استفاده از کابینت هایگلاس (high gloss)

کابینت هایگلاس (high gloss) از انواع متریالهایی میباشد که میتواند در بازسازی آشپزخانه جلوه بهتری به آن دهد در ادامه به ویژگی های کابینت "های گلاس" خواهیم پرداخت. 

استفاده از کابینت هایگلاس (high gloss)

به گزارش گروه ساختمانی آبان، اگر در حال تغییر دکوراسیون و یا بازسازی آپارتمان هستید، حتما می دانید که کابینت آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و حس کلی فضا می گذارند. در سال های اخیر، در میان انواع مدل های جدید کابینت آشپزخانه کابینت هایی از جنس گلاس و لمینت به خاطر زیبایی فوق العاده شان بسیار پرطرفدار شده اند. جدای از جنس کابینت ها، جنس پوشش روی کابینت بسیار مهم است. البته هیچگاه نمی توان گفت که مدل کابینت هایگلاس خوب و بقیه بد هستند یا برعکس. هر مدل و متریالی مزایا و معایب خودش را دارد که شما باید با توجه به آن ها و اولویت ها و استایل آشپزخانه تان یکی را انتخاب کنید.

هایگلاس چیست؟

هایگلاس درواقع همان ام دی اف است که یک روکش پلکسی گلاس دارد. اما پلکسی گلاس چیست؟ نوعی پلاستیک شیشه مانند و بسیار شفاف است. این پلاستیک از شیشه کم وزن تر، اما مقاوم تر است و قابلیت تولید در رنگ ها و طرح های متنوعی دارد. به علت براقی و تنوع زیاد این متریال در طراحی کابینت های آشپزخانه و سرویس بهداشتی بسیار استفاده می شود.

مزایای کابینت هایگلاس

انواع مدل کابینت هایگلاس، بسیار چشمگیر هستند و با دکوراسیون مدرن آشپزخانه یا سرویس بهداشتی همخوانی بالایی دارند. این مدل بیشتر برای آشپزخانه های مدرن مناسب است تا آشپزخانه های سنتی.

  • یکی از مهم ترین دلایلی که صاحبان خانه، کابینت هایگلاس را انتخاب می کنند، بازتاب خوبی است که نسبت به نور دارد. بازتاب نور توسط متریال هایگلاس، باعث می شود فضا بزرگتر و روشن تر به نظر برسد و این برای کسانی که آشپزخانه کوچک دارند نکته مهمی است؛ بنابراین مهم نیست آشپزخانه تان چند متر است، به هر حال کابینت هایگلاس آنرا بزرگتر نشان می دهد.
  • یکی دیگر از مزایای استفاده از کابینت هایگلاس این است که این جنس کابینت به سادگی پاک می شود. هر لکه ای به راحتی و بدون هیچ زحمتی از روی آن تمیز می شود. تنها کافیست از یک پارچه نرم استفاده کنید تا روی کابینت ها خش نیافتد.
  • کابینت هایگلاس، همچنین ضد آب است. این موضوع هم آنرا برای استفاده در آشپزخانه و حمام مناسب تر می کند.
  • یکی دیگر از مزایای کابینت هایگلاس، سادگی طرح است. آشپزخانه محلی است که به علت ظرف و ابزار های زیاد، جزئیات بصری بیشماری در آن به چشم می خورد. این جزئیات در کنار یک کابینت تک رنگ و براق و البته بدون فریم زیبایی عجیبی به دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان می دهد.

معایب کابینت هایگلاس

خب از مزایای مدل کابینت هایگلاس گفته شد. مسلما هیچی چیز خوب یا بد مطلق نیست؛ هایگلاس هم همینطور.

  • کابینت هایگلاس از آنجا که رفلکس نوری زیادی دارند، هرگونه لک و اثر انگشت را خیلی زود و واضح نشان می دهند. اگر شما زمان زیادی برای رسیدگی به کابینت هایتان ندارید و نمی توانید وقت زیادی صرف دستمال کشیدن آن ها کنید، بهتر است مدل مات آن ها را انتخاب کنید تا خط و خش و لک روی آن نمایان نباشد. (البته همانطور که گفتیم تمیز کردن هایگلاس بسیار بی دردسر است). همچنین رنگ تیره نسبت به رنگ روشن هایگلاس، نقص ها و لک ها را بیشتر نشان می دهد.
  • به این نکته توجه داشته باشید که کابینت هایگلاس مات، کمی دشوارتر از کابینت هایگلاس براق تمیز می شود. ضمن اینکه هایگلاس مات می تواند بافت دار هم انتخاب شود. در این صورت درست است که کمتر لک و خش را نشان می دهد، اما سخت تر هم تمیز می شود.

پیشنهاد می کنیم …

اگر هرچه فکر می کنید، دلتان پیش مدل کابینت هایگلاس است به این نکته توجه کنید که کابینت های بالایی، چون بیشتر در معرض دید و بازتاب نور هستند، ممکن است بیشتر آثار انگشت یا لک ها و خش ها را نشان بدهند؛ بنابراین اگر خیلی نگران این مسئله هستید، یا خیلی برایتان تمیزی و کامل بودن کابینت ها مهم است، پیشنهاد می کنیم یک ترکیب مات و براق را انتخاب کنید که کابینت های بالایی مات و کابینت های پایینی براق باشند. تا کمتر درگیر لک و خش ها شوید.

هنگام انتخاب مدل کابینت هایگلاس، به دستگیره و کشو های آن توجه کنید. هایگلاس از آنجا که شکل و شمایلی مدرن دارد، باید دستگیره ای داشته باشد که ظریف و مدرن باشد. بهتر است این دستگیره ها فلزی باشند و با توجه به خطوط افقی و عمودی، با مشورت طراح مهم است که دستگیره افقی نصب کنید یا عمودی.به "استفاده از کابینت هایگلاس (high gloss)" امتیاز دهید

1 کاربر به "استفاده از کابینت هایگلاس (high gloss)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از کابینت هایگلاس (high gloss)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252