دکوراسیون و چینش لوازم خانه چگونه باشد؟

دکوراسیون و چینش لوازم خانه یک هنر است که می توان آن را یاد گرفت. گاهی با وجود تمیز کردن و مرتب کردن خانه همچنان حس می کنید بهم ریخته است. در ادامه به برسی اشتباهاتی که باعث بهم ریخته نشان دادن خانه می شوند می پردازیم.

دکوراسیون و چینش لوازم خانه چگونه باشد؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، مشکل از تابلوی هنری است

استفاده از یک تابلو نامربوط به دکور خانه و یا تابلویی که سایز مناسبی نداشته باشد می تواند به راحتی یک فضا را بی نظم نشان دهد. بسیار مهم است تابلویی که آویزان می کنید به رنگ دیواری که پشتش است بیاید. تابلویی که خیلی کوچک باشد می تواند باعث بی نظمی گردد، و تابلویی که بیش از حد بزرگ باشد می تواند اتاق را کوچک و بی الگو نشان دهد. توصیه می گردد هر قطعه از لوازم دکور به شکلی به قطعات دیگر مربوط گردد. برای مثال اگر فرشی 5 فوتی دارید، تابلویی 4 فوتی انتخاب کنید. هنر در برقرار کردن ارتباط بین وسائل خانه است.

استفاده از لوازمی که به مراقبت زیاد احتیاج دارد

اگر نمی خواهید دائما در حال اسپری کردن و پاک کردن باشید، پس بهتر است از وسائلی که دائما به تمیز کردن و رسیدگی احتیاج دارند دور بمانید. برای مثال گرد و غبار بیشتر خود را روی سطوح تیره یا چوبی نشان می دهد. همچنین اثر نگشت نیز روی شیشه ها و آینه ها بیشتر خودنمایی می نماید. همواره حواستان به وسائلی که زودتر کثیف می شوند باشد و ابتدا آنها را تمیز کنید.

کهنه به نظر آمدن دیوارها

بهتر است بیشتر به سمت رنگ های روشن و آسمانی بروید. رنگ های گرفته ممکن است فضا را کثیف و قدیمی نشان دهد. این بدان معنا نیست که این رنگ ها بد هستند، فقط مقداری حس قدیمی بودن را منتقل می نمایند، و معمولا مردم چیزهای قدیمی را با شلختگی مرتبط می نمایند.

قاب عکس هایتان کج است

برای چیدمان چندین عکس در کنار هم یا به شکل گالری، توصیه می گردد از قبل برنامه ریزی کنید. ابتدا به چیدمان دلخواهتان برسید و جای هر قاب را معین کنید و سپس با دقت و طوری که محل قرار دریافت قاب ها شلوغ و بی نظم جلوه نکند آنها را بچینید. گاهی قاب ها مانع یکدیگر می شوند و همین باعث شلخته شدن گوشه ای از خانه می گردد. اگر می خواهید قاب ها را آویزان کنید نیز باید حتما از قبل برای تمام قاب ها برنامه بریزید تا الگویی بد شکل روی دیوار به وجود نیاید.

سیم ها در معرض دید هستند

هیچ چیز به اندازه یک مشت سیم درهم فرو رفته نمی تواند بهم ریختگی را نشان دهد. تمام این نقاط خانه را شناسایی کنید و با راهی هوشمندانه این اشکالات را بپوشانید. برای مثال سیم های کامپوتر را می توانید از پشت میز یا پشت دکور رد کنید و سیم هایی که آویزان است را در یک سبد زیر میز بگذارید.

در وسائل دکوری زیاده روی نموده اید

وقتی در لوازم دکوری را روی میزها یا قفسه ها می چینید مطمئن شوید همه چیز گروه بندی گردد، همچنین مطمئن شوید بین وسائل فضا باشد، مثلا روی دیوار یک فضای بزرگ سفید ضروری است. اگر روی یک میز همه چیز گروهی چیده گردد (مثلا در سه گروه) بیشتر به چشم می آیند. داشتن دکوری زیبا به تعداد لوازم دکوری نیست، بلکه چیدمان مهم است.

سایز قالیچه تان درست نیست

برای جمع و جور کردن فضای اتاق نشیمن، و یکپارچه کردنش، مطمئن شوید قسمت جلوی تمام مبل ها درست بالای قالیچه قرار می گیرد.

کاناپه و بالش ها به نظر صاف نمی آیند

روکش چروک خورده و دفورمه شدن روکش کوسن ها می تواند باعث شلخته شدن هر اتاق نشیمنی گردد. همه روکش ها را با دقت صاف کنید تا همه چیز یکسان و هموار باشد.به "دکوراسیون و چینش لوازم خانه چگونه باشد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "دکوراسیون و چینش لوازم خانه چگونه باشد؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون و چینش لوازم خانه چگونه باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252