برای دیوار خانه رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟

اینکه چطور انتخاب کنید که رنگ زدن به دیوار بهتر است یا استفاده از کاغذ دیواری میتواند به عوامل مختلفی وابسته باشد از قیمت تا مزیرت ها و معایب هر یک که در ادامه به انها خواهیم پرداخت.

برای دیوار خانه رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟

به گزارش گروه ساختمانی آبان، در خانه هایی با فضای کوچک هم بهتر است از رنگ ها استفاده گردد آن هم به دو دلیل، که رنگ ها باعث روشن تر شدن فضا و در نتیجه عظیم تر جلوه کردن آن می شوند دوم آن که رنگ ها چون طرح و نقش خاصی ندارند و خیلی ساده هستند برای پوشش دیوار خانه های کوچک مناسب تر هستند.

برای خانه هایی که نورگیری آن ها ضعیف است رنگ گزینه مناسبتری است، چراکه رنگ ها به دلیل لعاب و سطح براق خود نور را بهتر از کاغذ دیواری ها که به ذاته جاذب نور هستند؛ منعکس می نمایند و در نتیجه باعث روشن تر شده فضای داخلی می شوند.

ویژگی های کاغذ دیواری و رنگ:

ویژگی ای که مشترک است، قابلیت شست و شوی آن ها می باشد، امروزه بسیاری از کاغذ دیواری هایی وجود دارد که قابلیت شست و شو دارند و همین مساله می تواند انتخاب بین این دو مواد و مصالح را برای شما آسانتر کند. همچنین در برابر گرما و رطوبت و گرد و خاک مقاوم می باشد.

مزایا و معایب کاغذ دیواری:

یکی از راه های تغییر دکوراسیون خانه تغییر دکوراسیون دیوار هاست، شما می توانید برای تغییر دیوار از رنگ و یا کاغذ دیواری بهره ببرید، امروزه انواع کاغذ دیواری با الگو ها، رنگ ها و طرح های متفاوت عرضه می گردد و به شما امکان می دهد تا رنگ و طرح دلخواه خود را انتخاب کنید.

کاغذ را می توان برای اتاق پذیرایی و نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب وحتی حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد.

مزایا کاغذ دیواری:

  • کاغذ دیواری فضا را منحصر به فرد و لوکس می نماید یکی از مزایا ایناست که طرح ها، رنگ ها و بافت های متفاوتی دارد و شما می توانید برای اتاق های خانه خود از انواع کاغذ بهره ببرید. برای مکان هایی که دیوار ها کثیف هستند، چون علاوه بر اینکه کثیفی ها را می پوشاند سوراخ ها و لکه های گچ دیوار را پنهان می نماید.
  • کاغذ ها دارای انواع مختلف با قیمت های متفاوت می باشند و امکان خرید آن برای همه افراد جامعه با درآمد های مختلف وجود دارد. به طور کلی، هزینه های اولیه و نصب کاغذ دیواری گران تر از رنگ می باشد اما کاغذ دیواری دوام بالاتری نسبت به رنگ دارد.
  • بیشتر کاغذ دیواری ها حداقل تا 15 سال عمر می نمایند.
  • کاغذدیواری به آسانی تمیز می گردد به آسانی با مواد شوینده رایج تمیز می گردد، بدون اینکه در اثر تمیز کردن های مکرر آسیب ببینند.
  • مزیت دیگری که طرح های روی کاغذ دیواری ها دارد این است که به شما اجازه می دهد تجربه ای از دکوراسیونی لوکس با بافت هایی گرم و جذاب داشته باشید. ترکیب جالب از بافت های مختلف در دکوراسیون منزل زیبایی چند برابر به ارمغان می آورد.

معایب استفاده از کاغذ دیواری

به دلیل بافت غنی تر، جذب نور بیشتر و طرح هایی که دارد می تواند فضاهای کوچک را کوچک تر از آنچه هست نشان دهد اما با یک انتخاب کاغذ دیواری مناسب می توانید این مشکل را حل کنید.

انواع مدل های کاغذ دیواری

براساس مواد به کار رفته در ساخت آن انواع مختلفی دارد، در اینجا با انواع مدل های کاغذ دیواری آشنا می شوید:

کاغذ دیواری با روکش وینیل: رایج ترین انواع کاغذ های موجود در بازار هستند که می توان آن ها را در اتاق های مختلف مورد استفاده قرار داد. یک طرح بر روی یک کاغذ چاپ میگردد و سپس با مواد پلاستیکی وینیل پوشش داده می گردد. آسان نصب می گردد، آسان کنده میگردد و قابل شستشو است.

کاغذ دیواری برجسته: این نوع کاغذ ها دارای طرح های برجسته بر روی کاغذ هستند که به راحتی نصب می شوند، آسان کنده می گردد و قابل شستشو هستند.

کاغذ دیواری با روکش وینیل پارچه ای: این نوع کاغذ ها بسیار بادوام هستند، آستر آن ها از جنس پارچه بافته شده می باشد که با یک پوشش پلاستیکی وینیل پوشیده می گردد. این نوع کاغذ وینیل پارچه ای برای راهرو ها، اتاق بچه ها، اتاق بازی، اتاق نشیمن، آشپزخانه و حمام مناسب هستند. این نوع آسان نصب می شوند، آسان کنده می شوند و قابل شستشو می باشند.

کاغذ دیواری فویلی: در این نوع، طرح ها بر روی یک فلز براق چاپ می شوند. این نوع، بیشتر در آشپزخانه و حمام استفاده می شوند. نصب این نوع کاغذ دیوار ها دشواراست، اما به آسانی کنده شده و قابل شستشو می باشند.

کاغذ دیواری لاینر: لاینر دارای انواع مختلف می باشد؛ کاغذ دیواری لاینر یا کاغذی است یا فایبرگلاس. این نوع کاغذ ها بسیار آسان نصب شده و به راحتی کنده می شوند.به "برای دیوار خانه رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "برای دیوار خانه رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای دیوار خانه رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252