پنجره دو جداره upvc چیست؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، این روزها با رشد شهرها صداهای ناهنجار هم افزایش یافته است همچنین با گران شدن و کمبود منابع انرژی لزوم جلوگیری از هدر رفتن آن بیشتر از قبل است، یکی از بهترین راهکار پیش روی ما استفاده اط پنجره های پیشرفته دوجداره از جنس upvc میباشد که در ادامه بیشتر در خصوص آنها برایتان خواهیم گفت.

پنجره دو جداره upvc چیست؟

upvc ماده ای است که از مشتقات نفتی و سخت شده پلی وینیل کلراید (پی وی سی) می باشد، پنجره های دو جداره ایم از این ماده ساخته میشوند، مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت، نفوذ سرما و گرما آلاینده ها به داخل ساختمان دارند. همچنین پنجره دو جداره upvc سرعت اجرای بالای دارند از نظر قیمت نسبت به پنجره های فلزی و آلومینیمی مقرون بصرفه می باشد.

استفاده از پنجره دو جداره در ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی و سوخت های فسیلی می گردد.

فواید اجرای پنجره دو جداره در ساختمان طبق مبحث 19 مقررات ملی ساختمان (قانون نظام مهندسی)

  • از نظر مالی برای خانواده مطلوب تر می باشد
  • افزایش رفاه نسبی در نتیجة مصرف صحیح انرژی و سوخت های فسیلی
  • یاری به اقتصاد ملی
  • کاهش مصرف سوخت و در نتیجه کاهش آلودگی های ناشی از آن
  • امکان برقراری دمای ثابت در کل فضا
  • تنظیم دمای دلخواه در اتاق به منظور تأمین شرایط آسایش
  • کاهش استهلاک سیستم گرمایش و سرمایش
  • توزیع متعادل حرارت و امکان برقراری دما های متفاوت در هر اتاق
  • کاهش حداقل 50% مصرف سوخت و هزینه های مربوطه

جهت بازشو پنجره دو جداره:

پنجره دو جداره دو حالته

ویژگی این سیستم بازشو پنجره دوجداره بروی دو محور به صورت افقی و عمودی می باشد. این سیستم به گونه ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ باران و غبار و کاهش آلودگی صوتی به صورت چشمگیر می باشد. هنگام شدت باد و باران و طوفان بالاترین میزان صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش و استفاده از حالت دوم برای عدم درگیری با پرده در هنگام وزش باد و طوفان از مزایای این نوع پنجره دو جداره می باشد.

پنجره دو جداره کشویی

فقط به بغل در ریل خود باز می گردد به همین دلیل با اینکه لاستیک درزگیر و پرزگیر دارد، درزهای آن کمی باز می ماند. پهنای پروفیل آن از مدل لولایی تقریبا دو برابر بیشتر است که باعث می گردد نمای زمخت تری نسبت به لولایی داشته باشد.

پنجره دو جداره تاشو

به صورت آکاردئون جمع شده و در یک کنار قرار می گیرد. در پنجره دو جداره تاشو و دربهایی با عرض بیش از سه متر یا در پارتیشین هایی که یک فضا را به طور موقت از فضای دیگر جدا نموده و لزوما باید در برخی مواقع به طور کلی جمع شوند کاربرد دارد. پروفیل و یراق آلات متفاوت و از انواع دیگر پنجره ها گران تر است.

پنجره دو جداره فولکس واگنی

این پنجره جایگزینی است برای پنجره های کشویی می باشد. یراق آلات آن قیمت بالایی دارد اما پروفیل آن از نوع معمولی است وحداقل 50 % از پروفیل کشویی ارزانتر است از این رو می توان تفاوت قیمت آن را با پنجره های کشویی کم می نماید. این نوع بازشو به همراه بازشو دوحالته از عایق ترین حالات بازشو است. این نوع یراق سایر مزایای یراق دوحالته به همراه مزایای پنجره دو جداره کشویی را با هم دارد.

استفاده از پنجره دو جداره لولایی از کشویی در ساختمان ها متداول تر است زیرا:

قیمت پنجره دو جداره کشویی 80 درصد بالاتر است چون پروفیلی پهن تر و به مراتب گران تر دارد.

میزان عایق کنندگی پنجره دو جداره کشویی 20 درصد کمتر است چون بازشوی پنجره در ریل خود حرکت می نماید در نتیجه درزها کمی باز می مانند مخصوصا بین قسمت ثابت و متحرک پنجره.

پس با توجه به آنچه که بر اساس مطالعه و تجربه بیان شد پیشنهاد ما برای شما این است که حتی الامکان برای کسب نتیجه مطلوب تر از پنجره های لولایی بهره ببرید.

انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abanhome.com شناسه مطلب: 136

به "پنجره دو جداره upvc چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "پنجره دو جداره upvc چیست؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجره دو جداره upvc چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید