات (در صورت احتیاج)
 • هزینه تغییر دکوراسیون (در صورت احتیاج)
 • هزینه پیمانکاران، کارگران و نیروهای حضور یافته در پروژه بازسازی

آنالیز ظاهر و باطن خانه

عویض یا تعمیر پنجره‌ها یا درب‌ها، شیرآلات بهداشتی، دیوارسازی جدید، متوقف کردن نشت آب و هر مورد که به ظاهر و قسمت‌های اساسی خانه مرتبط می‌گردد را آنالیز کنید. مهم است که هیچ جیز جا نماند، زیرا انجام بازسازی خانه هم هزینه‌بردار و زمان‌بر است. پس شما نمی خواهید بعد از نصب کاشی‌های جدید حمام، تازه به فکر رفع کردن معضلات لوله کشی بروید!

تخریب اصولی خانه در زمان بازسازی

تخریب یکی مهم‌ترین مراحل بازسازی خانه است. از این جهت که احتیاج به دقت بالا برای تأمین امنیت دارد. هر مرحله از تخریب از دیوارها گرفته تا کف‌سازی، احتیاج به تدابیر خاص دارد، زیرا تخریب نباید خود باعث تخریب دیگری گردد. تخریب غیر اصولی باعث صدمه به لوله کشی و سیم کشی و به خطر افتادن جان افراد می‌گردد. در زمان تخریب ضروری است قسمتی از فضا را برای جمع‌آوری مصالح اختصاص دهید.

تهویه مطبوع، سیم کشی و لوله کشی

خدمات حیاتی در هنگام بازسازی خانه شامل تهویه مطبوع، سیم کشی و لوله کشی می‌باشد. تهویه مطبوع اغلب سیسم گرمایش و سرمایش منزل مرتبط می‌گردد. ضروری است سیم کشی و لوله کشی خانه توسط متخصصین مورد بازدید قرار گیرد. موارد زیرساختی خانه از اهمیت بالایی برخودار است و باعث می‌گردد از هزینه‌های تحمیلی در آینده جلوگیری گردد.

ضرورت عایق‌ بندی

به عایق بندی دیوارها و کف بعد از تخریب توجه کنید. رطوبت به سرعت به بخش‌های مختلف خانه نفوذ می‌کند، پس عایق‌ بندی اصولی را با مصالح مناسب اجرا کنید. عایق بندی سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه برای عملکرد مناسب در آینده و آنالیز پیش‌بینی‌های لازم باید صورت گیرد.

تغییر پنجره‌ها و درب‌ها

اگر به هر دلیل احتیاج به تغییر و نوسازی پنجره‌ها و درها دارید، پس سریعاً دست به کار شوید. انتخاب طرح و متریال درب‌ها به مقدار بودجه و علاقه شخصی شما بستگی دارد. برای پنجره می‌توانید از پنجره‌های UPVC که دارای مزایای بسیار زیادی هستند استفاده کنید.

گچ کاری و سقف کاذب

بعد از اجرای دیوارهای جدید حالا نوبت گچ کاری و انجام ریزه کاری سقف است. سقف کاذب در فضای نشیمن و پذیرایی می‌تواند به همراه نورپردازی زیبا طرح داده گردد. سقف کاذب برای سرویس بهداشتی و حمام احتیاج به طراحی خاص ندارد، زیرا در اینجا عملکرد اصلی سقف مکاذب به عنوان مکانی برای عبور لوله‌ها و تأسیسات مد نظر است.

کابینت آشپزخانه

همواره در طی انجام مراحل بازسازی خانه یکی از بخش‌هایی که تغییرات اساسی به خود می‌بیند، کابینت‌های آشپزخانه است. انتخاب کابینت از یک سو به علاقه شخصی و از سویی دیگر به طرح و دکوراسیون آشپزخانه بستگی دارد. به طورکلی، کابینت جدید و نو می‌تواند ظاهر آشپزخانه را دگرگون کند. در این میان می‌توانید از انواع کابینت آشپزخانه به سراغ کابینت‌های چوبی و فلزی برحسب علاقه شخصی خود باشید.

رنگ آمیزی دیوارها و معین کفپوش در مرحله بازسازی

بعد از اتمام زیرساخت‌ها، حال نوبتِ رسیدگی به ظاهر خانه است. می‌توانید به روش معمول دیوارهای جدید و یا قدیمی خود را رنگ کنید و یا از کاغذ دیواری استفاده کنید. همچنین برای ایجاد نمایی زیبا و منحصربه فرد می‌توانید از آجرنما و یا سنگ برای سطح نهایی دیوار استفاده کنید. در انتها نوع کفپوش خود را معین و اجرا کنید، می‌توانید از سرامیک، لمنیت، پارکت و موارد دیگر استفاده کنید.

نکته: اگر بودجه اضافی دارید و می‌خواهید خانه خود را هوشمند سازی کنید، می‌توانید از سیستم صوتی و تصویری، امنیتی، گرمایش و سرمایش، روشنایی و استفاده از ابزارهای آنلاین همانند موبایل، تبلت و کاربرد وای فای (Wi-Fi) برای ارتباط با وسائل مختلف در محیط منزل باشد.

نکاتی که باید در طی مراحل بازسازی منزل مد نظر قرار داد

 • به دنبال مصالح ارزان قیمت نباشید، کیفیت و قیمت را به طور موازی با یکدیگر پیش ببرید و کیفیت را فدای قیمت نکنید. استفاده از مصالح نامرغوب، باعث می‌گردد در آینده نزدیک احتیاج به بازسازی دوباره پیدا کنید، این به معنای پرداخت هزینه‌های بیشتر است.
 • اگر تنها به فکر تغییر دکوراسیون خانه هستید، نیم نگاهی به موارد زیرساختی داشته باشید. عملکرد و زیبایی باید در یک جهت حرکت نمایند.
 • اندازه هر فضا باید به تناسب معین گردد، با کوچک کردن فضای پذیرایی و اضافه کردن آن به ابعاد اتاق خواب، خود کاهش اثرپذیری محیط پذیرایی نشوید.
 • نقاشی روی روشنایی تأثیر می‌گذارد و هنگام بازسازی خانه ممکن است رنگ جدیدی را انتخاب کنید. استفاده از رنگ‌های روشن برای خانه‌های کوچک، به عظیم نشان داده شدن فضا یاری می‌نمایند. همچنین ترکیب رنگ‌های سفید و رنگ‌های شاد، ظاهری مدرن به محیط منزل می‌دهند.
 • در هنگام بازسازی خانه، پنجره‌های عظیم نصب کنید تا حداکثر میزان نور را برای محیط داخلی خود بدست آورید.

کلام آخر

حال با تشریح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه، شما آماده هستید تا خانه رویایی خود را بسازید. قبل از هرگونه پرداخت هزینه، احتیاجهای خود را آنالیز کنید. تحقیق در خصوص هزینه‌ بازسازی منزل در زمان معین بودجه بسیار مهم است، زیرا این امکان را به شما می‌دهد تا ببینید که آیا به بازسازی کامل و یا جزئی احتیاج دارید.

تعداد نیروی کار و میزان مصالح مصرفی را تخمین بزنید، برای مثال برای ساخت یک دیوار ساده شما احتیاج به تعدادی کارگر و مصالح (سیمان، ماسه، آجر) دارید. در انتها، حتماً مقداری پول اضافی برای مواقع ضروری اختصاص دهید تا برای هرگونه اتفاق غیرمنتظره که ممکن است پیش آید آماده باشید.به "اجرای صحیح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه" امتیاز دهید

1 کاربر به "اجرای صحیح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای صحیح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252