چطور با غلطک ساختمان را نقاشی کنیم؟

غلطک یکی از ابزارهایی است که میتواند نقاشی ساختمان را برایتان راحتتر کند و البته تکنیک هایی را نیز به فرایند رنگ امیزی بی افزاید.

چطور با غلطک ساختمان را نقاشی کنیم؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، منزل شما محل آرامش و سکونت شما و خانواده عزیزتان است. به همین علت بهتر است سعی در زیبایی و شکیل ماندن آن داشته باشیم. انتخاب رنگ داخل خانه می تواند در میزان نور مورد احتیاج و آسایش فکری شما موثر باشد. سعی کنید اتاق های مطالعه را با رنگ های روشن و استخوانی روشن از نوع ماهوتی یا رنگ های روغنی پوشش دهید. مطمئن باشید اگر از اساتید ماهر و نقاشان توانمند که به جای استفاده از فرچه های قدیمی، نقاشی ساختمان با غلطک را ترجیح می دهند، یاری بگیرید، شما رنگی یک دست و بدون سایه خواهید داشت. تاکید میکنیم زیر سازی و بتونه کاری زیر لایه (استر) بسیار مهم است. این قسمت می تواند در سایه نزدن رنگ آمیزی منزل یا محل کارتان تاثیر ویژه ای داشته باشد.

ابزار های کاری خوب و تنوع سایز آن ها و حتی ترکیب نمودن این غلطک ها با فرچه که در مقاطعی نمی توان از غلطک استفاده نمود به یکپارچگی و زیبایی کار بیافزاید.

از همه اینها مهمتر تجربه و مهارت اساتید کار است. میزان فشاری که به دسته وارد می نمایید، جهت حرکت غلطک، گرفتن رنگ از سطل و حتی میزان رنگ موجود در سطل زیر دست نقاش می تواند در کار نهایی موثر باشد.

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک

حتما می دانید که رنگ هر محیط باید تابعی از کاربری و سلیقه مالک آن محل باشد. هرچند کاربران به مرور به همگرایی و سلیقه ای مشترک می رسند. ولی اساتید ماهر در انتخاب نوع و رنگ و حتی جنس آن می توانند یاری شایانی به شما ارائه دهند. شما با انتخاب نقاشان ماهر می توانید محیط منزل و محل کارتان را دلچسب تر و زیباتر کنید.

مشتریان و ارباب رجوع شما در اولین نگاه و حتی در استفاده مداوم از فضایی که به وسیله غلطک های نقاشی رنگ شده اند، رضایت خود را اعلام می نمایند.

داشتن نقاشی یکدست و زیبا با غلطک های نقاشی حتی به وسیله تازه کاران و افراد کم تجربه هم ممکن خواهد شد.

غلطک های نقاشی در سایزها و میزان های مختلف و متنوع هم در شعاع و هم در عرض برای افراد آماتور و حرفه ای موجود است. همچنین می توانید به یاری مشاورین، ابزار و روش مناسب خود را پیدا نموده و کار با غلطک را امتحان کنید.

نقاشی ساختمان

پس از اتمام عملیات ساختمانی و تحویل واحدهای مسکونی و یا پروژه های اداری، یکی از کارهایی که باعث مجذوب کنندهیت استفاده از بنا میگردد نقاشی آن است. نقاشی از شیوه های پرطرفدار پوشش داخل ساختمانهای مسکونی و اداری محسوب می گردد. رنگ آمیزی، هنری دوست داشتنی بوده و جلوه خاصی به محیط داخلی بنای ما میدهد، در ضمن عمل رنگ آمیزی مجذوب کننده بوده و مورد علاقه بیشتر ما می باشد. رنگهای شاد گرم و یا سرد بسته به نوع بهره برداری از محیط داخلی باید در اتاقهای مختلف استفاده گردد.

برای سالن های عروسی از رنگهای ترکیبی شاد و طرح های زیبایی که نقاشان حرفه ای در ایجاد آن ها تبحر دارند استفاده می گردد. اتاق کودکتان را با رنگی که او می پسندند نقاشی کنید ولی دقت داشته باشید حتما از روانشناسان حرفه ای و خلاق در این خصوص مشورت بگیرید.

شما هر چند سال یک بار به نقاشی فضای داخلی خانه خود احتیاج دارید، که عموما این کار با رنگ های مختلف اعم از پلاستیک، روغنی، ماهوتی، مولتی کالر… انجام می گردد.

نقاشی ساختمان با غلطک

امروزه فراوری متنوع رنگهای اکریلیک و تنوع در سلیقه مشتریان از یک سو و دقت بهره برداران در رنگ آمیزی ها، تاکید آنان بر یکدست بودن رنگ و عدم پذیرش سایه در سطوح رنگ آمیزی، باعث شد تا استفاده از ابزار غلطک به جایگزینی قلمو اجتناب ناپذیر گردد. و این ابزار راحت به جای انواع فرچه های رنگ آمیزی و قلمو به وسیله نقاشان حرفه ای انتخاب گردد. غلطک در میزان و ابعاد متفاوت وجود دارد.

