چطور درب لابی مناسب انتخاب کنیم؟

درب لابی به درب ورودی ساختمان گفته می گردد که تاثیر بسزایی در نما و دکوراسیون داخلی ساختمان می گذارد. امروزه استفاده از درب های چوبی در ساختمان های لوکس ونیمه لوکس به امری جدا نشدنی تبدیل شده است که باعث زیبا جلوه کردن نمای ساختمان می گردد. درب ها دارای تنوعی زیاد می باشند که عمدتا در ساخت آن ها از چوب و فلز و شیشه استفاده می گردد.

چطور درب لابی مناسب انتخاب کنیم؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، ترکیب شیشه و چوب یا فلز به منظور ایجاد زیبایی به درب ها و از ترکیب چوب با فلز درراستای ضد سرقت نمودن استفاده می گردد. این نوع درب معمولا در مدل های چند لنگه و یک لنگه ساخته می گردد. و گاها چهارچوب درب ها به صورت کلاف شیشه خور ویا قاب عادی می باشد.

این نوع درب علاوه بر ضد سرقت بودن باید مستحکم باشد و دارای عایق حرارتی، سرما، رطوبت و هم صدا باشد تا هیچ گونه آلودگی صوتی و گرد و خاک را به داخل ساختمان راه ندهد. درب ها به طور معمول متشکل از سه لنگه است که دو لنگه آن در کنار درب به صورت ثابت و لنگه وسطی آن به عنوان درب اصلی است.

شیشه های مورد استفاده در لابی معمولا سه جداره بوده و دارای برنزکاری هستند. درب چوبی لابی به وسیله چوب های طبیعی روس، راش، بلوط و… که طی سه مرحله در دمای خاص خشک می گردد که باعث جلوگیری از تاب و عمر بالای درب می گردد. امروزه استفاده از درب نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده است که یکی از ارکان مهم در هر ساختمان است.برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

ابعاد درب لابی:

درب مورد استفاده در لابی نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده است و بعلاوه استفاده از درب لابی یکی از ارکان مهم در هر ساختمانی به شمار می رود. بعلاوه به دربی گفته می گردد که به عنوان در ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و نمایی خاص و منحصر به فرد در نمای ساختمان پدید آورد.

به طور معمول این نوع درب متشکل از سه لنگه است که دو لنگه آن در کنار درب به صورت ثابت بوده و لنگه وسطی آن به عنوان درب باز و بسته میگردد. شیشه های مورد استفاده در درب های مورد استفاده در لابی معمولا سه جداره بوده و دارای برنزکاری هستند.

انواع جنس درب های مورد استفاده لابی:

1. درب تمام چوب:

درب چوبی یا تمام چوب نوعی از درب می باشد که از چوب برای ساخت آن استفاده می گردد البته یک تفاوت با سایر انواع درب چوبی لابی دارد این تفاوت این می باشد که در این نوع از مدل برای ساخت آن از هیچ چیز به غیر از چوب استفاده نمی گردد چوب های زیادی برای ساخت درب تمام چوب لابی مورد استفاده قرار میگیرد که از مهمترین انواع چوب های مورد استفاده برای ساخت این درب می توان به چوب راش و چوب گردو اشاره نمود.

درب چوبی لابی به وسیله چوب های طبیعی نظیر چوب روس، چوب راش و… طی فرآیندی خاص، در دمای خاص متناسب با درب های تمام چوب خشک می گردد که این امر باعث جلوگیری از تاب خوردگی و عمر بالای درب می گردد.

2. درب فلزی:

استفاده از فلزات برای ساخت درب هم بسیار رایج می باشد چرا که بعضی از افراد بر این باور می باشند که اولا قیمت درب تمام چوب لابی بسیار بالا می باشد ثانیا امنیت این نوع از درب ها به علت استفاده از چوب نسبت به درب لابی فلزی پایین تر می باشد.

3. ضد سرقت:

درب ضد سرقت،دارای ویژگی بسیار خوب و مطلوب که برای ایجاد امنیت دارد می تواند یک انتخاب مناسب برای خرید درب لابی باشد درب ضد سرقت لابی دارای امنیت بالایی می باشد. درب ضد سرقت لابی باتوجه از ساختار امنیتی بالاتری نسبت به سایر انواع درب های مورد استفاده لابی برخوردار می باشد استفاده از قفل های مرکزی، چهارچوب و…. که وظیفه ایجاد امنیت را بر عهده دارند تنها بخشی از ساختار درب های ضد سرقت لابی می باشد.

4. استیل:

نوعی از درب فلزی محسوب میگردد که دارای ظاهر بسیار زیبایی می باشد با توجه به اینکه استیل دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و… می باشد از استیل به عنوان یک ماده اولیه برای ساختن درب هم استفاده می گردد.درب استیل هم نوعی از نمونه های ساخته شده با ورق استیل می باشد زیبایی، مقاومت و قیمت مناسب تنها بخشی از ویژگی های درب ضد سرقت استیل می باشد.

در واقع نوعی از درب فلزی هستند.این نوع از درب دارای ظاهر شکیل می باشد. معمول ترین درب استیل درب پروفیلی می باشد، دربی که با پروفیل استیل ساخته و نقره ای رنگ است.

پروفیل ها در حالت عادی به صورت براق می باشند و برای رسیدن به یک درب مات می توانید پروفیل را با ابزار و دستگاه مخصوص خشدار کنید.بسته به نوع تجهیزات خش زنی کیفیت خش هم فرق دارد،خشی مطلوب تلقی می گردد که دارای عمق مناسب، منظم و هم راستا باشد.از استیل به عنوان یک ماده اولیه برای ساختن درب هم استفاده می گردد.به "چطور درب لابی مناسب انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چطور درب لابی مناسب انتخاب کنیم؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور درب لابی مناسب انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252