با انواع قفل درب ضد سرقت آشنا شویم

درب ضد سرقت به خوبی از مقابل تجاوز سارقین ما را در امان نگاه خواهد داشت، اما باید در جریان باسید که سارقین هم به مرور زمان از تکنیک ها مختلفی برای عبور از این صد محافظتی استفاده خواهند کرد، پس شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما از تغییر تکنولوژی قفل درب ضد سرقت مطلع شده و نسبت به بروزرسانی آن اقدام نمایید.

با انواع قفل درب ضد سرقت آشنا شویم

به گزارش گروه ساختمانی آبان، قفل استفاده شده بر روی درب ضد سرقت بسته به ترک، چینی و ایرانی بودن درب، متفاوت است و در این رده قفل ساخت ترکیه به دلیل برخورداری از بالاترین استانداردهای اروپا نسبت به مدل های چینی از طول عمر و کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود، برای مثال عدم زنگ زدگی، رنگ خوردگی و رنگ رفتگی از جمله معیارهای اصلی قفل ضد سرقت به شمار می فرایند. قفل ضد سرقت بر روی درب ضد سرقت برخلاف قفل های معمولی (که دارای یک زبانه برای قفل کردن درب هستند)، دارای زبانه های مختلفی است و در چهار جهت به چهارچوب قفل می شود که مانع از هرگونه اهرم نمودن درب می شود قفل های ضد سرقت انواع مختلفی دارند. به طورکلی می توان قفل های ضد سرقت را به دو دسته تقسیم کرد.

انواع قفل ضد سرقت

  1. قفل ضد سرقت کلیدی
  2. قفل ضد سرقت هوشمند

1. قفل ضد سرقت کلیدی

اولین نوع قفل های ضد سرقت که وارد بازار شد، قفل های کلیدی بودند. در مقایسه با قفل های ضد سرقت هوشمند، از قفل های ضد سرقت کلیدی بیشتر استفاده می شود، البته قیمت کمتر این کلیدها نیز در محبوبیت بیشتر آن ها، بی تأثیر نیست. قفل ضد سرقت کلیدی دارای دو نوع کلید است.

الف: کلید اصلی

کلید اصلی برای قفل های ضد سرقت کلیدی، استفاده شده است. کلید اصلی کلیدی است که بعد از اتمام کار ساخت وساز، به صاحب ساختمان ارائه می شود.

ب: کلید کارگری

کلید کارگری به کلیدی که در زمان ساخت ساختمان مورد استفاده کارگران و اشخاصی که درب را نصب می نمایند قرار می گیرد می گویند که باعث بالا بردن امنیت ساختمان و جلوگیری از تکثیر کلید می شود.

2. قفل ضد سرقت هوشمند

با پیشرفت تکنولوژی برای بالا بردن امنیت اماکن و منازل مسکونی و تجاری، قفل های هوشمند وارد بازار شدند. قفل های ضد سرقت هوشمند که بر روی درب های ضد سرقت نصب می شوند، برخلاف قفل های کلیدی احتیاجی به کلید ندارند. تمام قفل های هوشمند دارای منبع تغذیه ای جداگانه هستند که در داخل درب نصب می شود و احتیاجی به برق ساختمان ندارند. بدین ترتیب سارقین با قطع برق ساختمان قادر به باز کردن درب نخواهند بود. قفل های ضد سرقت هوشمند دارای دو نوع هستند.

الف. قفل های ضد سرقت هوشمند اثر انگشتی

قفل های ضد سرقت هوشمند اثرانگشتی خود دارای انواع مختلفی هستند. همان طور که از اسم آن مشخص است، این قفل ها با اثرانگشت باز می شوند. با توجه به اینکه افراد مختلفی باید بتوانند وارد ساختمان شوند، حافظه ای برای قفل های اثر انگشتی تعبیه شده است که قادر است صد تا دویست اثرانگشت را ذخیره سازی کند.

همچنین امکان پاک سازی اثرهای انگشت و افزودن مجدد اثرانگشت نیز برای این دسته قفل ها فراهم شده است. برای قفل های ضد سرقت انگشتی زنگ هشدار نیز در نظر گرفته شده است و درصورتی که اثرانگشت ناشناس اقدام به ورود کرد، این زنگ به صدا درمی آید نصب قفل های ضد سرقت هوشمند اثرانگشتی آسان است و بعضی از مدل های این گونه قفل ها را می توان بر روی درب های عادی هم نصب کرد قفل های اثرانگشتی به جز باز کردن درب کاربردهای دیگری نیز دارند. با استفاده از بعضی از انواع این قفل ها می توان زمان ورود و خروج افراد را ثبت نمود. همچنین می توان برای افراد مشخص محدوده زمان ورود و خروج معینی را مشخص نمود. این قفل تعداد افرادی که از درب وارد یا خارج می شوند را نیز ثبت می نماید.

ب. قفل های ضد سرقت هوشمند کارتی

قفل های ضد سرقت کارتی نیز انواع متنوعی دارند و با استفاده از کارت های مخصوصی کار می نمایند. قفل های کارتی از امنیت بالایی برخوردار هستند و بر روی درب های معمولی نیز می توان آن ها را نصب نمود. معمولاً همراه با این قفل ها کارت های متعددی وجود دارد اما در صورت احتیاج به راحتی می توان این کارت ها را تهیه نمود و با فعال سازی در قفل خود مورداستفاده قرارداد.

مواقعی که مسئله ای در سیستم پیش بیاید یا کارت گم شود، کلیدهای یدکی در نظر گرفته شده است قفل های کارتی نیز مانند قفل های اثرانگشتی دارای زنگ هشدار هستند و دارای منبع تغذیه مجزا بوده و به برق ساختمان متصل نیستند. این قفل ها نیز قابلیت ثبت زمان ورود و خروج و مشخص محدوده زمانی مشخص برای ورود و خروج را دارند. البته مدل های مختلف قفل های کارتی هر یک قابلیت های متفاوتی دارند.

قفل پستچی و چشمی

جهت امنیت بیشتر ساکنین می توان از قفل پستچی بر رو هر درب استفاده نمود که در صورت انجام این کار، درب تنها به اندازه 10 سانتی متر بازشده و امنیت ساکنین تأمین می شود. همچنین نصب چشمی بر روی این گونه درب ها از موارد دیگری است که مشتریان خواستار آن هستند که در این صورت نیز چنین امکانی در راستای تعبیه چشمی به عنوان یک فاکتور مهم امنیتی بر روی درب های ضد سرقت وجود خواهد داشت.

نحوه تعویض قفل درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین عواملی که سبب می شود تا تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت در اسرع وقت انجام شود بحث کارایی آن است زیرا این نوع درب ها به گونه ساختاردهی شده اند که در صورت ازکارافتادن قفل و یا مغزی درب در بحث امنیتی دچار مشکل می شوند و قیمت تعمیر درب ضد سرقت بر اساس نوع درب و همچنین نوع قفلی که مشتری انتخاب می نماید متغیر است، زیرا قیمت قفل و درب ضد سرقت ترک باقیمت قفل و درب ضد سرقت چینی متفاوت است.

موضوعات مرتبط:به "با انواع قفل درب ضد سرقت آشنا شویم" امتیاز دهید

1 کاربر به "با انواع قفل درب ضد سرقت آشنا شویم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با انواع قفل درب ضد سرقت آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252