مراحل رنگ آمیزی با غلطک

پس از آنکه سطح مورد نظر از رطوبت ناشی از نازک کاری خشک شد، باید از وجود هر گونه گرد و خاک و یا مواد زاید عاری گردد. سپس غلطک را در سطل رنگ قرار داده و به میزان تعیین رنگ آغشته می نماییم، دقت نمایید رنگ روی سطح غلطک شره نکند، غلطک را ابتدا به صورت از بالا به پایین و سپس از پایین به بالا و مجددا در صورت خشک شدن رنگ، در سطل رنگ برده و این بار از چپ به راست و یا از راست به چپ می بریم. این عمل باید تا موقعی که سطح پرداخت گردد ادامه یابد، بار دیگر باید غلطک را به طریقی حرکت دهید که رنگ بصورت یکدست توزیع گردد.

بهتر است اول کار را از گوشه ها شروع نمایید تا در صورت بروز نقاط خالی هنگام کار در سطح باز نقاط پوشیده گردد؛ همچنین هنگامی که رنگ کم شد، غلطک را در سطل رنگ فرو برده و سپس از شره آن جلوگیری نمایید.

هزینه نقاشی ساختمان با غلطک

از المان های مهم هر خدماتی هزینه تمام شده آن است. از آنجایی که محل کار، ساختمان و منزل ما هر کدام دارای قسمت های مختلف با میزان ها و کاربری های فرق دارد، محاسبه تمامی این المان ها ممکن است پیچیده به نظر بیاید.

ما در این مقاله هدایت هایی برای راحت تر محاسبه کردن این هزینه ها برای شما داریم.

  • اگر هزینه نقاشی ساختمان در منزل مسکونی مدنظر شما است، می توانید با ضرب کردن متراژ قسمت مسکونی خانه خود در عدد 3 هزینه حدودی را براورد کنید.
  • برای نقاشی راه پله ها و راه رو ها کافیست میزان متراژ آن را در عدد 4 ضرب کنید و سطح قابل رنگ آمیزی را بدست آورید.
  • در محیط های اداری کافی است کل متراژ محیط اداری را در عدد 3.3 ضرب کنید و سطح مورد احتیاج برای رنگ آمیزی را بدست بیاورید.

میزان ازتفاع سقف، گچ بری ها قسمت های تزئینی، ظریف کاری ها و نازک کاری ها، استفاده از مواد متنوع در گچ بری ها و چهارچوب ها، میزان مواد مورد احتیاج برای زیرسازی و … می تواند در تغییر این قیمت براورد شده تاثیر داشته باشد.

توجه داشته باشید اگر مساحت خانه شما از حالت معمول آن یعنی 100 متر بزرگ تر باشد، هزینه نقاشی ساختمان برای شما کمتر از حالت معمول می افتد.

همچنین قسمت هایی که تابه حال رنگ نشده اند، ارک ها و پنجره ها، نازک کاری ها و ظریف کاری ها می توانند در تغییر قیمت تمام شده برای نقاشی ساختمان مان تاثیر گذار است. به علت اثر گذاری عوامل مختلف روی رنگ آمیزی این قسمت ها و زمان بر بودن و تخصصی تر بودن آنها هزینه برآورد شده جدا از هزینه های نقاشی حساب می گردد.

نقاشی دکوراتیو ساختمان

به قسمتی از نقاشی ساختمان که در آن به دانش تخصصی هنری احتیاج است و نقاش آن به شیوه های تخصصی در نقاشی مسلط است نقاشی دکوراتیو می گویند. در این فیلد شما طرح سفارشی خود را به نقاش ارائه می دهید و او با توجه به سختی کار و زمان بر بودن آن متریال مورد احتیاج و سابقه کار و تخصص خود قیمت پیشنهادی را به شما اعلام می نماید. در این مورد قیمت از قبل معین نیست و کاملا به موارد بالا بستگی دارد. در این فیلد تنوع برای سفارش بسیار است و شما میتوانید هر پترنی که بخواهید با هر نوع رنگ یا طرحی سفارش دهید. هزینه این نقاشی از موارد دیگر جدا محاشبه میگردد و قابل پیشبینی است که قیمت تمام شده آن به علت دانش تخصصی هنری به کار برده شده در آن از هزینه بالاتری برخوردار باشد.به "چطور با غلطک ساختمان را نقاشی کنیم؟" امتیاز دهید

5 کاربر به "چطور با غلطک ساختمان را نقاشی کنیم؟" امتیاز داده اند | 1.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با غلطک ساختمان را نقاشی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252