هفتمین مرحله مرمت و بازسازی پل تاریخی بریم باشت انجام می گردد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز آدینه 2 خرداد ماه 99 در بازدید از پل تاریخی بریم شهرستان باشت گفت: عملیات اجرایی هفتمین مرحله مرمت بنای تاریخی پل بریم در شهرستان باشت در جنوب این استان به زودی شروع می گردد.

هفتمین مرحله مرمت و بازسازی پل تاریخی بریم باشت انجام می گردد

به گزارش گروه ساختمانی آبان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی اضافه کرد: مرمت این اثر با هدف پیشگیری از تخریب با سیلاب رودخانه، صورت می گیرد.

او با بیان اینکه این طرح با 700 میلیون ریال اعتبار انجام می گردد توضیح داد: آخرین مرحله مرمت پل بریم از بناهای به جا مانده دوره ساسانی یک سال پیش اجرا شد.

صفایی مطرح نمود:این بنای ارزشمند سالیانه میزبان تعداد زیادی توریست ایرانی و خارجی است.

پل بریم که به صورت طاق های کمانی به هم پیوسته است در روزگار کهن محل عبور، تجارت و مبادله فرهنگ مردمان دور و نزدیک منطقه بود.

این مکان دیدنی در حدود هشت کیلومتری شهر باشت، در محدوده روستای چم بلبل و حدود 90 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

این پل که یکی از 10 پل تاریخی موجود در کهگیلویه و بویراحمد است، با شماره 4400 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.به "هفتمین مرحله مرمت و بازسازی پل تاریخی بریم باشت انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین مرحله مرمت و بازسازی پل تاریخی بریم باشت انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252