مزایای روف گاردن چیست؟

روف گاردن (Roof garden) یک فضای سبزی است که بر روی سقف ساخته شده و فرقی نمی کند پشت بام باشد و یا بر روی سقف حیاط. در روف گاردن بستر کشت گیاه، در ارتفاعی بالاتر از سطح خاک زمین قرار گرفته است.

مزایای روف گاردن چیست؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، تنها با قرار دادن چند گلدان بر روی پشت بام آن را به روف گاردن تبدیل نکرده ایم. روف گاردن با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و با کمترین خطر ساخته می شود.

در طراحی روف گاردن از آب‌نما، آلاچیق، گلدان‌های ثابت، آشپزخانه، پرگولا، چمن، نیمکت و محل آفتاب گرفتن بسته به درخواست مشتری استفاده می شود.

انتخاب نوع طراحی روف گاردن به عوامل مختلفی همچون شکل سازه، کاربری و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. با در نظر گرفتن شرایطی همچون نور، جهت و شدت وزش باد، آب و ده ها عامل دیگر طرح کاشت گیاهان به کارفرما تحویل داده می شود. در مرحله کاشت روف گاردن گیاهانی انتخاب می شوند که تحمل بالایی در شرایط محیطی شدید دارند.

مزایای روف گارد  چیست؟

اگر دوست دارید هوایی تمیزتر و حرارتی پایین تر در اطراف ساختمان خود داشته باشید به شما توصیه می کنیم روف گاردن را بر روی پشت بام خود اجرا کنید. کاهش مصرف انرژی و بهره برداری از آب باران از دیگر مزایای روف گاردن هستند. با ساخت روف گاردن ساختمانی زیباتر از گذشته خواهید داشت. برای ساخت روف گاردن از مواد مقاوم و سبک ساخته می شود تا پوشش های گیاهی بتوانند به راحتی رشد کنند.

افزایش پایداری بنا یکی دیگر از مزایای روف گاردن می باشد چرا که می تواند آب باران را مدیریت کند.

روف گاردن محیطی تفریحی، زینتی و دکوراتیو را فراهم کرده تا بتوانید به همراه خانواده لحظاتی پر از آرامش و سلامتی را تجربه کنید. یکی دیگر از مزایای روف گاردن محافظت پشت بام در برابر اشعه خورشید می باشد.

نتیجه

روف گاردن منظره ای زیبا، جالب، مفرح و منحصر به فردی را به ساختمان شما هدیه می دهد و باعث بالا رفتن ارزش ساختمان می گردد.به "مزایای روف گاردن چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "مزایای روف گاردن چیست؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایای روف گاردن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252