استفاده از چمن مصنوعی در محوطه سازی و روف گاردن

چمن مصنوعی ا زکف پوش هایی است که میتوانید در محوطه سازی و ساخت روف گاردن از آن بهره ببرید.

استفاده از چمن مصنوعی در محوطه سازی و روف گاردن

به گزارش گروه ساختمانی آبان، چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که به نسبت چمن طبیعی استقامت و دوام بیشتری دارد. به دلیل تشابه رنگی با چمن طبیعی، آن را چمن مصنوعی نامگذاری کرده اند. این چمن متراکم تر، مقاوم تر از چمن طبیعی است.

مزایای چمن مصنوعی:

چمن مصنوعی محصولی چمن مانند است که با تغییر رنگ کاملا شبیه به چمن های طبیعی است و دارای مزایای زیادی است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و احتیاجمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین های غیر حاصلخیز را نیز حل کرده است.دارای کاربرد های بسیاری است و حتی در اماکنی که بنا به محدودیت هایی نمی توان از چمن طبیعی استفاده کرد می توانید از چمن های مصنوعی که دارای قابلیت های بالا و عمر طولانی هستند بهره ببرید.

یکی از مزایای دیگر چمن مصنوعی، صرفه جویی مالی است چرا که استفاده از آن سبب حذف و کاهش بسیاری از هزینه های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه های بذر و کاشت، کود، آبیاری و سیستم آب رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت می گردد بنابراین گزینه بسیار مطلوبی برای زیباسازی محوطه شما محسوب می گردد.

معایب استفاده از چمن مصنوعی:

1.هزینه های اجرایی آن تا حدودی نسبت به چمن طبیعی بالاتر است

2.در صورت آسیب تعمیر و نگهداری آن بالاتر است

3.بالای بردن دمای محیط با بالا رفتن دمای طبیعی هوا

انواع چمن مصنوعی:

1.محیط بازی بچه ها:

با توجه به اینکه دانش آموزان و دانشجویان ساعت های زیادی از طول روز را در محیط های آموزشی، مدارس و دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند، استفاده از انواع چمن مصنوعی می تواند گزینه بسیار خوبی برای این محیط باشد؛ تا در کنار تحصیل علم و دانش از زیبایی های طبیعت هم لذت ببرند. چمن های مصنوعی بدون سرب و با کیفیت مرغوب برای این محیط بسیار مناسب خواهد بود و هیچگونه خطری برای سلامتی بچه ها نخواهد داشت.

2.کفپوش منازل و روف گاردن:

چمن های مصنوعی احتیاج به رنگ آمیزی ندارند و تنوع بسیار زیادی در نوع بافت آنها وجود دارند. از این برای کفپوش منازل و یا روف گاردن ها استفاده میگردد این بسیار زیباتر از استفاده از کفپوش های سفت و غیرقابل انعطاف است. شما می توانید یک باغ زیبا روی پشت بام خود ایجاد کنید.

3.زمینهای ورزشی:

اگر شما بخواهید یک زمین تمرین گلف و یا تنیس در حیاط خلوت و یا گوشه ای از فضای بیرونی ساختمان خود داشته باشید، به راحتی و با هزینه ای بسیار مختصر می توانید آنرا ایجاد کنید.

4.استفاده در محیط های عمومی:

طبیعت و عناصر طبیعی برای ما انسان ها همواره مجذوب کننده و دلپذیر است. با و جود توسعه زندگی شهر نشینی و دور شدن انسان ها از فضای طبیعی، میل و گرایش به طبیعت همچنان پا برجاست و از هر فرصتی برای ایجاد یک فضای سبز کوچک برای اطراف محل زندگی خود استفاده می کنیم. ضمن اینکه نگهداری و نظافت آنها بسیار راحت است، احتیاجی به کوددهی، استفاده از ماشین چمن زنی، چیدن علف های هرز ندارند.

کاربرد چمن مصنوعی:

  1. چمن مصنوعی یک نوع کفپوش است و نسبت به چمن طبیعی مقاومت و طول عمر بیشتری دارد ولی در مقابل نسبت به چمن طبیعی ظاهر خشن تری دارد و احتیاج به مراقبت و نگهداری کمتری خواهد داشت.
  2. ارتفاع استاندارد چمن باید 11 تا 25 سانتی متر و وزن چمن در هر متر مربع باید 3 کیلوگرم باشد
  3. از انجا که در تمام فصول سال نمی توان انتظار چمن سر سبز را در هر جایی داشته باشیم با استفاده از این نوع چمن می توان به راحتی این مساله را حل کرد و در هر جا و مکانی که مد نظرتان باشد چمنی همواره سر سبز را در اختیار داشته باشید.


به "استفاده از چمن مصنوعی در محوطه سازی و روف گاردن" امتیاز دهید

1 کاربر به "استفاده از چمن مصنوعی در محوطه سازی و روف گاردن" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از چمن مصنوعی در محوطه سازی و روف گاردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252