انتخاب توری مناسب برای پنجره دوجداره

توری پنجره به منظور عدم ورود حشرات قابل نصب در درب و پنجره های دارای قابلیتهای منحصر به فردی نسبت به انواع مشابه می باشد. این نوع توریها در دو نوع پلیسه ای و ثابت عرضه می گردند. توریهای ثابت قابلیت بازشدن نداشته و تنها در هنگام شستشو قابل جدا شدن از فریم می باشند.

انتخاب توری مناسب برای پنجره دوجداره

به گزارش گروه ساختمانی آبان، یکی از مهم ترین ویژگی ها آن جلوگیری از شکستن و پخش شدن شیشه ها به داخل در زمان زلزله و موارد مشابه است که می تواند جلوی بسیاری از حوادث را بگیرد.توری ها جهت جلوگیری از ورود حشرات به داخل ساختمان بسیار مناسب می باشد.

مزایای توری پنجره دوجداره UPVC:

 1. در سایز و ابعاد مختلف قابل سفارش می باشد.
 2. قابل شستشو در فریم یا بیرون از فریم
 3. تطابق رنگ پروفیل قاب دور آن با رنگ پنجره
 4. عدم جلوگیری از دید چشم انداز
 5. سهولت در نصب و مونتاژ
 6. مناسب در شرایط مختلف و اقلیم های مختلف
 7. قابلیت جابجایی در سری دبل فریم

انتخاب مناسب برای فضاهای داخلی:

پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که برای کدام فضا نصب می کنید به طور مثال برای فضایی مانند پنجره های سرویس های بهداشتی و حمام احتیاج است که طوری متحرک باشد چرا که توری ها همان طور که مانع از نفوذ حشرات می شوند مانع از خروج آن ها هم می شوند.بنابراین در چنین فضاهای مربوطی که برای تکثیر حشرات بستر مناسبی است حتما باید از توری های متحرک استفاده کرد.

توری های مناسب برای پنجره آلومینیومی:

توری لولایی و ثابت وریلی آلومینیومی از جمله توری های قدیمی هستند که برای پنجره های آلومینیومی و یا آهنی به کار می فرایند که مسائل فراوانی از نظر پاکسازی و زیبایی با خود دارند و از ورود نور جلوگیری می نماید. و لذت تماشا چشم انداز اطراف را به شکل قابل توجهی کاهش می دهند.

این نوع با گذشت زمان کهنه شده و تغییر رنگ می دهند بنابراین اینتوری ها برای فضاهای داخلی شما چندان مناسب نمی باشند.

انواع توری پنجره دوجداره:

1-توری پلیسه:

توری پلیسه برترین و مناسب ترین گزینه برای تمامی پنجره ها، درب ها، تراس ها و محیط های عظیم می باشد.که قابلیت نصب از چپ به راست و بعلاوه از راست به چپ را داراست. در هنگام بسته شدن مانند آکاردئون جمع می گردد. امکان خرابی این نوع از توری ها بسیار کم است و به آسانی پاره و خراب نخواهد شد.

این گزینه مناسب برای فضاهایی مانند تراس و بالکن ها بسیار مناسب است. از توری های پلیسه عمودی بیشتر برای پنجره هایی با ارتفاع کم استفاده می گردد. و از نوع افقی آن برای پنجره هایی با ارتفاع زیاد استفاده می گردد.

2-توری مگنت:

توری های آهنربایی یا مگنتی همچون پلیسه بوده با این تفاوت که برای شستشوی توری پلیسه توری را با بخارشوی ولی توری مگنتیک را می توان به راحتی به صورت جمع شده جدا نموده و قابل شست و شو می باشد.

مزایای توری آهنربایی یا مگنتی:

 1. عرضه در مقدار های مختلف
 2. نصب و مونتاژسریع آن
 3. شستشوی آسان پنجره و توری وطراحی زیبا با توانایی جداسازی توری
 4. امکان آسیب دیدگی کم
 5. بسته شدن اتوماتیک توری ها به سبب بکارگیری قفل مگنتی و کاربرد آسان
 6. فرسایش کم و کاملا به صرفه

3-توری رولینگ:

توری رولینگ ها به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را در پنجره ها دارد توری های رولینگ دارای فریم ثابت اند که به راحتی جا به جا می شوند برای فضاهایی مانند اتاق خواب ها گزینه مناسبی محسوب می شوند. توری های رولینگ یک طرفه افقی معمولا برای پنجره های یک لنگه بازشو مورد استفاده قرار می گیرد.

توری های رولینگ عمودی برای پنجره های کم ارتفاع و کوچک و توری های رولینگ افقی مناسب برای پنجره های دولنگه بازشو با عرض زیاد مناسب است اما این نوع از توری های رولینگ سخت ترین حالت را از لحاظ باز و بسته شدن نسبت به گزینه های دارد.

4. توری ثابت:

توری های ثابت پنجره های دو جداره به شکل ثابت نصب می شوند و غیر قابل باز شدن هستند.قیمتی در حدود نصف قیمت توری های متحرک دارند و در صورتی که باز شدن توری برای مشتری مهم نباشد به علت قیمت پایین این نوع توری ها ترجیح داده می شوند. البته هنگام شستشو می توان این توری ها را جدا نمود.

5- توری لولایی:

از طریق لولا قابلیت باز و بسته شدن را دارند و همچون یک پنجره بازشو معمولی می باشد این توری ها برای فضاهایی مانند درب ورودی حیاط ها بسیار مناسب می باشند.به "انتخاب توری مناسب برای پنجره دوجداره" امتیاز دهید

1 کاربر به "انتخاب توری مناسب برای پنجره دوجداره" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب توری مناسب برای پنجره دوجداره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252