طراحی ساختمان های سبز مأموریتی برای مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی رشت گفت: آنالیز و توسعه تکنولوژی های نوین در فراوری انرژی، مطالعه و تحقیق در حوزه انرژی ساختمان و طراحی ساختمان های سبز ازجمله وظایف این مرکز تحقیقات است.

طراحی ساختمان های سبز مأموریتی برای مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان

به گزارش گروه ساختمانی آبان، درباره چگونگی راه اندازی و فعالیت های مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار کرد: پیشنهاد راه اندازی این مرکز تحقیقات توسط رئیس مجتمع فنی و مهندسی این دانشگاه مطرح شد و مورد استقبال نهاده شد و با همکاری اعضای هیئت علمی مجتمع و مسئولان دوایر مختلف دانشگاه اقدامات لازم برای اخذ مجوز انجام و مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان راه اندازی شد.

لزوم ظرفیت سنجی فراوری انرژی از انرژی های تجدید پذیر

وی درباره چرایی راه اندازی این مرکز تحقیقاتی گفت: با توجه به مشخصات خاص جغرافیایی استان گیلان و شهرستان رشت و منابع انرژی به ویژه نور خورشید، باد، زیست توده و...، ظرفیت سنجی فراوری انرژی از انرژی های تجدید پذیر در استان گیلان لازم به نظر رسید.

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اضافه نمود: مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان در راستای آنالیز و توسعه تکنولوژی های نوین در فراوری انرژی و مطالعه و تحقیق در حوزه انرژی در ساختمان و طراحی ساختمان های سبز راه اندازی شده است.

کیانی درباره اهداف و مأموریت های این مرکز یادآور شد: مطالعه و تحقیق در حوزه انرژی در ساختمان ها، طراحی ساختمان های سبز، توسعه تکنولوژی های نوین در فراوری انرژی، ظرفیت سنجی فراوری انرژی از انرژی های تجدیدپذیر، برپایی دوره های آموزشی مرتبط با مدیریت مصرف انرژی، برپایی دوره های آموزشی به منظور ترویج دانش روز معماری در زمینه انرژی های تجدیدپذیر از جمله اهداف و مأموریت های این مرکز تحقیقاتی است.

وی با تشریح فعالیت های صورت گرفته در این مرکز اظهار کرد: ارائه طرح های برون دانشگاهی و مذاکره با نهادها و سازمان ها، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی و حمایت از سرانجام نامه های دانشجویی و تشکیل کارگروه ها و کمیته های تخصصی، انعقاد تفاهم نامه با مراکز، سازمان ها و نهادها، برگزاری نمایشگاه از آثار دانشجویان، برگزاری مسابقه برای تشویق دانشجویان به حضور فعال و استفاده از مطالب یاد گرفته شده، ارائه طرح های پژوهشی از فعالیت های صورت گرفته این مرکز است.

رصد اولویت پژوهشی ارگان ها توسط همکاران مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان

این استاد دانشگاه درباره تعامل نهادها و مراکز هدف با مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار کرد: اولویت های پژوهشی مراکز هدف، توسط همکاران این مرکز تحقیقاتی رصد می شوند و کارگروه تخصصی مرکز تصمیم گیری در خصوص ارائه طرح به سازمان یا نهاد را انجام می دهد.

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: پس از مذاکره با سازمان مربوط و عقد تفاهم نامه همکاری، ارائه طرح یا خدمت به آن سازمان انجام می گردد با این حال فعلاً قراردادی توسط این مرکز تحقیقات منعقد نشده و در یک مورد در حال مذاکره نهایی هستیم و سه طرح پژوهشی دیگر نیز ارسال شده است.

کیانی درباره دستاوردهای کسب شده توسط مرکز متبوع خود در یک سال اخیر به خبرنگار گفت: سازماندهی اعضای هیئت علمی در راستای اهداف مرکز، ایجاد کمیته های تخصصی و همکاری، جلب توجه دانشجویان و استادان به مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان به منظور به کارگیری ظرفیت ها در راستای اهداف مرکز و انجام تحقیقات از دستاوردهای مرکز در یک سال اخیر بوده است.

وی درباره صندلی سرانجام نامه ها و طرح های پژوهشی استادان و دانشجویان در این مرکز تحقیقات اظهار کرد: سرانجام نامه ها و طرح های پژوهشی دانشجویان و استادان که در راستای اهداف مرکز باشد، مورد توجه و حمایت است و این سرانجام نامه ها و طرح های ارائه شده در کارگروه تخصصی آنالیز و حمایت لازم از آنها صورت می گیرد تا در راستای اهداف مرکز مؤثر باشند.به "طراحی ساختمان های سبز مأموریتی برای مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان" امتیاز دهید

1 کاربر به "طراحی ساختمان های سبز مأموریتی برای مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ساختمان های سبز مأموریتی برای مرکز تحقیقات انرژی و ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252