گچ کاری برای دیوارها در بازسازی

پوشش گچی برای دیوارها یکی از معمول ترین انواع پوشش برای ساختمان ها است. این پوشش مزایای بسیاری زیادی مانند قیمت ارزان، استحکام و رنگ پذیری عالی دارد. البته پوشش گچی در برابر آب بسیار آسیب پذیر است. بازسازی ساختمان فرصت خوبی است تا شما بتوانید پوشش گچی دیوارها را ترمیم کنید.

گچ کاری برای دیوارها در بازسازی

به گزارش گروه ساختمانی آبان، سوال این است که چرا گچ دیوار می ریزد؟ ریختن گچ دیوار علت های متفاوتی دارد. یکی از علت های شایع ریختن گچ ترکیدن لوله آب یا فاضلاب است. در واقع علت اصلی نشت آب و یا نفوذ رطوبت این است که در منطقه بارانی و شرجی زندگی می کنید و دیوار را به اندازه کافی عایق کاری نکرده اید.

رنگ کردن روی گچ خیس یا رنگ کردن زیاد موجب پوسته، پوسته شدن دیوار می شود. اگر در موقع ساختن ملات گچی، مقدار گچی که در آب می ریزید از حد معینی کمتر باشد گچ پس از خشک شدن تقلیل حجم داده و می ترکد.

در زمان بازسازی ساختمان توجه کنید که چنان چه ضخامت ملات گچ و خاک و یا گچ که روی دیوار می کشید از 7 تا 8 سانتیمتر بیشتر باشد و آن را در یک نوبت بکشید لایه های رویی گچ در اثر مجاورت با هوا خیلی زود خشک می شوند. اگر هنوز لایه های درونی مرطوب هستند و اگر این لایه ها هم بخواهند خشک شوند، یعنی آب آنها تبخیر شود در این صورت باید در سطح گچ کاری ترک هایی ایجاد شود تا امکان خروج بخار آب لایه های زیرین حاصل شود.

اگر در فصل سرما و درجه هوای زیر صفر گچ کاری کنید و آب ملات گچ قبل از انبساط و سخت شدن گچ یخ بزند، فعل و انفعالات شیمیایی برای سخت شدن در ملات متوقف می شود. پس از آن که یخ ذوب شد گچ فاسد شده و دیگر به انبساط خود ادامه نمی دهد، در نتیجه در سطح گچ کاری شده ترک خوردگی مشاهده می گردد.

ترمیم گچ ریخته دیوار در زمان بازسازی ساختمان کاری است که نیاز به حوصله و مهارت دارد؛ اگر یک نتیجه نهایی عالی می خواهید کار را به یک متخصص در این زمینه بسپارید. نکته مهم دیگر آن که در هنگام کار به خاطر وجود گرد و خاک زیاد برای حفاظت از سلامتی خود از ماسک مخصوص استفاده کنید.به "گچ کاری برای دیوارها در بازسازی" امتیاز دهید

1 کاربر به "گچ کاری برای دیوارها در بازسازی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گچ کاری برای دیوارها در بازسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید

به دنبال تیم حرفه ای معماری سازه هستید؟

ما با مشاوره مستمر و پیگیر به شما کمک خواهیم کرد پروژه های گوناگون ساختمانی را فراتر از تصورتان پیش ببرید.

021-26208252